בית משפט לענייני משפחה ראשון לציון, שופטת ורדה בן שחר מזונות בראי ההלכה החדשה של העליון יולי 2017 דמי מזונות במשמורת משותפת תמ"ש 25893-07-14
En

צור קשר

checked

כמה משלמים מזונות עבור ילד אחד? | מזונות ילדים במשמורת משותפת הלכת העליון 2017 | תמ"ש 25893-07-14 מ' נ' מ

ניסיון הצדדים להגיע להסכמות בעניין מזונות הקטינה כשל ובהסכמת הצדדים הוחלט על  הגשת סיכומים, ללא צורך להוסיף ולהציג ראיות נוספות. פרט לתביעת המזונות מנהלים הצדדים תביעות נוספות: תביעה רכושי ותביעת משמורת שניתן בגינה פסק דין, לפיו, נקבעה משמורת הקטינה אצל אמה, והסדרי ראייה בין הקטינה לבין האב: אחת לשבוע כולל לינה ואחת לשבועיים לוקח האב את הקטינה מהמסגרת החינוכית ביום ו' ומשיב אותה אליה ביום א'.

האם טוענת שהנתבע לא עומד בהסדרי ראייה שנקבעו הוא גם איננו משלם מזונות בזמן והיא מבקשת להבטיח את מזונותיה של הקטינה על ידי שילומם מראש או הפקדתם בקופת המדינה. במסגרת ההליך הגישה התובעת בקשה להבטחת  מזונותיה של הקטינה.

ביחס למזונות הקטינים מעל גיל 6-15 נקבע לאחרונה בפסיקה, כי החיוב של האב לסיפוק צרכיו ההכרחיים של ילדיו איננו מוחלט כבעבר ואיננו מוטל בהכרח ,כולו על האב הגישה שהתפתחה בפסיקה באה לידי ביטוי ב: בע"מ 919/15 פלוני נ' פלונית פורסם בנבו ביום 19.7.17.

אמנם פסק הדין לעיל עסק במשמורת משותפת אך השלכותיו לעניות דעתי, אינן רק במצבים שנקבעת משמורת משותפת לשני ההורים ובעקרונותיו יש להשתמש בכל עת שנפסקים מזונות קטינים.
דרג את הכתבהדירוג כתבה כמה משלמים מזונות עבור ילד אחד? | מזונות ילדים במשמורת משותפת הלכת העליון  2017 |  תמ"ש 25893-07-14 מ' נ' מ: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
5 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד