En

צור קשר

checked

תיקון כתב תביעה בעקבות תקדים מזונות במשמורת משותפת

השפעת ההלכה החדשה בעליון על פסיקת מזונות

התקדים בעליון בנושא מזונות במשמורת משותפת מעלה שאלות רבות הן לגבי תחולתו על מקרים בהם אין משמורת משותפת, כאשר עסקינן בילדים שהם מעל גיל 6 שנים, וכן האם תחולתו היא רטרואקטיבית או רק על תיקים תלויים ועומדים בפני הערכאה המבררת.

 

מכל מקום, ככל שעסקינן בהשלכות שיש לאותו מעבר של הקטינים למגורים אצל אביהם המערער בסוף ,הרי שלא ניתן לראות בשינוי זה כמי שמשליך אחורנית על התקופה שקדמה לו, ותוצאותיו רלבנטיות ממועד זה ואילך, וכאמור, בית משפט קמא הכיר בזכותו של המערער להגיש תובענה חדשה ומתאימה.

 

ההשפעה של התקדים

אכן, בע"מ 919/15 שינה את הנורמות שהיו מקובלות בפסיקת בתי המשפט בנוגע למזונות ילדים, בפרט אלה שמגיל 6 ומעלה וכן ההשלכות שתהיינה לשאלת חלוקת הזמן ההורי והסדר משמורת משותפת, על שיעור החיוב וחלוקתו בין ההורים. 

 

באשר לתקופה שקדמה למעבר, ובהנחה כי בעקבות בע"מ 919/15 ,ניתן לחייב אם בתשלום מזונות עבור ילדיה הקטינים מעל גיל 6 ,על פי דיני הצדקה, ספק אם החיוב יחול רטרואקטיבית על התקופה שקדמה להגשת תביעה לחיובה במזונות.

 

 

 

 

תיקון תביעה בעקבות תקדים בעליון

 

 

 

בית משפט לא נעל את שעריו לפני האב ואפשר לו להגיש תביעה חדשה בהסתמך על ההלכה החדשה במזונות.

האב טען לפני בית משפט קמא וגם לפנינו, כי הסיבה לבקשה לחיוב המשיבה במזונות קטינים, נעוצה במעבר הקטינים למגורים בביתו בלבד, ניתן פסק דין בבית הדין הרבני, אשר דן בסוגיית משמורתם של הקטינים והסדרי שהייתם, פסק דין הקובע הסדרי שהייה מינימלים ביותר ללא לינה אצל המשיבה המערער אף טוען כי אלה כלל לא מאז.

תיקון כתב התביעה

האב טוען כי שגה בית משפט קמא משלא התייחס  לבקשה והיה עליו לקבלה, וכי היה עליו לחייב את המשיבה להשיב לו כספי מזונות ששילם בתקופה מיום ולקבוע, כי האב יהא הורה מרכז ולחייב את המשיבה במזונות הקטינים. וכל כך מדוע? לטענת האב, על בית משפט קמא היה להתייחס לטענותיו אלה ולקבלן בהתאם לכתב התביעה המתוקן שהגיש ביום ,ולאור ההלכה שנתחדשה בעקבות בע"מ 919/15 .

בהעדר כתב תביעה מתוקן הכולל סעדים סופיים מתאימים. רוצה לומר, כי בהינתן החלטת בית משפט קמא מיום ,לא ניתן היה לדון בכל בקשה כולל בקשת ביניים החורגת מהסעדים שנתבקשו בגדרי ההליך העיקרי, כאשר התביעה שנדונה הצטמצמה לכדי הפחתת המזונות, ולא כללה סעד של השבת מזונות ששולמו בעבר, קביעת הורה מרכז וחיוב המשיבה במזונות.

 

ערעור האב לקבל חזרה את דמי המזונות ששולמו

הערעור נסוב סביב בקשת האב מיום אותה הגיש לפני בית משפט קמא במסגרתה עתר ל- "ביטול מזונות קטינים, השבתם לאחור, היפוך נטל החיוב בם, וקביעתי כהורה מרכז".

האב עתר לביטול חיובו במזונות ילדיו וכן לחייב את המשיבה להשיב לו את כספי המזונות שלא נותבו על ידה לטובת צרכי הקטינים. בנוסף, ביקש האב סעד ביניים של ביטול או עיכוב הליכי הוצל"פ שנפתחו נגדו בעניין המזונות.

עורכת דין מאיה רוטנברג ייצגה את האב בהליכי הגירושין בתיק בע"מ 919/15, משלב הגשת התביעה ועד לערעור בעליון והובילה למהפכה בפסיקת מזונות בתיקי גירושין  עו"ד מאיה רוטנברג עורכת דין גירושין בעלת ותק של מעל 15 שנים.

ניתן לפנות למשרד בטופס יצירת קשר או ישירות למאיה בטלפון 0544705733

 

משרד עורכי דין גירושין תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

..

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

..

*
*
טען קובץ

דרג את הכתבהדירוג כתבה תיקון כתב תביעה בעקבות תקדים מזונות במשמורת משותפת: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
6 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד