חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משמורת משותפתדלג על משמורת משותפת
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

משמורת: העברת מגורי קטין | עמ"ש 44351-10-17 א' נגד א'

 

לצורך בירור תביעות המשמורת ומעבר הקטין, מינה בית משפט מומחה מטעמו, את מכון "התבוננות- מרכז קליני לאבחון וייעוץ לילד ולמשפחה. בית משפט הסמיך את המומחה לערוך חוות דעת בשאלת מסוגלותם ההורית של הצדדים ובדבר טובת הקטין לקיום מעבר מקום מגורים או באם טובתו להישארות בסביבת המגורים הנוכחית. המומחה התבקש לבחון מי הוא ההורה המשמורן הטוב יותר לקטין, ובהתאם לבחון את שאלת המעבר ואת השפעת המעבר לעניין הסדרי הביקור, במידת הצורך לשמוע את הקטין.

 

גירושין משמורת העברת מגורים של ילדים

 

 

לצורך בירור תביעות המשמורת ומעבר הקטין, מינה בית משפט מומחה מטעמו, את מכון "התבוננות- מרכז קליני לאבחון וייעוץ לילד ולמשפחה. בית משפט הסמיך את המומחה לערוך חוות דעת בשאלת מסוגלותם ההורית של הצדדים ובדבר טובת הקטין לקיום מעבר מקום מגורים או באם טובתו להישארות בסביבת המגורים הנוכחית. המומחה התבקש לבחון מי הוא ההורה המשמורן הטוב יותר לקטין, ובהתאם לבחון את שאלת המעבר ואת השפעת המעבר לעניין הסדרי הביקור, במידת הצורך לשמוע את הקטין.

בהמשך לפניית בית המשפט לענייני משפחה בגין מתן חוות דעת לגבי טובת הקטין, בדבר מעבר מקום מגורים או המשך מגוריו בסביבתו הנוכחית, וכן המלצה להסדרי ראיה ובחינת מסוגלות שני ההורים, בוצעו בדיקות מסוגלות הורית לשני ההורים, כמו גם תצפיות "הורה –ילד " על האינטראקציה של כל אחד מההורים עם הילד.

מאחר ועלה הרושם לאורך הבדיקה ההורית ותצפיות הורה- ילד, כי הגב'  הילד ומר  הילד, הינם בעלי מסוגלות הורית ויכולות הוריות טובות, אנו סבורים כי שני ההורים מתאימים ויכולים לשמש כהורים משמורנים, זאת בהתאם להסכמה שיגיעו אליה במשותף, המלצות גורמי הרווחה והחלטת כבוד בית המשפט.

אנו ממליצים על הגעה מהירה ככל האפשר להסדרי משמורת וראייה, על מנת לבסס תחושת קביעות ורצף אצל הילד.

ראוי לציין, כי מתוך הממצאים עולה שהקשר של כל אחד מההורים הוא בעל תרומה ייחודית ומשמעותית להתפתחותו הרגשית, הבין אישית, החברתית והחינוכית של  הילד. במיוחד, בהתייחס לשלב ההתפתחותי ש הילד נמצא בו, חשיבות הקשר עם שני ההורים מכרעת.

אי לכך, במידה וטובת הקטין במרכז הדיון ראוי שלפחות עד הכניסה למסגרת בית הספר ההורים ישמרו על אזור מגורים קרוב.

לגבי סוגיית המעבר של האם למרכז הארץ, אנו מבינים את בקשתה של האם ומאמינים כי מעבר המגורים למרכז הארץ עשוי להקל ולסייע לה בגידול הבן. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון את המרחק הגיאוגרפי שייווצר בין שני ההורים ומשמעות מעבר זה על היכולת לשמור על קשר רציף, קבוע ואינטנסיבי מספיק של כל אחד מההורים עם  הילד.

המלצה – משמורת משותפת: הדיון בשאלת מעברה של האם יחד עם הבן ידחה בשנה נוספת ולקראת עלייתו של  הילד לכיתה א.

לטענת האב, האם לא הצביעה על פגיעה משמעותית כתוצאה מדחיית המעבר, וכן לא הצביעה על טובה כלשהי שתצמח לקטין מהמעבר המידי. לטענת האב, אין לגזור לענייננו גזרה שווה מהפסיקה אליה הפנתה האם וממנה מבקשת היא להקיש ל"גישת המעשה העשוי". בית משפט בצדק אימץ את חוות דעת המומחים, לפיהן המעבר, בשלב זה בחייו של הקטין, עלול לפגוע בו מאוד. דחיית המעבר תפחית במעט את הפגיעה בקטין.

לטענת האם, בית המשפט פסק בניגוד לטובת הקטין והתעלם מאיזון האינטרסים הראוי. בית משפט , יצר, יש מאין, נורמה משפטית חדשה בסכסוכי משמורת ו"הגירה". טעויות אלה יצרו כשל וסבך משפטי שהביא להנמקה משפטית שגויה. משנקבעה משמורת הקטין אצל האם, ומשיש להניח כי מעברה לאזור המרכז כבר בוצע, ברור כי התרת מעברו של הילד עמה עדיפה על פני העברתו למשמורת אביו, משכך היה על בית משפט לאשר את המעבר עם הקטין, גם בשל השפעתה המכרעת של "חזקת הגיל הרך" החלה בענייננו.

על פי הפסיקה, יש לבחון את טובת הקטין בשני מעגלים. במעגל הראשון יש לבחון את יכולת הקטין לעשות את המעבר ורק אם ייקבע שביכולתו לעשות כן, תיבחן במעגל השני השאלה, האם יש בקשר של הקטין עם מי מן ההורים, גורם המונע ניתוק מאותו הורה, או הישארות עמו ומה האפשרות הטובה ביותר עבורו, במצב שנוצר.

בענייננו, איש מהמומחים לא ראה קושי לכך שהקטין מסוגל לבצע את המעבר. הזרקור היה על בחינת המעגל השני וזו הצביעה על כך כי האפשרות הטובה ביותר עבור הקטין היא השהיית המעבר והתרתו רק בסמוך לעלייתו לכיתה א'.

דרג את הכתבהדירוג כתבה משמורת: העברת מגורי קטין | עמ"ש 44351-10-17 א' נגד א': 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד