חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הפרת זמני שהות

הפרת הסדרי ראיה

 

 

אי עמידה בזמני השהות בקרב הורים גרושים

מדובר באחת הבעיות השכיחות בהליכי גירושין, אחד מבני הזוג מפר את זמני השהות שנקבעו. בכך פוגע אותו הורה בתחושת הביטחון של הילדים וכן משבש את שגרת חייו של ההורה האחר. במאמר זה נסביר מהי חשיבותם של זמני השהות, כיצד הם נקבעים, מה בינם לבין הסדרי ראייה ומה ניתן לעשות כאשר אחד ההורים מפר את זמני השהות?


הסדריה שהיה - מדוע זה חשוב כל כך?
כאשר הורים נפרדים, יש להסדיר את פרקי הזמן בהם ישהו הילדים אצל כל אחד מהם ולהקפיד על קיום זמני השהות כסדרם. זוהי למעשה הדרך המרכזית לשמר את הקשר של כל הורה עם הילדים לאחר הפרידה. בעבר, היה נהוג לחשוב כי האם היא ההורה המרכזי, בעוד שלאב מקום משני בחיי הילדים. זאת לאור העובדה כי האב היה המפרנס העיקרי ולעיתים הבלעדי והאם נותרה בבית לגדל את הילדים. השינויים החברתיים שהתרחשו בעשורים האחרונים שינו מאוד מצב זה וכיום, אימהות עובדות ומפתחות קריירה לצד האבות ואילו האבות מעורבים ופעילים בחיי הילדים לצד האימהות. לכן, הסדרת זמני שהות והקפדה על קיומם כסדרם, חשובים עד מאוד, הן לטובת הילדים הזקוקים לקשר קרוב עם שני הוריהם והן בשל זכותו של כל הורה להיות מעורב בגידול ילדיו. 

 

 זמני שהות (הסדרי ראיה) בין הורים גרושים

 

זמני שהות- כיצד הם נקבעים?
כמו כל ענייני הגירושין, חלוקת זמני שהות בין בני זוג תיעשה בהסכמה, או על ידי ערכאה משפטית. אידיאלית, עדיף כי ההורים יגיעו להסכמה ביניהם בנושא זה ולא ימסרו את ההכרעה בעניין לבית המשפט. ראשית משום שכך הם מותירים את ההחלטה בידיהם ויכולים להגיע לפשרה שתתאים לשניהם. שנית, האפשרות לנהל דיאלוג מכבד והוגן היא קריטית עבור הצדדים אשר צריכים להמשיך להיות בקשר ולתפקד יחד כהורים. נדגיש, כי במסגרת הסדרת זמני שהות, חשוב להתייחס לכל הפרטים כדי למנוע חילוקי דעות בין ההורים, למשל: חלוקת השהות בחופשות ובחגים, מתן אישור להורה השני לקחת את הילדים לחו"ל, שינוי בלוח הזמנים בעת הצורך וכיו"ב.


מה בין הסדרי ראיה לבין זמני שהות?
המונח זמני שהות הוא מונח חדש שהוטבע לאחר פסק דינו של בית המשפט העליון, בע"מ 919/15. פסק דין זה חולל מהפכה בתחום הגירושין בישראל, ובפרט ,בתחום דיני המזונות בתיק שעליו נלחמה  עורכת הדין מאיה רוטנברג שייצגה את האב לאורך כל הערכאות עד להשגת פסק הדין המהפכני בעליון, בהרכב של שבעה שופטים. במסגרת פסק הדין נקבע כי חובת מזונות הילדים תחול על שני ההורים ולא עוד על האב בלבד. בהתאם לכך, גובשה נוסחה חדשה לחישוב דמי המזונות, המתבססת על הזמן בו שוהה כל הורה עם הילדים. מכאן, נעשה מעבר ממושג של הסדרי ראייה שדיבר במונחים של ימים לזמני שהות המדבר באחוזים. החלוקה הבסיסית בין משמורת מלאה למשמורת משותפת לא השתנתה, אך היא התגמשה מאוד ועתה השיח נסוב על אחוזי זמני שהות של כל הורה. כך למשל, אם נקבעה משמורת מלאה לאם, יכול וזמני השהות יהיו 70% לה ו30% לאב ויכול גם שיהיה מדובר ביחס של 80% מול 20%, הכל בהתאם לנסיבות.

 

הפרת זמני שהות
תופעה זו יכולה לבוא לידי ביטוי בשני אופנים: הורה לא מגיע לפגוש את ילדיו בזמנים שנקבעו או הורה המסכל את המפגשים בין הילדים להורה האחר. במצב הראשון, יכול ההורה לפנות לערכאה המשפטית ולבקש ממנה לצמצם את זמני השהות של ההורה השני, על מנת למנוע פגיעה בילדים המחכים לפגוש אותו ונוחלים אכזבה שוב ושוב. כמו כן, יכול הוא לבקש מבית המשפט החזר הוצאות שנגרמו לו בשל אי קיום ההסדר, למשל הפסד שעות עבודה, שירותי שמרטפות וכיו"ב.  במצב השני, ההורה אשר מסכלים את מפגשיו עם הילדים, יבקש מבית המשפט כי יורה להורה השני לקיים את זמני השהות ולקנוס אותו בגין כל מקרה של סיכול המפגשים. 

 

עורכת דין מאיה רוטנברג, עו"ד גירושין עם ניסיון רב שנים בתיקי גירושין סבוכים ומורכבים ומתמחה בתחום הסדרי ראיה / חלוקת זמני שהות/ הסדרי שהיה של הורים גרושים וילדיהם. משרד עורכי דין מאיה רוטנברג הנו משרד עו"ד מהמובילים בתחום הגירושין ודיני המשפחה בישראל.

 

אם בן זוגכם לשעבר מפר את זמני השהות, אל תוותרו כי יש מה לעשות! עורכת הדין מאיה רוטנברג, המתמחה בדיני משפחה, טיפלה בהצלחה במקרים רבים מסוג זה ותשמח לסייע לכם.

 

 פנו אלינו בכל שאלה משפטית ונשמח לעזור

..

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

..

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

..

*
*

 

 

לקריאה נוספת:

 

גרוש שלא עומד בהסדרי ראיה

 

הפרת צו בית משפט לענייני משפחה

 

הפרת הסדרי ראיה על ידי האב


הגדלת מזונות עקב הפרת הסדרי ראיה


הפרת הסדרי ראיה על ידי האם

 

מעורבות המדינה בגיבוש הסדרי הורות בעת גירושים ובמימושם

הפרת הסדרי ראיה משטרה


הפרת הסדרי ראייה זמניים


הפרת הסדרי ראייה ואכיפתם בין הורים גרושים


הפרת הסדרי ראיה חוק

 

מה עושים במקרה של הפרת זמני שהות (הסדרי ראיה) וכיצד פונים  לבית המשפט

דרג את הכתבהדירוג כתבה הפרת זמני שהות: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד