עורך דין גירושין מומלץ | עו"ד גירושין
חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

סליידר כתבותדלג על סליידר כתבות
עו"ד גירושין | עורך דין גירושין

עו"ד גירושין | עורך דין גירושין

הליך גירושין בישראל הינו הליך ייחודי ומורכב במהלכו מתמודדים המתגרשים עם קשיים נפשיים, כלכליים ובירוקרטיים. פניה לעורך דין ...

קרא עוד >
הסכם ממון

הסכם ממון

הסכם ממון שנעשה במקצועיות מייצר תיאום ציפיות בריא בין בני זוג, העומדים להתחתן

קרא עוד >
עורך דין גירושין תל אביב - המשרד בת"א

עורך דין גירושין תל אביב - המשרד ...

עורך דין גירושין תל אביב - עו"ד גירושין קרוב אליך, במרכז, עם נסיון וותק רב שנים בתחום גירושין ודיני המשפחה, עורכת דין ...

קרא עוד >
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
עו"ד מאיה רוטנברג– עורכת דין גירושין ומשפחהדלג על עו"ד מאיה רוטנברג– עורכת דין גירושין ומשפחה

עו"ד מאיה רוטנברג– עורכת דין גירושין ומשפחה

 
עו"ד גירושין
מאיה רוטנברג, משרד עורכי דין גירושין, הוא משרד משפחתי בתל אביב, בעל וותק של כ 20 שנה. תחום התמחותו המרכזי של המשרד הוא דיני משפחה, גירושין וירושה על ענפיו הרבים ובמשרד התמחויות נלוות בתחומי משפט נוספים וכן מומחיות בהליכי גישור ויישוב סכסוכים.
 
הידע המשפטי הנרחב, הניסיון המקצועי העשיר ותודעת השירות הגבוהה כמו גם עבודה יסודית מהירה ויעילה הם סימני ההיכר של המשרד, אשר הפכו אותו למשרד עורכי דין לענייני משפחה מוביל בתחומו בישראל. צוות המשרד מונה כארבעה עורכי דין מובילים בתחום, כולם בעלי השכלה משפטית ענפה וניסיון של שנים בייצוג לקוחות בבתי המשפט למשפחה ובבתי הדין הרבניים וניהול הליכי גישור גירושין. צוות המשרד הוא רב לשוני ומטפל בקשת רחבה של תיקים, לרבות תיקי גירושין מורכבים משפטית וערעורים לערכאות דין גבוהות ותיקים המערבים את המשפט הבינלאומי הפרטי.
 
 
עורכת דין מאיה רוטנברג
 עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג
 
עורך דין משפחה
מזה למעלה מ 20 שנה משרד עורכי דין מאיה רוטנברג עוסק בייצוג לקוחות בהליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים. מיום הקמתו, ייצג המשרד אלפי לקוחות בתביעות גירושין, בקשות יישוב  סכסוך, גישור גירושין, הסכמי ממון והסכמי גירושין, ירושות וצוואות.

ההלכה החדשה במזונות

ההלכה החדשה במזונות
עו"ד מאיה רוטנברג הינה מומחית בתחום מזונות ילדים וקבעה הישג משפטי אשר נחשב לאחד המשפיעים בתחום דיני המשפחה בשנים האחרונות. תיק בע"מ 919/15 בייצוגה של עורכת דין מאיה רוטנברג אשר ניתן בבית המשפט העליון ביולי 2017 קבע הלכה חדשה בתחום דיני המזונות בישראל. בפסק דין זה נקבע כי כאשר בני הזוג משתכרים בשכר דומה וחלוקת זמני השהות הינה בהסדר משמורת משותפת, מזונות הילדים מעל גיל 6 יחולקו בין ההורים בהתאם להוצאות ועל פי חישוב שנקבע בהלכה ובפסיקה.
 
 
 
הניסיון רב השנים בתחום דיני המשפחה מוביל אותנו למסקנה ברורה כי אחד הדברים הפחות מומלצים אותן יכול לעשות בן זוג השוקל גירושים הוא לנסות לנהל את הליכי הגירושין ללא עורך דין מומחה בתחום, וללא התייעצות ראשונית עם עו"ד גירושין לכל הפחות.

בשלבים הראשונים של הליכי הגירושין, עוד בשלבי ההחלטה הראשוניים, דברים שנאמרים או מעשים ללא חשיבה מראש על השלכותיהם יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך ליכולתו של בן הזוג בהשגת מטרותיו המשפטיות בהמשך ההליכים, והמשמעויות של טעויות אלו יכולות ללוות אותו לשנים רבות.
 
תחום דיני המשפחה במשרד, מנוהל על ידי עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג, בעלת ניסיון רב שנים כעו"ד לענייני גירושין ומשפחה, במהלכן טיפלה בהצלחה בתיקים במגוון תחומים, ביניהם:

 

עורך דין דיני משפחה


ניהול תיקי גירושין : הכולל בין היתר טיפול בנושא חלוקת הרכוש בין בני הזוג, הסכמי גירושין, משמורת ילדים, משמורת משותפת, הסדרי ראייה ומזונות ילדים, מזונות אישה.
 
עו"ד צוואות וירושות : עריכת צוואה, טיפול בקבלת צו קיום צוואה וצו ירושה, ייצוג בהליכי התנגדות לצוואה.

עו"ד הסכמי ממון: עריכת הסכמי ממון בהתאמה אישית, מו"מ וגישור על פי צרכיהם של בני הזוג, הסכמי זוגיות, תעודת זוגיות, הסכם הורות.

גישור : גישור משפחה, גישור זוגי, גישור גירושין, הסכם גירושין ויחסי ממון, ניהול מו"מ בין בני זוג ובני משפחה, הסכמים בין יורשים.

ניהול הון משפחתי: הגנה על נכסים משפחתיים, ניהול תיקים כלכליים של סכסוכים משפחתיים, ניסוח אמנות משפחתיות, גישור וטיפול בסכסוכים בעסקים וחברות משפחתיות, ייעוץ נאמנויות ומיסוי.

שומרים על זכויות לקוחותינו למעלה מ-20 שנה בתיקי גירושין, משמורת ילדים, מזונות, ירושות וצוואות.
 

משרדנו נבחר גם השנה לאחד המשרדים המובילים בתחום דיני משפחה וירושה, ע"י חברות הדירוג היוקרתיות בישראל Dun & Bradstreet ו-BDI
 
משרד עורכי דין לענייני משפחה מוביל 2020 עורכי הדין המובילים בתחום הגירושין

 
עורכת דין מאיה רוטנברג היא בנוסף מגשרת מוסמכת, המנהלת הליכי גישור בתחום דיני המשפחה וגירושין.

עורך דין לענייני משפחה - משרד עורכי דין מאיה רוטנברג מתמחה בתחומי גירושין ודיני משפחה.
 
משרד עורכי דין תל אביב
המשרד ממוקם בתל אביב אך מספק שירותים בתחום דיני המשפחה והגירושין ללקוחות בכל רחבי הארץ, ייחודו של המשרד הוא במתן שירות מקצועי ללא רבב, לצד יחס אישי ואמפתי ללקוח. אנו מעניקים לכל תיק המגיע למשרדנו, את מירב תשומת הלב ומקפידים על מתן מענה מקצועי ומקיף ללקוחות. במשרדנו, כל תיק נבנה תוך התאמה אישית ללקוח וכך אנו מגיעים לתוצאה המשפטית הטובה ביותר.

חשיבות הייעוץ המשפטי
התייעצות עם עורך דין לענייני גירושין בטרם קבלת החלטה על גירושין או הודעה/ מכתב גירושין לבן/בת הזוג על כוונה להגיש תביעת גירושין, הגשת בקשה ליישוב סכסוך או כל הליך משפטי, היא חשובה ביותר ועשויה להשפיע על סיכויי הצלחת ההליך באופן ניכר.
 
בחירת עורך דין הגירושין עמו תיצרו קשר לייעוץ ראשוני יכולה להיות אחת ההחלטות החשובות ביותר שתעשו בתקופה זו. בחירה בעו"ד גירושין מומלץ, עם הניסיון והידע הנכונים, והצלחות מוכחות בתיקי גירושין והכרוך בהם, שעיקר עיסוקו בתחום הגירושין ובעל ידע נרחב בדיני המשפחה תמנע ממך לעשות טעויות ותקנה לך שקט נפשי שהתיק שלך מתנהל בידי מקצוען שכל פעולה וכל מילה שקולה ומחושבת ומבוססת על ניסיון של פרקטיקה של שנים רבות.

הניסיון רב השנים בתחום דיני המשפחה מוביל אותנו למסקנה ברורה כי אחד הדברים הפחות מומלצים אותן יכול לעשות בן זוג השוקל גירושים הוא לנסות לנהל את הליכי הגירושין ללא עורך דין מומחה בתחום, וללא התייעצות ראשונית עם עו"ד גירושין לכל הפחות.
 
בשלבים הראשונים של הליכי הגירושין, עוד בשלבי ההחלטה הראשוניים, דברים שנאמרים או מעשים ללא חשיבה מראש על השלכותיהם יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך ליכולתו של בן הזוג בהשגת מטרותיו המשפטיות בהמשך ההליכים, והמשמעויות של טעויות אלו יכולות ללוות אותו לשנים רבות.
 
התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה וגירושין
בחירת עורך דין לענייני משפחה היא אחת ההחלטות החשובות אם הגעתם להחלטה להתגרש מבן הזוג שלכם. בטרם נקיטת הלכים כלשהם, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום גירושין ומשפחה. מומלץ לקבוע פגישה לייעוץ ראשוני, להציג את כל המידע והמסמכים הרלוונטיים בפני עורך הדין אשר יסביר את דרכי הפעולה והאסטרטגיה המתאימה בהתאם לפסיקה והחקיקה העדכנית בתחום דיני המשפחה.
 
יש לך בעיה משפטית? מעוניין להתייעץ? אנחנו כאן כדי לעזור. רוטנברג משרד עורכי דין, עו"ד לענייני משפחה בנושא גירושין, פועל בנחישות ובמסירות להגנת זכויות הלקוח ולהשגת מטרותיו. ניתן לקבל ייעוץ עו"ד גירושין אונליין, לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון: 03-6161535 או במייל: office@rotenberglaw.co.il ונשמח לעמוד לשירותכם.
 
 

יצירת קשר עם עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל      

 

מיקוד :  6971915 

 

טלפון   03-6161535

 

פקס :  03-6161913   

 

נייד :     0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code : 6971915

 

Tel :        +972-3-6161535

 

Fax:    +972-3-6161913


Mobile
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 
*
*
*

 
     
מאמריםדלג על מאמרים

 

 סקירת מאמרים מומלצים עורכי דין גירושין

גירושין בישראל - כמה עולה לנו הליך גירושין? 

 

 

עורך דין גירושין מומלץ

בית משפט לענייני משפחה בתל-אביב 

כמה עולה עורך דין גירושין בישראל?

 

| עו"ד גירושין | משרד עורכי דין גירושין מאיה רוטנברג |

 

עורכת דין ומגשרת מאיה רוטנברג סוקרת את עלויות הליך הגירושים, מהם המחירים הכרוכים ומדריכה כיצד ניתן לצמצם עלויות. מהו שכר טרחה מומלץ לעורך דין גירושין?

 

עומדים בפני הליך גירושין? מלבד הקושי הרגשי שבפירוק הזוגיות והתא המשפחתי, יש לטפל בהליך המשפטי, אשר מטבע הדברים אינו זול. אז אחרי שבדקתם המלצות ומצאתם מי העו"ד הכי טוב בארץ,  עליכם לשכור עורך דין גירושין ולשלם שכר טרחה, לפתוח תיק בבית משפט, הליכי גישור חובה, חוקרים פרטיים, חוות דעת מומחה, ישנן תביעות משפטיות שיש להגיש, הליכי ערעור, צווים, אגרות שיש לשלם ועוד. אין מחירון קבוע, כל תיק שונה במורכבותו ומכך נגזרת עלותו.

עורך דין גירושין מחיר

עלויות גירושין

 

 • ההשלכות הכלכליות של הגירושין: מעבר למחיר האישי של שבירת הזוגיות, הפרידה מבן/בת הזוג, הסדרי משמורת הילדים, והשינויים המחויבים מחיים חדשים בנפרד. יש לקחת בחשבון כי בפן הכלכלי המחיר של פיצול התא המשפחתי מתחלק לשתיים וההוצאות עולות בהתאם.

 • פגישת ייעוץ: פעמים רבות זוגות דוחים את הפניה לעורך דין גירושין, בגלל הרתיעה מעלויות כספיות הכרוכות מייצוג על ידי עורך דין בהליך הגירושין.

  כדאי לדעת: פגישת ייעוץ יכולה בזמן הנכון יכולה לחסוך לכם כסף רב, שכן במקרים ניתן לפתור דברים בדרכים של גירושין בהסכמה וגישור, או אף ניסוח הסכם ממוני שעושה סדר בהמשך חיי הנישואין . פעמים רבות הידע המוקדם כיצד לפעול כאשר מחליטים על גירושין, מכריע את התיק לכאן או לכאן ומאפשר לך לשמור על זכויותיך. 

  מלבד זאת, עלות פגישת ייעוץ, בדרך כלל תיכלל בעלות התיק אם ינוהל על ידי עורך הדין שעמו התייעצת.

 • ייצוג בהליכי גירושין בבית משפט: הגשת תביעה לגירושין יכולה להתבצע בבית הדין הרבני ובבית הדין לענייני משפחה. הבחירה לכאן או לכאן היא משיקולים שכדאי מאוד להתייעץ משפטית לגביהם, ונקבעת בכל מקרה על פי הנתונים שמוצגים לעורך הדין. הליך גירושין סטנדרטי בו לבני הזוג ילדים, יכלול תביעה למזונות, תביעה לחלוקת הרכוש וכן תביעה למשמורת הילדים / הסדרי ראיה/חלוקת השהות. הגשת כל תביעה היא הליך נפרד, ויש לסכם עם עורך הדין על תמחור שכר טרחה בנפרד או גלובלי.

  על כך יש להוסיף אגרות עבור:
 • תביעת מזונות
 • תביעת משמורת
 • תביעת רכוש

  בנוסף קיימות עלויות נלוות של הליכים נפרדים אם הצד השני מגיש בקשות שונות כגון עיקולים, עיכוב יציאה מן הארץ וכד'. וכן עלויות ייצוג בערעור במידה ומי מן הצדדים מחליט לערער.

  עלויות נוספות בגירושים: אגרות בהליך גירושין 2019
  עבור כל תביעה שתגישו, נלווית אגרה המשולמת לאוצר המדינה. גובה האגרה משתנה בהתאם לערכאה שבחרתם (בית המשפט מול בית הדין הרבני) וסוג התביעה.

  דוגמאות לעלות האגרות בבית המשפט לענייני משפחה מעודכן לחודש ינואר 2020 

  אישור הסכם ממון בין בני זוג בבית משפט - 455 ש"ח

  החזרת ילדים חטופים הגשת תביעה- 354 ש"ח

  תביעה בעניין מזונות או מדור, לרבות הגדלה, הפחתה או ביטול מזונות 238 ₪

  עלות תביעת גירושין לרבות אישור הסכם גירושין בבימ"ש למשפחה 483 ₪


  חשוב שתדעו כי ניתן לצמצם משמעותית את העלויות אם תבחרו בהליך גירושין בהסכמה ולסיימו בצורה נעימה ומכובדת, עם מינימום הוצאות. היקף שעות העבודה על התיק מושפע מרמת אי ההסכמה בין הצדדים - ככל שבני הזוג ילכו לכיוון גישור יפחית את כמות העבודה אליה נדרש עורך הדין. חתימה על הסכם ממון לפני הנישואין או לאחר הנשואין תפחית משמעותית את עלות הליך הגירושים.

עורך דין לגירושין

כמה יעלה לכם הליך הגירושין? כמה דיונים בבית משפט נדרשים בתיק גירושין סטנדרטי? כמה עולה לשכור עו"ד גירושין? מהן פגישות ייעוץ והעלויות הכרוכות וכיצד ניתן לצמצם עלויות ונזק כלכלי למשפחה תוכלו לקרא באתר שלנו המכיל מדריכים ומידע רב. 

 

מאמרים בתחום הגירושין בישראל:

המלצות וטיפים לגירושין: לבחור עורך דין גירושין יקר או עורך דין גירושין זול? 

 

גירושין וילדים: איך לספר לילדים על גירושין ? 

 

כמה זמן לוקחים גירושין בשנת 2020?

 

מהי הדרך הטובה והמהירה ביותר להליך גירושין?

 

זכויות גבר וזכויות אישה במסגרת גירושין?

 

האם מומלץ לנסות גישור גירושין?

 

עורכי דין לגירושים

משרדנו הוא מהמובילים בתחום דיני המשפחה בישראל. לאחרונה קבע משרדנו תקדים משפטי בבית המשפט העליון שהוא כיום אבן יסוד בכל הליך משפטי של גירושין, מזונות ילדים, ומשמורת הילדים(קראו באתר על פסק הדין בע"מ 919/15). עם זאת אנו מאמינים במחירים שפויים ונשמח אם תפנו אלינו לקבלת ייעוץ משפטי.


 

זכרו: פגישת ייעוץ עם עורך דין גירושין יכולה למנוע טעויות שעלולות להשפיע רבות על המשך הדרך לכאן או לכאן.

טיפ:
אל תמהרו לפעול ללא ייעוץ עו"ד,חשבו על הדברים שוב והתייעצו עם בעלי ניסיון בתחום, לפעמים אפשר ללכת בדרך אחרת.

 

עורך דין גירושין במרכז:

מתגרשים בתל-אביב? מספרים וסטטיסטיקה

 

משרד עו"ד גירושין ומגשרת מאיה רוטנברג בתל-אביב
 
זוגות שנישאים וגרים בתל אביב- מה שיעור הגירושין בת"א והמרכז?.
 
ריכזנו עבורכם נתונים עדכניים מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.
 
לחצ/י על התמונה או הכותרת לצפות בנתונים המלאים. 
 
סטטיסטיקה על גירושין תל-אביב מרכז 2017
 
*תל אביב יפו
מה הקשר בין הסכם ממון גירושין וצוואה?
מחקרי גירושין ודיני משפחה
עורכת דין גירושין מאיה רוטנברג
 
חדש במדור גירושין מאמרים על סטטיסטיקת גירושין 2019 בישראל
סטטיסטיקה ודמוגרפיה

משמורת משותפת תקדים בע"ם 919/15 פלוני נ' פלונית | בית המשפט העליון קבע: האם תשלם מזונות במשמורת משותפת | תקדים המשרד ע"י עו"ד מאיה רוטנברג

מהפיכה במזונות ילדים תקדים במשמורת משותפת בבית המשפט העליון.בית המשפט העליון בפסק דין תקדימי הקובע כי במשמורת משותפת גם נשים גרושות יהיו חבות בדמי מזונות ילדיהם, גברים ונשים יתחלקו באופן שווה במזונות.

פסק דין מהפכני ניתן ביום 19.07.17 בבית המשפט העליון, היוצר הלכה חדשה בתחום דיני המזונות בישראל, על פיו מעתה ואילך, במשמורת משותפת, יחלקו ההורים את החבות במזונות וזו אינה מוטלת עוד על האב בלבד, כפי שהיה עד כה. 


לחצ/י כאן לקריאה מורחבת על משמורת משותפת ומזונות.

לחצ/י כאן לקריאה:  מה זה משמורת משותפת?

רקע
מזונות ילדים מתחלקים לשני סוגים: מזונות הכרחיים ומזונות מדין צדקה. על פי המצב המשפטי שנהג עד כה, האב נשא במזונות ההכרחיים של הילדים לבדו, תהיה הנסיבות אשר תהיינה ולאילו לאם ניתן פטור מלא ממזונות אלו.

באשר למזונות מדין צדקה, ניתן היה להטיל על האם חבות בגין אלו, כאשר הילדים הנם בין גילאי 6-15.  מצב דברים זה אשר הטיל חבות מזונות מצומצמת מאוד על האם, התאים לימים עברו, בהם המצב השכיח ואף הבלעדי בעת גירושין, היה מתן משמורת פיזית מלאה לאם. במקרה שכזה, האם נושאת בעלויות המזונות ההכרחיים של הילדים, בעוד שלאב אין הוצאות ישירות בגינם.  


משכך, מן ההיגיון הוא כי האב ישלם את דמי המזונות המלאים לאם. אולם, כיום, עת שזוגות רבים בוחרים במשמורת משותפת, האב נושא באופן ישיר בעלויות גידול הילדים כאשר הם שוהים עמו ועל כן עלה הצורך לדון מחדש בשאלת המזונות, שהרי לא ייתכן מצב שבו האב יחויב בכפל תשלום: גם עבור עלויות הילדים כאשר הם אצל האם וגם כאשר הם שוהים עמו.


 

עורכי דין בתחום הגירושין, יועצי נישואין, ויועצים פיננסיים למיניהם מכורח תפקידם עדים ממקור ראשון למקרים רבים ושונים של פירוק יחסי זוגיות. במקרים רבים אני אומרת לעצמי, כעו"ד רבת ניסיון בתחום, אם רק יכלו בני הזוג לחזור בזמן ולהימנע מטעויות לפני מיסוד היחסים, הקשר היה נשמר בריא, ואז אולי לא היינו כאן מדברים על גירושין. אז קבלו טיפים שימושיים לפני מיסוד הקשר.

 

על רווקות, נישואין וגירושין


בדיקת עורך דין גירושין
כאשר מדובר על דיני משפחה וירושה, מומלץ להיעזר במדירכי דירוג משרדי עורכי דין מובילים המתמחים בהליכי גירושין.
 
דירוג עולמי של משרדי עורכי דין לפי תחומים
 
משרדי עו"ד מובילים בגירושין
תחום הגירושין ודיני משפחה בישראל
 
ברשימה זו תמצאו את עורכי הדין הכי טובים שמייצגים את האלפיון העליון בהליכי הגירושין.
גירושים של ידוענים, פוליטיקאים, מפורסמים, שחקניות וטייקונים בינלאומיים שונים מגירושי רוב האנשים. בדרך כלל הסכסוך כולל רכוש רב ומשמורת על הילדים. כאשר מדובר בנישואים עם ממון רב, בדרך כלל נחתם הסכם ממון לפני או אחרי הנישואין.
 
עורכי דין גירושין מפורסמים
באלפיון העליון יבחרו את עורך דין הגירושין הכי טוב בארץ, דרך המלצות של חברים ועל פי הדירוג עורכי דין מובילים בדיני משפחה רשמי בינלאומי. אז מתבצע משא ומתן בו מעדיפים ידוענים, ובעלי הון לסגור את הליכי הגירושים שלהם מחוץ לכותלי בית המשפט ובדיסקרטיות רבה, והם מוכנים לשלם הרבה כדי שהכל יתבצע במקצועיות ללא רבב.
 
גירושין של מנהלים ובעלי משרה בכירה במשק
מנכ"ל / בעל/ת משרה בכירה? גירושין של בכירים ומפורסמים בישראל דורשים ליווי צמוד וידע במורכבויות של מבנה התעסוקה, תגמולים, בונוסים, נכסי קריירה ומוניטין, חשיפה לתקשורת, לצד רגישות ודיסקרטיות . הסוד בגירושין מוצלחים הוא הכנה מוקפדת של פרטים ואסטרטגיה נכונה, עו"ד המתמחה בגירושין של בכירים ומנהלים.
 
 
divrce checklist 2017
 
המדריך למתגרש ובניית אסטרטגיית גירושין חכמה
 
סקר: מי העורך דין הכי טוב בארץ?
 
 • עורך דין גירושין הכי מומלץ כיום
 • עו"ד גירושין הכי טובים

עורך דין גירושין - מה חשוב לדעת בבחירת עורך דין משפחה

מחפשים עורך דין טוב שייצג אתכם בהליך הגירושין? מומחיות, אמפתיה ושכר טרחה הוגן, הן מילות המפתח שיובילו אתכם לבחירה הנכונה. ההחלטה להתגרש היא אחת ההחלטות הקשות ביותר שאדם עושה בחייו. 


איך בוחרים עורך דין גירושין
חיפוש עורכי דין בתחום דיני משפחה: החיפוש הנפוץ עורך דין גירושין תותח או עורך דין לענייני משפחה הכי טוב בארץ, או ביטויים כגון "עורך דין גירושין בתל-אביב", עו"ד גירושין במרכז" יוביל אותך לתוצאות רבות, כדי לבחור נכון מבין האפשרויות הרבות, כדאי מאוד לקרא מה תפקידו של עורך דין, חובתו לחסיון עו"ד לקוח ושמירה על האינטרס המשפטי והכלכלי שלך.
 
במקביל על עורך הדין להיות רגיש למצבך, להתמודד עם סערת הרגשות שמלווה אותך בתקופה זו. עורך דין גירושין טוב יסייע לך בשני המישורים הללו ויקרב אותך לעתיד חדש וטוב יותר.

מה חשוב לדעת - בחירת עורך דין גירושין


עורך דין גירושין – מומחה בתחומו
אנשים רבים אינם מודעים לכך כי בישראל, כאשר עורך דין מקבל את הרישיון שלו, הוא יכול לעסוק בכל תחום בעריכת דין ולא חלה עליו כל הגבלה חוקית במישור הזה.
 
זאת להבדיל למשל מרופאים, המתמחים בתחום מסוים עיקרי ובו הם עוסקים. למשל, רופא אף אוזן גרון לא יעלה על דעתו להפוך בין לילה לרופא נשים או אונקולוג. כמובן שבעריכת הדין הגבולות אינם קיצוניים כל כך, אולם המומחיות חשובה לא פחות. 

לכל תחום משפטי יש את המשנה שלו: החקיקה, הפסיקה, הספרות המקצועית, המציאות בשטח ועוד. לכן, על מנת לתת ייעוץ וייצוג משפטי איכותי ללקוח שלו, חייב עורך הדין להיות מומחה בתחום בו הוא עוסק.
 
כך, עורך דין פלילי המייצג באופן שוטף חשודים ונאשמים בעבירות פליליות, אינו יכול לייצג בהצלחה ביום בהיר אחד, בתביעות רשלנות רפואית.

כיצד לבחור עורך דין לענייני משפחה וגירושין הנכון עבורך

איך בוחרים עורך דין לענייני משפחה?

עורך דין משפחה איך ךבחור ומה לבדוק לפני שמחליטים לשכור את שרותיו

 גירושין דיני משפחה וענייני המעמד האישי

 

 

 דיני משפחה והמעמד האישי

 המלצות אודות עורך דין לענייני משפחה וגירושין

מאיה רוטנברג המלצות

 להתגרש עם עו"ד גירושין

 עורך דין לענייני משפחה

 עורך דין גירושין מומלץ

מדוע כדאי לשכור עו"ד מנוסה בתיקי גירושין  אז מה אנחנו אומרים בעצם? אם אתם מחפשים עורך דין למשפחה שייצג אתכם בהליך הגירושין שלכם, הרי שאתם זקוקים לעורך דין שזהו תחום ההתמחות שלו! משמעות הדבר כי הוא עוסק בכך באופן שוטף ויומיומי וכי הוא ייצג ומייצג לקוחות רבים בהליכי גירושין, פשוטים כמורכבים.
 
דיני גירושין הם עולם ומלואו ויש להם סדרי דין משלהם ואף ערכאות משפטיות ייחודיות: בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני. לכן, מומחיות היא הפרמטר הראשון והחשוב ביותר בבחירה שלכם בעורך הדין לגירושין. 

עכשיו נותר להבין איך תדעו שעורך הדין אליו פניתם הוא מומחה בהליכי גירושין. בוודאי שאין די בכך כי הוא מצהיר זאת על עצמו. ובכן, תוכלו ללמוד על כך גם דרך אתר האינטרנט של עורך הדין וגם במסגרת פגישת הייעוץ הראשונה עמו.

אתר אינטרנט עורכי דין למשפחה
מעטים מאוד הם עורכי הדין היום אשר אינם מתחזקים אתר אינטרנט מעוצב ומדוע? היות שמדובר באמצעי הפרסום והשיווק הבולט של ימינו, לצד הרשתות החברתיות והפורומים המקצועיים.
 
משרד עורכי דין אתר - עבור עורך הדין זה שיווק ועבורכם דרך מצוינת לבחון את טיב המומחיות של עורך הדין ונסביר כיצד.

1. חשוב מאוד לקרוא את טקסט ה"אודות" המופיע באתר, על מנת להבין מהו הוותק של עורך הדין וכמה שנים הוא עוסק במקצוע. תוכלו להבין מהו הניסיון שהוא מביא אל השולחן וכמה שנים הוא מתמחה בדיני משפחה וגירושין.

2. בחנו את הצגת שירותי המשרד או שירותי העיסוק המופיעים באתר ושימו לב היכן ממוקם ברשימה הליך גירושין: האם הוא מופיע כתתחום התמחות נפרד? או מתחת לנושאים אחרים. בדרך כלל, עורכי דין שמתמחים בתחום מסוים, מדגישים זאת בברור באתר שלהם.

3. הקדישו מספר דקות לגלישה באתר כולו ושימו לב האם יש בו חומר משפטי מקצועי, למשל עדכוני פסיקה או מאמרים מעניינים. נדגיש כי דיני משפחה בכלל ודיני גירושין בפרט הם תחומים דינמיים מאוד שהתרחשו בהם שינויים מהותיים בשנים האחרונות. אם אתם רואים באתר התייחסות מקצועית לשינויים הללו, למשל הסבר על מעבר ממינוח של הסדרי ראייה לזמני שהות, זהו סימן שאתם במקום הנכון.

כל אלו יתנו לכם תמונה ברורה למדי האם עורך הדין אכן עוסק בהליכי גירושין ומתמחה בהם, או שמא מדובר בתחום שולי עבורו. התרשמתם לטובה? השלב הוא לקבוע פגישת ייעוץ עם עורך הדין בה תוכלו להתרשם עוד יותר מטיב מומחיותו או העדרה.

חשיבותה של פגישת ייעוץ לגירושין
בעת בחירת עורך דין גירושין, יש לפגישת הייעוץ הראשונה תפקיד מרכזי ולכן אל תוותרו עליה, אף אם היא כרוכה בתשלום. לא פעם, מתוך רצון טבעי לחסוך כסף, הנטייה של רבים מן הזוגות המתגרשים, היא לא לפנות לעורך דין הגובה תשלום עבור פגישת הייעוץ, אלא להגיע רק למשרד המציע פגישה ראשונה בחינם.

סינון זה יכול להיות בעוכריכם משום שייתכן מאוד שתפספסו את עורך הדין המתאים לכם ביותר, אשר יעניק לכם ייצוג משפטי מצוין ויחס אישי. 
 
מדוע פגישת הייעוץ חשובה כל כך? ראשית, תוכלו לעמוד בה על טיב המומחיות של עורך הדין בהליכי גירושין וכבר אמרנו שזהו הפרמטר המהותי ביותר בבחירה שלכם. לצורך כך, ניתן למשל לשאול את עורך הדין על תיקים קודמים בהם הוא טיפל, על ניסיונו בייצוג בבתי המשפט לענייני משפחה ובבתי הדין הרבניים וכדומה.

שנית, בפגישה זו עורך הדין ייתן לכם את המידע אודות ההליך המשפטי הצפוי, העלויות הכרוכות בו והערכה לגבי תוצאותיו, כך שתוכלו להחליט האם אתם מוכנים לצעד הזה של גירושין.
 
שלישית, זוהי השעה לעשות תיאום ציפיות עם עורך הדין לגבי עדכונים, מעורבות שלכם בתיק ועוד.
 
ולבסוף, זוהי הזדמנות לבחון את הכימיה שלכם עם עורך הדין ולברר לעצמכם האם זהו אדם שתרגישו בנוח לחלוק עמו את הפרטים האינטימיים ביותר על חייכם, האם הוא מביע אמפתיה, האם הוא בעל מזג נעים וכיו"ב.

מזונות ילדים
אתם לא בטוחים כי עורך הדין שמולכם הוא באמת מומחה בהליכי גירושין? הנה לכם טיפ קטן. כאשר הוא משוחח עמכם על סוגיית מזונות הילדים והמשמורת, שימו לב האם הוא מעודכן בחידושים שנסביר להלן. אם לא, דעו כי הוא אינו מומחה לגירושין ועליכם להמשיך ולחפש את עורך הדין המתאים.

במשך שנים, בעת פרידתם של בני זוג, תשלום מזונות הילדים היה מושת על האב בלבד, ללא התחשבות בהסדר המשמורת שנקבע וללא התחשבות ברמת הכנסתה של האמא. זהו מצב אבסורדי שיצר חוסר שוויון מובהק בין אבות גרושים לאימהות גרושות והוביל גברים רבים להידרדרות כלכלית עמוקה בשל נטל המזונות.

הישגי עורך הדין
אחד מהתיקים החשובים בייצוגה של עו"ד מאיה רוטנברג
בחודש יולי 2017, בית המשפט העליון יצר הלכה חדשה ( בע"מ 919/15) ועל פיה, כאשר הילדים הנם מגיל 6 ומעלה, חובת תשלום המזונות היא משותפת לשני ההורים. חלקו של כל אחד בדמי מזונות הילדים ייקבע בהתאם לזמני השהות וליחס ההכנסות שלהם.
 
עורך דין שהנו מומחה לגירושין, לא יוכל להתייחס לסוגיית מזונות הילדים מבלי לספר לכם את השינוי הדרמטי הזה. אם הוא אינו מתייחס לכך, זה צריך להדליק לכם נורה אדומה וכדאי להמשיך בחיפוש. עורכת דין מאיה רוטנברג ייצגה בתיק גירושין זה את האב וכך נקבעה הלכה חדשה במזונות בבית המשפט העליון.

זמני שהות או הסדרי ראיה?
אינדיקציה נוספת שיכולה לעזור לכם לברר האם עורך הדין שמולכם הוא מומחה לגירושין נוגעת לסוגיית משמורת הילדים. גם בתחום זה חל שינוי חשוב בשנים האחרונות ובקיאות בו יכולה להעיד האם עורך הדין אליו פניתם הוא מומחה לגירושין או אם לאו.
 
עד בע"מ 919/15, פסק דינו של בית המשפט העליון אותו הזכרנו לעיל, היה שימוש במונחים של משמורת והסדרי ראייה. בעת פרידת ההורים, יש להסדיר את משמורת הילדים כאשר עד לאחרונה הייתה הבחנה בין משמורת מלאה לבין משמורת משותפת.

במקרה הראשון, מתמנה אחד מבני הזוג להורה המשמורן ולהורה האחר נקבעים הסדרי ראייה. במקרה השני, משמורת משותפת, ההורים חולקים את החזקה על הילדים. בשנת 2017, באותו פסק דין, הוטבע מונח חדש והוא זמני שהות.
 
אלו מחושבים באחוזים, למשל, 70% לאם ו30% לאב, כאשר הלכה למעשה יהיה מדובר במשמורת מלאה של האמא.

משמורת משותפת תהיה 50% זמני שהות לכל הורה או קרוב לכך. לכן, השיח של משמורת עודנו קיים, אולם הדגש כיום הוא חלוקה מדויקת ומסודרת של זמני השהות על פיה נקבעת החבות במזונות של כל הורה.
 
כאשר עורך הדין עמו הגעתם להתייעץ, משוחח אתכם במינוחים הישנים ואינו מציין כלל את צמיד המילים זמני שהות, הוא איננו מעודכן בתחום ולכן לא יכול להיחשב למומחה שאתם מחפשים.

איך בוחרים עורך דין לגירושין
לאחר שאתם יודעים אלו פרמטרים חשוב לבדוק בעת בחירת עורך דין גירושין, נשאלת השאלה איפה תמצאו את עורך הדין שאתם מחפשים.
 
המלצה מהימנה מלקוחות קודמים היא הדרך הטובה ביותר. תוכלו לשאול את הממליץ בדבר התוצאה של ההליך המשפטי, היחס שקיבל מעורך הדין, האם הוא פעל בשקיפות, בסבלנות, באמפתיה כלפיו ועוד.

לעיתים תשמעו על עורך דין טוב בצורה של מפה לאוזן בלי יותר מדי פרטים ומידע, אז חשוב לקרוא היטב אודות עורך הדין באתר שלו, להתרשם ממנו כפי שתיארנו לעיל בהרחבה ולקבוע פגישת ייעוץ, בה תשאלו את כל השאלות ותוכלו לקבל החלטה האם זהו עורך הדין המתאים לכם. דרך נוספת למציאת עורך דין היא באמצעות קבוצות שונות בפייסבוק, פורומים משפטיים, תוכניות טלוויזיה בה מתראיינים עורכי דין ועוד.

עלות עורך דין גירושין
לא נסיים את הסקירה שלנו ללא התייחסות לנושא העלויות. בפתח הדברים ציינו, כי המפתח לבחירה נכונה של עורך דין גירושין הוא מומחיות, יחס אמפתי ושכר טרחה הוגן. אז כמה יעלה לכם ייצוג משפטי בהליך גירושין?
 
אין תשובה אחת לשאלה זו והדבר יכול להשתנות מאוד מתיק לתיק. במה זה תלוי? בטיבן ובהיקפן של הסוגיות המשפטיות העומדות על הפרק, בשאלה האם בין בני הזוג יש הסכמה על ענייני הגירושין או לא, האם מדובר בנסיבות מורכבות ועוד.

כן, הוותק, הניסיון והמוניטין של עורך הדין גם הם פרמטרים רלוונטיים בעלות שכר טרחת עו"ד לייצוג משפטי.
 
ומה פירושו של דבר שכר טרחה הוגן? כזה המתאים לנתונים שהצגנו ולשכר הטרחה המקובל בתחום.
 
בשאלה מה מחיר עורך דין הגירושין, מעל הכל זכרו כי אתם מפקידים את עתידכם בידי עורך הדין ולכן אתם זקוקים לאיכות ללא פשרות. משכך, אל תבחרו בעורך דין רק משום שהוא נתן לכם הצעת מחיר זולה ואף בדקו היטב מדוע היא נמוכה יותר מאחרות. בהצלחה! 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

חלוקת זמני שהות

השימוש במונח "הסדרי ראיה" הולך ופוחת כיום בקרב עורכי דין ואנשי מקצוע, נפוץ ונכון יותר להשתמש בביטוי חלוקת זמני שהות ולינה. קשר של הורה וילד הנו נושא מהותי וחשוב לאחר פרידה או גירושין

 

הגדרה הורית שווה

עורך דין גירושין מומחה במשמורת והסדרי ראיה (כיום מקובל המונח זמני שהות) צריך להיות מעודכן במגמות בפסיקה ובשינויי הגישה בכל הנוגע להורות במהלך ולאחר הליכי גירושין. לפני שנת 2008 פסקי דין למשמורת משותפת ללא הסכמת האם היו נדירים  בבתי המשפט לענייני משפחה

 

הזמנים השתנו, הרבה בזכות פסק הדין החדש במזונות 919/15 שמשרדנו הוביל וניצח.  מקובל כיום כי הורים מתגרשים יגיעו להסכם של הגדרה הורית שווה, משמורת משותפת המבטאים שוויוניות בין המינים ואחריות הורית משותפת

 

הכרות עורך הדין מומחה בפסיקות החדשות למשמורת משותפת, הפחתת מזונות/ שינוי מזונות,  ועקרון האחריות הורית משותפת יכולה להיות יתרון אסטרטגי בכל הליך גירושין עם ילדים

 

חשוב לוודא שעורך הדין מודע לטיעונים משפטיים בעד הגדרה הורית שווה, חשיבותה  לכל הצדדים בתא המשפחתי ולחישוב המזונות על פי ההלכה החדשה בעליון

 

זמני שהות ולינה של ילדים
בעבר היה מקובל לקבוע  הסדרי ראיה להורה לא משמורן, בדרך כלל האב. כיום הגישה שונה ומקובל להסדיר חלוקת זמני שהות ולינה באופן שוויוני בבתי שני ההורים.


 

מאיזה גיל נקבעים הסדרי לינה עם הורה לא משמורן? בעבר היה מקובל לחלוק זמני לינה של הילדים רק מגיל שנתיים, כיום בעקבות שינוי התפיסה, בבתי המשפט קובעים לינה בגיל צעיר יותר ובהתאם לנסיבות.

 

חקירת גירושין

בתיקי גירושין לא פעם נדרשות פעולות של  איסוף מידע ומעקב, במטרה לתעד ראיות אשר יוצגו בבית המשפט.  חקירת גירושין יכולה להיות חקירת בגידה או חקירה כלכלית, בדרך כלל החקירה נעשית תוך שימוש בחוקר פרטי, על ידי מעקבים או שימוש באמצעי סייבר

 

המטרה איתור רכוש משותף שהוסתר, הברחת נכסים לפני גירושין, הוכחת יכולת כלכלית לצורך הפחתה או הגדלה של מזונות, חשיפת אלימות כלכלית או אלימות במשפחה

 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? הסעיפים החשובים וכיצד מאשרים הסכם גירושין? 


הסכמי גירושין ברדך כלל מכילים סעיפים בנושא: רכוש, זכויות סוציאליות,, חובות, משכנתאות, משמורת ילדים, הסדרי ראיה, חינוך הילדים, סידור הגט ועוד.


ככל שהסכם הגירושין יותר יסודי וסעיפיו מפורטים, זה חוסך את התמשכות הדיונים בהליכי גירושין רגילים ואת ההוצאות הכרוכות בכך. הסכם גירושין – חינם 


הסכם גירושין אמיתי להורדה - רשימת סעיפים אשר חשוב לרשום בהסכם.


הסכם גירושין ללא עורך דין.


מדריך מקיף ומלא על הסכם גירושין דוגמאות הסכמי גירושין להורדה ושאלות נפוצות ותשובות של עו"ד מגשרת מאיה רוטנברג.באתר מדריך מקיף ומלא על הסכם גירושין דוגמאות הסכמי גירושין להורדה ושאלות נפוצות ותשובות של עו"ד מגשרת מאיה רוטנברג

 

5 טעויות נפוצות בעריכת צוואה

אספנו עבורכם חמש טעויות נפוצות בעריכת צוואה. לכל אדם יכול לערוך צוואה כדי לקבוע תוקף חוקי לחלוקת נכסיו ולקיום רצונותיו לאחר מותו. הימנעו מהטעויות הנפוצות בעריכת צוואות: קראו כיצד מנסחים באופן ברור כך שתקבל תקבל תוקף על פי דין כך שלא יערערו על תקפותה, מי יכול להיות עד לצוואה, אילו תנאים וסעיפים הכרחיים לצוואה חוקית

 

צוואה

 ייעוץ משפטי און ליין

כחלק מהשירות במשרד, ניתנת לכם האפשרות לקבל יעוץ משפטי ראשוני באמצעות אתר האינטרנט של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג. ייעוץ משפטי און ליין עם עו"ד גירושין ודיני משפחה - עורכת דין מאיה רוטנברג

 

גם אם אתם נמצאים בתל אביב, ירושלים רחובות חיפה אילת או בחו"ל כל מה שצריך זה מחשב או סמארטפון. ניתן לבצע שיחת ועידה ולקבל ייעוץ בתחום הגירושין ודיני המשפחה על ידי עו"ד מומחה

 

בשרות המקוון שלנו תוכלו ליצור קשר אונליין באמצעות וידאו צ'אט, לשאול שאלה ולהתייעץ בחינם בפורומים המשפטיים שלנו, וכן לקבל מידע הדרכה והכוונה ראשוניים בבעיה ו/או בשאלה משפטית הקשורה דיני משפחה וגירושין, תוך שמירה על פרטיות מלאה. בעקבות הגבלות הקורונה ניתן לבצע בין השאר שיחות וידאו לאימות תצהירים, הסכמים, צוואות, וגישור גירושין  השירות פועל 24/07 

הפניה הראשונית אינה כרוכה בתשלום

 מהו מגשר

הליך הגישור מתאים למגוון רחב של סכסוכים  ובמסגרתו פונים הצדדים לסכסוך אל מגשר, שהינו איש מקצוע , גורם ניטרלי, המנהל ומוביל את הליך הגישור. התפקיד של המגשר הוא  לאתר את עיקרי המחלוקת, לתווך בין הצדדים ולהציע פתרונות אשר ישביעו את רצונם של שני הצדדים. ‏

 

כישורי המגשר ליצור תקשורת בין אנשים, טכניקות הגישור והאתיקה מקצועית של המגשר משפיעים על סיכויי הצדדים להגיע להסכם

 מכירת דירה בגירושין

 פונדקאות

 פונדקאות בחו"ל

 פונדקאות בישראל

 קישורים מומלצים

 תביעת נזק גירושין

 אימוץ

 הסדרת מעמד בן זוג זר

 זוגות חד-מיניים

 חוק יחסי ממון בין בני זוג

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973 קובע כי הסכם ממון הוא הסדר מוסכם בין בני זוג המסדיר יחסי ממון שביניהם וכל שינוי של הסכם הממון חייב להיות בכתב בלבד

 

 הסכמה בעל פה לגבי יחסי הממון של בני זוג נשואים אינה תקפה וניתנת לאכיפה. החוק חל על בני זוג נשואים והוא מסדיר את נושא חלוקת הרכוש של זוג נשוי, חלוקת רכוש לפי הלכת השיתוף, הזכויות והחובות במקרה של גירושין או פטירה. 

 

החוק אינו חל על ידועים בציבור, עם זאת על בני זוג ידועים בציבור חלה חזקת שיתוף

 

האם חוק יחסי ממון חל על נישואים אזרחיים? בני זוג מאותו מין ונישואים שאינם לפי ההלכה ללא הרבנות – נישואים אזרחיים אינם נכללים תחת חוק יחסי ממון אלא זכאים על פי חזקת השיתוף כידועים בציבור

 חתונה אזרחית

 ידועים בציבור

 כמה עולה הליך פונדקאות?

 נישואים אזרחיים

 נישואים חד מיניים

 סעדים זמניים

 צו עיכוב יציאה מהארץ

 גניבת זרע

 התנגדות לצו קיום צוואה

 חוק מס שלוש דירות

 טעויות נפוצות שעושים בהסכם ממון לפני נישואין

 מנהל עיזבון

 מקרקעין

 עורך דין ירושה וצוואה

 עריכת צוואה כאשר יש נכסים בחו"ל

 העברת דירה בירושה

 גירושים והגירה לחו"ל

 קטינים

 גביית מזונות ילדים

 חוזה גירושין

 זכויות ילדים

 בית הדין הרבני

 אישור הסכם גירושין

 אישור הסכם ממון

 בית המשפט לענייני משפחה

 מידע נוסף בית משפט לענייני משפחה

 כתובה

 גישור ויישוב סכסוכים

 העברת כספים בין הורה לילד

 צוואה בכתב יד

 עו"ד גירושין המלצות

 אלימות במשפחה

 ניכור הורי

 צו הגנה

 תלונת שווא אלימות במשפחה

 אפוטרופסות

 ייפוי כוח מתמשך לענייני רכוש

 ייפוי כוח מתמשך רפואי

 צוואה בחיים

 מסמך הבעת רצון

 תומך החלטות

 בגידה

 רישום ירושה

 5 טיפים למתגרש/ת

 מחיר למשתכן

 עדכוני חקיקה ופסיקה

 טפסים להורדה

 טפסים דיני משפחה

 טפסים רבנות

 מעבר מקום מגורים

 בקשה לצו ירושה

 הסכם חלוקת עיזבון

 אמנה משפחתית

 הסכם גירושין - דוגמא למסמך אמיתי

 הסכם גירושין – חובות

 מפת אתר מלאה

 עו"ד לענייני משפחה-גירושין-מאיה רוטנברג

 מפת אתר

 EN

 divorce law

 גירושין-מגזין דיני משפחה

 דיני משפחה - תחומי התמחות

 ילדים וגירושין

 סליידר כתבות

 עו"ד גירושין מאיה רוטנברג | כתבות וידאו

 משרד עורכי דין גירושין

 מגזין עורך דין גירושין

  

  

 

 עורך דין גירושין

 

אם תשאל עורך דין גירושין בסביבתך מהם גירושים ומדוע הם כל כך מורכבים משפטית ורגשית?  תשובה אפשרית תהיה שגירושין הם מילה אחת שכותבים ומבטאים אותה בשני וריאציות "גירושין" או "גירושים", שתי צורות נכונות אך ישנם סוגי גירושין רבים וכל אחד מהם שונה מן השני כשם שכל אדם שונה מחברו והקשר בין בני זוג והמשפחה הסובבת אותם אינם זהים כך שההליך הגירושין לא יהיה זהה לעולם בין בני זוג שונים

 

 גירושין

 

הליך גירושין בין יהודים שונה מהליך של בני זוג מוסלמים, או גירושין של נוצרים ולהם בתי דין שונים. גירושין בישראל, בחו"ל, בארה"ב או גירושים ברילוקיישן, שונים בהתנהלותם ובבתי הדין המוסמכים.

 

בסטטיסטיקה של בתי הדין הרבניים, לא נכללים נתונים על ידועים בציבור וזוגות חד מיניים שסיום חייהם המשותפים אינם מוסדרים דרך מוסד הרבנות. כתובה, סרבנות גט, טקס גירושים דתי אינם רלוונטיים במקרה של נישואים אזרחיים, אך הפרידה שלהם כן כרוכה במאבקים בבתי משפט למשפחה לגבי מזונות וחלוקת הרכוש.

 

 אמנם חוק יחסי ממון לא חל במקרים אלו אך דיני הגירושין הכוללים את חזקת השיתוף, מזונות אישה, מזונות הילדים והסדרי זמני שהיה והלינה, פרשנות של הסכמות ממוניות וכד' כן יידונו בבית המשפט ויש על כך פסיקה ענפה.
 
אך המורכבות בהליך אינה נעצרת כאן, חוקים חדשים והלכות חדשות  משתנים ונוצרים כל הזמן. כך, חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה  שנחקק לאחרונה שינה את כללי המשחק ומחייב זוגות להתחיל הליך של גישור גירושין באמצעות יחידות הסיוע, הליך שבסופו ייתכן שיגיעו להסכמה שתוצאתה תהיה הסכם גירושין, שיקבל תוקף של פסק דין לאחר אישורו על ידי בית המשפט.

 

 אם בני  הזוג אינם מגיעים לעמק השווה, ההליך הגישורי יהפוך לתיק גירושין שיתנהל בבית המשפט או בית הדין הרבני. פתיחת תיק גירושין ברבנות זו פעולה בעל משמעות רבה, דלת מסתובבת בחייו של  גבר מתגרש, אישה מתגרשת או הורים מתגרשים.

 

אז הנה לכם עוד טיפ, לא חייבים להתגרש בצעקות מאבקים וויכוחים הסיום הפורמלי של קשר הנישואים, הליך הגירושין יכול להיות קל ומהיר אם הולכים בדרך ההסכמה, גירושין בהסכמה. תעזבו את מסמכי הגירושין במגירה, מתגרשים בשיתוף פעולה, בוחרים מגשר או מגשרת על פי המלצה ועוקפים את הגירושין המכוערים מהצד הנכון.

 

גירושין של עצמאים בעלי עסקים ובני זוגם
לעומת גירושין של בני הזוג שכירים המקבלים משכורות מסודרות, גירושי בעלי עסקים ועצמאים הם מורכבים יותר מבחינת הערכת ההשתכרות ויכולת כלכלית.

 

שווי מוניטין, פוטנציאל ההשתכרות הערכת שווי עסק ושווי מניות, חלוקת רכוש של העסק. כל אלו דורשים התייעצות עם עורכי דין גירושין בעלי התמחות מיוחדת בהליכי גירושין של עצמאיים או נשואים לעצמאים, ובעלי עסקים. עסקים משפחתיים, מיסוי, פנסיה, זכויות, שליטה על העסק, כל אלו דורשים עו"ד עם נסיון והבנה במסמכים פיננסיים.

 

קל מאוד לאבד את העסק בגלל גירושין ללא אסטרטגיה נכונה.

 

 

אם אתם מתגרשים עם ילדים מומלץ אף יותר ללוות את התהליך עם מגשר או מתאם הורי. בדרך הזאת, נשמרות זכויות הגבר בגירושין, זכויות האישה בגירושין, והחיים לאחר הפרידה הרבה יותר סינרגטיים  ונכונים. ניתן להגיע להסכמות על משמורת הילדים, הורות משותפת והסדר משמורת משותפת מקובלים כיום בפסיקת בתי המשפט ולא רק בגלל שיקולי תשלום המזונות לילדים.

 

המחקרים מראים שהקשר ההורי בין אב לילדיו הם חשובים ותורמים להתפתחות הילד, חלוקת זמני השהות בצורה שווה מקלה גם על הנשים שברוח השוויון מפתחות קריירה והטיפול בילדים נחלק עם האב. ההלכה החדשה במזונות נתנה למגמה זו דחיפה בכיוון הנכון: מזונות הילדים נחלקים בין בני הזוג בהתאם לנשיאת הנטל והיכולת הכלכלית וכך נשמר השוויון בנטל המזונות, עם זאת חזקת הגיל הרך שומרת על מעמד האם במשמורת על ילדים קטינים והמזונות נחלקים בהתאם.

 

 

 עורך דין גירושין מומלץ

 איך להתגרש - כל השלבים לגירושין

 איך פותחים תיק גירושין - מדריך עדכני

 ביטול הסכם גירושין

 הליך הגירושין

 להתגרש נכון- הזכויות והחובות של נשים בגירושים

 עורך דין | עו"ד 

מה תפקידו?

איך בוחרים את העורך דין הנכון 

 פורום גירושין

 פורום הסכם גירושין

 ריכוז מידע כללי בנושא גירושין

 גירושים וילדים

 ילדים וגירושין

 גירושין ללא ילדים

 גירושין בארה"ב

 כמה עולה עורך דין גירושין?

מאגר פסקי דין בחינם

מנוע חיפוש של

פסקי דין ומאמרים בנושא גירושים

סקירת פסקי דין בתחום דיני המשפחה והגירושין , על ידי עורך דין גירושין מומחה בתחום דיני המשפחה.

 אכיפת פסקי דין בגירושין

 מאמרים ופסיקה עדכנית בתחום דיני משפחה, גירושין, צוואות, ירושות, הסכם ממון, הסכם גירושין, חלוקת רכוש, גישור משפחתי ועוד

 פסקי דין דיני משפחה 2020

 פסקי דין רבניים

 ארכיון

 תביעת גירושין

 חלוקת רכוש

 חלוקת רכוש בגירושין

 

 פתיחת תיק גירושין ברבנות

 הליך גירושין בהסכמה

 הסכם גירושין

 ניסוח הסכם גירושין

 גירושין עם עסק משותף

 גירושין בהריון

 גירושין ברבנות

 גירושין וסרבנות גט

 גירושין אזרחיים

 הסכם שלום בית

 תביעת אבהות

 הסכם גירושין לדוגמא

 עורך דין גירושין אונליין בוידאו צ'ט

 גירושין בישראל סטטיסטיקה

 מזונות

 ביטול מזונות

 המדריך למזונות ילדים

 חישוב מזונות ילדים

 מזונות ילד מחוץ לנישואין

 מחשבון מזונות

 מזונות ילדים

 מזונות ילדים - סקירת פסקי דין

 מזונות אישה

 הפחתת מזונות

 מזונות זמניים

 גביית מזונות

 הסכם מזונות

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות),תשי"ט ­1959*

 משמורת משותפת

תפיסת העולם מאחוריה ההסדר המשפטי של משמורת משותפת היא הרעיון שהורות משותפת שבה שני ההורים לילד חולקים קבלת החלטות מרכזית בכל הקשור בגידול הילד חינוך, טיפולים רפואיים וכד'. החלוקה השוויונית של האחריות ההורית והמעורבות של שניהם בחיי ילדיהם עומדים בקנה אחד עם טובת הילד והתפתחותו.

נשיאה משותפת באחריות ההורית וזכותו של הילד לקשר משמעותי עם שני הורים.


הסדר המשמורת המשפטית השווה אינו בהכרח קובע זמני שהות שווים של ההורים עם ילדיהם. כיום, עם השינויים הכרוכים בהסדרי המשמורת עקב הקורונה, ניתן להגיע להסכם משמורת משותפת הוגן המקובל על שני ההורים ולהימנע מסכסוך משפטי. לצורך כך, מומלץ להיעזר בעורך דין גירושין המתמחה במשמורת ילדים ומזונות.

כיום משמורת משותפת הופכת יותר יותר נפוצה גם בעקבות התפתחות פסיקתית של חלוקה שווה במזונות הילדים. בשאלה למי משתלמת משמורת משותפת, כיצד מתבצעת חלוקת הימים, מאיזה גיל ניתן להגיע להסדר והאם משמורת משותפת משפיעה על מזונות מתחת לגיל 6. חזקת הגיל הרך, מה החוק החדש אומר?


 משמורת ילדים

הזכות של ההורה לקבל החלטות עבור ילדו והחובה של ההורה לדאוג לצורכי ילדיו: נושא משמורת ילדים, היחסים המשפטיים והמעשיים שבין הורה לילדיו, מוסדר בעיקרו בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות והוא אחד הנושאים הטעונים בגירושין

 

חזקת הגיל הרך קובעת כי ילדים עד גיל 6 יהיו במשמורת האם, אלא אם  כן, קיימות סיבות שמצדיקות קביעת משמורת אחרת

 

נושא של הורות לאחר גירושין: סכסוכי משמורת, סוגי משמורת ילדים: משמורת משותפת/משמורת מלאה, הסכם משמורת ילדים, תביעת משמורת בהליך גירושין, איך למנוע משמורת משותפת ועוד במאמר אחד

 

 חזקת הגיל הרך

 הסכם הורות משותפת

 תביעה למשמורת ילדים

 תמ"ש 16785-09-12 פסק דין תקדימי בנושא משמורת משותפת

 עמ"ש 50603-01-14 מזונות משמורת משותפת ערעור פסק דין

 ייעוץ עורך דין אונליין למשמורת ילדים

 הסכם ממון 

הגדרת הסכם ממון
הסכמי ממון: הסכם יחסי ממון בין בני זוג נשואים, לפני הנישואין ובגירושין. הסכם הממון נקרא גם הסכם טרום-נישואים או הסכם קדם-נישואין, הוא הסכם בעל תוקף משפטי וניתן לאכפו בבית משפט בנושאים השנויים במחלוקת בין בני הזוג.


הסכם ממון הוא חוזה בכתב בעל אופי פיננסי כלכלי בעיקרו שנחתם על ידי בני הזוג הוא קובע כיצד יחולקו הנכסים של בני הזוג. פרטי ההסכם בישראל בדרך כלל כוללים משמורת, חלוקת רכוש, בית משותף, מניעת סרבנות גט (לבני זוג יהודים).

 

בנוסף הסכם ממון מגדיר את חלוקת הנכסים בין בני הזוג, מכך נגזר למעשה היקף העיזבון והבעלות הרשומה. הצוואה קובעת כיצד יחולק העיזבון בהתאם לחלוקה שנקבעה בהסכם הממון.

 

החתימה על הסכם הממון לכולה להתבצע לפני הנישואין או לאחר החתונה וכן על ידי בני זוג ידועים בציבור (בסכם לחיים משותפים בין ידועים בציבור) או זוג המצהיר על זוגיותו באופן רשמי.

 

את הסכם הממון יש לאשר על ידי נוטריון או רב מחתן אך מומלץ לאשרו תמיד על ידי בית משפט לענייני משפחה, ניתן לאשרו גם בבית הדין הרבני.

 

לאחר הנישואין קיימת חובה לאשרו בבית משפט או בית הדין.


דוגמאות להסכם ממון

תוכלו להוריד דוגמאות אמיתיות להסכם הוגן, ולהשתמש במדריכים שלנו לניסוח הסכם צודק, לנשים ולגברים.

 

הסכם ממון דוגמא להורדה

הסכמי ממון מאושרים על ידי עורך דין לענייני משפחה

 

הסכם ממון בפרק ב'  
הסכם ממון לפני נישואין - האם זה הכרחי? הסכם ממון על דירה
הסכם על בית משותף
הסכם ממון על עסק הסכם ממון מחיר
כמה עולה הסכם ממון?
מדוע חשוב לחתום על הסכם ממון? הסכם ממון לפני נישואין
גישור הסכם ממון לפני נישואין דוגמא להסכם ממון לפני נישואין
הסכם ממון בין בני זוג נשואים טופס אימות הסכם ממון שנכרת לפני הנישואין
הסכם ממון לאחר נישואין
טופס הסכם ממון דוגמא להורדה הסכם חיים משותפים - הסכם בין ידועים בציבור
הסכם חיים משותפים- הסכם כ הסכם חיים משותפים בעברית
הסכם חיים משותפים באנגלית הסכם ממון אונליין

חשיבות הסכם ממון
הסכם ממון כן כדאי או לא? ההסכם הוא כלכלי במהותו וצופה פני עתיד, יש לו חשיבות רבה להמשך חיי הנישואין ליציבותם, ההסכם מייצר בנוסף כבוד הדדי בין בני זוג, מומלץ לחתום על הסכם  נישואין אצל עורך דין גירושין מומחה בהסכמי ממון, משרדנו מתמחה בניסוח ועריכת הסכמי ממון למעלה מ15 שנים.

 בחירת עורך דין להסכם ממון

הסכם ממון בפרק ב'

 פורום הסכם ממון

 גישור

 גישור גירושין

מאז כניסתו לתוקף של חוק גישור גירושין החדש (החוק ליישוב סכסוכים, חוק המהו"ת) החלה מגמה של עליה של העדפת גישור גירושין לזוגות בהליך גירושין. מהם היתרונות בגישור גירושין?

 

היתרון של   גירושין בגישור הוא שההליך מתנהל עם מגשר שהוא צד נייטרלי גישור הרבה פחות יקר ממשפט, מטעם המדינה ניתן לקבל גישור גירושין חינם.

 

כמה זמן לוקח גישור גירושין? ההליך הוא  מהיר  לאחר חתימה על הסכם הגישור, ככל שיש הסכמה בין הצדדים, ניתן לסיים בפחות מעשרה מפגשים. למה לצפות  בגישור גירושין?


 אווירה בריאה: הגישור מתנהל כשיחה בין חברים ומאפשר לדבר ופתיחות ולהגיע להסכמות לטווח רחוק תוך אמון הדדי. 

 

מה קורה לאחר ההסדר גישור?

 

חותמים על הסכם גירושין ומגישים אותו לאישור בית המשפט או בית הדין.

 

כמה מרוויחים מגשרים? ניתן לקבל מידע נוסף על קורס גישור גירושין ,רשימת המגשרים המוסמכים מטעם המדינה, המלצה על מגשרים, מחירון הגישור, ומה עדיף: מגשר או מגשרת להליך הגירושין ובאילו מקרים.

 הסכם גישור גירושין

 מה זה גישור גירושין?

 מהו מגשר?

 עקרונות גישור לתרגול עצמי

 פורום גישור גירושין

 כמה עולה גישור גירושין?

 גישור משפחתי

 גישור גירושין אונליין

 גירושין בשיתוף פעולה

 צוואה

 מימוש צוואה

 פסקי דין צוואות וירושות

 צו קיום צוואה

 אי כשירות לערוך צוואה

 מס על ירושה

 הרשם לענייני ירושה

 עריכת צוואה

 חוק הירושה

 זכות הירושה אצל זוגות חד מיניים

 אישור עשיית צוואה

 מס עזבון

 צו ירושה

 צוואה הדדית

 נוסח צוואה לדוגמא

 צוואה אונליין

 אודות

 חזון המשרד

 משרד עו"ד גירושין תל אביב

 בע"מ 919/15 טיפים ודגשים חשובים

 בע"מ 919/15 ומשבר הקורונה 2020

 גירושין בהסכמה

 גירושין בין בני זוג שנישאו בנישואים אזרחיים

 גירושין מי עוזב את הבית

 דיון בהיוועדות חזותית

 ההלכה החדשה במזונות

 הורים וילדים

 הסכם גירושין

 הסכם גירושין בהסכמה

 הסכם גירושין להורדה

 הסכם זוגיות

 הסכמים במשפחה

המבנה המשפחתי המסורתי מול המשפחה האלטרנטיבית / המשפחה החדשה או משפחה מודרנית
מבנה משפחתי מסורתי נחשב למערכת תמיכה משפחתית הכוללת שני אנשים, גבר ואישה נשואים המעניקים טיפול ויציבות לצאצאיהם הביולוגיים.

 

המודל של  משפחה גרעינית דו-הורית זו הופך לפחות ופחות נפוץ בעת האחרונה, וצורות משפחתיות אלטרנטיביות הפכו נפוצות יותר.

 העברת משמורת מאם לאב

 הפחתה או ביטול מזונות שנקבעו בהסכם גירושין

 הפחתה רטרואקטיבית של מזונות ילדים במשמורת משותפת

 הפרת הבטחת נישואין

 זמני שהות בחופשות ובחגים

 זמני שהות בתקופת הקורונה

 חוקי גירושין

 חזקת השיתוף בין בני זוג

 טופס בקשה לאישור הסכם גירושין

 ייפוי כוח מתמשך

 ייפוי כוח מתמשך מסמכים

 ייפוי כוח מתמשך מקוון בוידאו

 מה בין ייפוי כוח נוטריוני לייפוי כוח מתמשך?

 ייפוי כוח

 כמה עולה הסכם גירושין?

 מדריך לפתיחת תיק גירושין ברבנות

 מהו שינוי נסיבות מהותי?

 מהם הסימנים להורה מנכר וכיצד לטפל

 מזונות במשמורת משותפת ההלכה החדשה

 מזונות ילדים - כיצד הם נקבעים?

 מזונות ילדים מעל גיל 18

 מזונות ילדים משמורת אב

 מזונות לאחר קביעת אבהות

 מזונות מדין צדקה

 מחשבון מזונות ילדים

 מסמכי גירושין

 מרוץ הסמכויות

 משמורת משותפת ומזונות ילדים

 משמורת משותפת ללא הסכמת האם

 נגיף הקורונה 2020: השפעות על ענייני משפחה וגירושין

 ניכור הורי פורום התייעצות משפטית

 סוגי צוואות

 סודות שעורך דין גירושין שלך לא יספר לך

 סיבות לגירושין

 עו"ד - משרדי עורכי דין

 עורכי דין במשבר הקורונה: תצהיר עו"ד בשיחת וידאו

 עילות גירושין

 עלות צוואה

 פתיחת תיק יישוב סכסוך בתקופת משבר הקורונה

 שינוי משמורת ילדים

 תביעת מזונות

 איזון משאבים

 איזון משאבים – עקרונותו ויישום, היוון חובות וחישובי שווי

 גירושין בחו"ל

 הליך גירושין מהיר

 הסכם משמורת משותפת

 הפחתת מזונות ילדים רטרואקטיבית בתיק סגור

 יצירת קשר

 מן העיתונות

 נוטריון

 אימות חתימה נוטריוני

 אימות חתימתו של אדם בשם תאגיד או בשם אדם אחר

 אימות מסמכים ציבוריים ("אפוסטיל")

 אימות מסמכים ציבוריים ישראלים

 אישור הצהרה

 אישור נוטריון העתק מסמך נאמן למקור

 אישור נוטריוני לתרגום מסמך

 אישור נוטריוני קונסולרי

 אישור עשיית צוואה

 אשרור תעודות נישואין בחתימת אפוסטיל

 בקשה להמצאת העתק מאושר של יפוי כוח/תעודה נוטריונית

 לוח אגרות לשירותים קונסולריים

 תקנות הנוטריונים (תיקון), התשע"ח - 2018

 אישור נוטריון חתימה של קטין AUTHENTICATION OF SIGNATURE OF MINOR ISRAEL FAMILY LAW NOTARY DOCUMENT

 הליך בקשה לרישוי נוטריון

 תעודת זוגיות

 תשלום עבור שירותי ייעוץ משפטי

 גירושי הייטק

תחום ההייטק בישראל הנו מהמפותחים בעולם, עובדי ההייטק עובדים באינטנסיביות רבה, וחיי הנישואין מושפעים בהתאם. על פי הסטטיסטיקה שיעור הגירושין בתחום זה אינו פחות ממקצועות עם אחרים.

 

גירושי  הייטק, עובדי חברות סטארטאפ, בעלי מאפיינים מיוחדים הדורשים עורך דין מומחה לגירושין בתחום. חלוקת אופציות ומניות, האקזיט, ההתעשרות המהירה, דורשת מאנשי הייטק שחיי הנישואין שלהם אינם יציבים, לחשוב היטב, לתכנן את הליכי הגירושין ולבנות  אסטרטגיה נכונה על מנת להימנע מסכסוך גירושין בעיתוי בו איבדו את ייתרון הפרדת הרכוש לפי מועד הקרע, וכוונת השיתוף.

 

על כך נוסף נושא המשמורת על הילדים, זמני השהות, נסיעות לחו"ל ומזונות שחלים על גירושין של עובדי הייטק. מומלץ להתייעץ עם עורך דין לענייני גירושין בעל נסיון בהליכי גירושין המאפיינים אנשי הייטק.

 גירושין זכויות האישה

 גירושין זכויות הגבר

 גירושין עם ילדים קטנים

 הכנה לגישור גירושין

 הסכם ממון - האם זה הכרחי?

 הסתרת נכסים בגירושין

 חטיפת ילדים

 חטיפת ילדים אמנת האג

 חלוקת אופציות ומניות בגירושין

 חלוקת זכויות סוציאליות בגירושין

  

 

דיני משפחה - תחומי התמחותדלג על דיני משפחה - תחומי התמחות

דיני משפחה - תחומי התמחות

יצירת קשר עם עורכת דין לגירושין מאיה רוטנברגדלג על יצירת קשר עם עורכת דין לגירושין מאיה רוטנברג

יצירת קשר עם עורכת דין לגירושין מאיה רוטנברג


ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין לענייני משפחה

עורך דין גירושין במרכז

סניף תל-אביב צפון:

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

מיקוד:  6971915 

טלפון:  03-6161535

פקס:  03-6161913   

נייד:    0544-705733

office@rotenberglaw.co.il

 

משרד עורכי דין גירושין
משרד עורכי דין גירושין מאיה רוטנברג הנו משרד עורכי דין מוביל בישראל, עו"ד למשפחה גירושין וירושה המתמחה בסכסוכי גירושין בעלי מורכבות גבוהה, משרדנו בעל ניסיון רב בגירושין וקבע תקדים משפטי בתחום מזונות הילדים (בע"מ 919/15) "ההלכה החדשה במזונות".

 

תחומי התמחותנו נרחבים וכוללים תחומי התמחות יחודיים בעולם המשפט:  ענייני משפחה, דיני משפחה ומעמד אישי, משמורת ילדים, משמורת ילדים משמורת משותפת, הסדרי שהות, חלוקת זמני שהות, ואפוטרופסות מזונות, מזונות אשה, מזונות ילדים ומדור ספציפי, סכסוכי רכוש, חלוקת רכוש, איזון משאבים, מוניטין ופירוק שיתוף.

 

התמחויות נוספות בתחום דיני משפחה: הסכמי ממון וגירושין, הסכמי חיים משותפים, ידועים בציבור, חטיפת ילדים, דיני ירושה, אפוטרופסות, ייפוי כוח מתמשך, גירושין וירושה, צוואות וירושות, צו ירושה, צו קיום צוואה והתנגדות לצוואה. עריכת צוואות ניהול עיזבונות, מימוש צוואה, וסכסוכי ירושה. המשרד נותן שירות אישי לכל לקוח ופועל כמשרד בוטיק.

עורך דין משפחה, עו"ד גירושין - סיוע משפטי: המשרד קיים מעל 20 שנה ושואף להעניק סיוע ומענה מקצועי, אישי ויעיל לחוג ללקוחותינו. אנו נלחמים עד הסוף, להשגת זכויותיו של הלקוח אם נדרש לכך ומצד שני נחתור למציאת פתרונות יעילים, צודקים ומהירים לסיום סכסוכים. אנו תמיד זמינים ללקוחותינו, עובדים בשיתוף פעולה עמם ומתאימים את עצמינו לצורכיהם.

מאמרים

תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
כשמדובר בגירושים, רוב האנשים רוצים לעבור אותם במהירות האפשרית. אם קיימת הסכמה בין בני הזוג, ניתן לחתום על הסכם גירושין. בהליך גירושין בהסכמה בני זוג יכולים לעבור במהירות ובקלות יחסית את כל תהליך הגירושין, הרבה תלוי בתקשורת ביניכם וההבנה שעדיף להימנע מבתי משפט ולסיים את זה בהסכמות לטווח ארוך. עם זאת, רק בגלל שבני הזוג יכולים לעבור גירושין במהירות ומבלי להעסיק עורך דין זה לא אומר שכך צריך. התשובה ל"אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש? " תלוי בעיקר במצבך כאשר אתה מתחיל בקש ל גירושין.

עורך דין גירושין
מה ההגדרה של עורך דין גירושין? עורך דין המתמחה בענייני גירושין, מזונות, משמורת ילדים, וענייני דיני משפחה אחרים.

עורך דין לגירושין הוא עורך דין המתמחה בדיני משפחה, ובעל ניסיון בנושאים של גירושין, משמורת ילדים, חלוקת זמני שהות, מזונות ילדים וחבות מזונות בין בני זוג.

למה צריך עורך דין כדי להתגרש?
אנשים רבים המנהלים סכסוך בעניין דיני משפחה תוהים האם עליהם לשכור את שירותיו של עורך דין גירושין, ובכלל למה שלא אייצג את עצמי?

אמנם על פי החוק אין חובה להיות מיוצג על ידי עורך דין בתחום דיני משפחה, אך הנושאים המורכבים וכמויות הניירת והמסמכים הקשורים לגירושין ודיני משפחה הם המניעים לעתים קרובות אנשים להתייעץ עם עורך דין מנוסה. ישנם עורכי דין טובים בקרבתך הנותנים ייעוץ גירושין חינם במימון המדינה, מומלץ לכל הפחות לפנות לעורכי דין אלו שיכולים לתת ייעוץ ראשוני ואף לייצג ללא תשלום או במחיר מסובסד מאשר להתגרש ללא עורך דין ולאבד זכויות יקרות.

קרא עוד
משרד עורכי דין מאיה רוטנברג
עורך דין לענייני גירושין

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג משתף פעולה עם משרדים ברחבי הארץ ובחו"ל ומציע מגוון שירותים משפטיים בענייני גירושין, משפחה וירושה. עו"ד מאיה רוטנברג, עורכת דין ומגשרת ותיקה מסייעת בייעוץ ובליווי בתחומי דיני משפחה, דיני המעמד האישי (נישואין, בקשה להתרת נישואין, גירושין, מזונות, חלוקת אחריות הורית וזמני שהות ילדים, זכויות הוריות לאם ולאב; הורות משותפת, אבהות, חלוקת רכוש, משפחות חד הוריות, משפחות חד מיניות, זכויות חד מיניים, זכויות ידועים בציבור, היבטים משפטים של אלימות במשפחה, אפוטרופסות).

עריכת הסכמים שונים (הסכמי גירושין והתרת נישואין, הסכמים לחיים משותפים, הסכם ממון, הסכמי שלום בית, הסכמי הורות, הסכמי הפרייה, ידועים בציבור) עריכת ייפויי כוח מתמשך, צוואות וצווי ירושה וקיום צוואה.

הניסיון המצטבר במשרדה של עורכת דין מאיה רוטנברג מטיפול באלפי פניות של גברים ונשים הביא להישגים משפטיים רבים, תקדימים ויצירת הלכות משפטיות חשובות. עורכת דין מאיה רוטנברג רשמה לזכותה הישג משפטי חשוב ביותר אשר מהווה בסיס לפסיקה האחרונה בתחום המזונות ילדים. תיק חשוב בניהולה של עו"ד מאיה רוטנברג קבע את ההלכה החדשה במזונות (תיק בע"ם 919/15 פסק הדין בבית המשפט העליון). נבחר לאחד משבעת פסקי הדין שעיצבו את המשפט הישראלי- משמורת משותפת ומזונות התקדים בעליון בע"מ 919/15 משמורת משותפת ומזונות: התקדים בייצוגה של עורכת דין מאיה רוטנברג אשר ייצגה את האב לאורך ההליך החל מהערכאה הראשונה.


עורכי הדין של המשרד צברו משך שנים נסיון בתחום הגירושין ודיני משפחה ומלווים באופן אישי כל לקוח ולקוח, בשיתוף המשרד ניתן לקבל יעוץ וטיפול אישי, זוגי ומשפחתי לסיוע בהתמודדות במצבי משבר.

משרדנו מספק שרותי:

גישורים, הסכמים, צוואות

יעוץ וגישור אישי זוגי ומשפחתי

גישור: פגישה עם בני הזוג לפתרון הסכסוך בהסכמה, גישור גירושין המתנהל בכבוד ובדגש על המשך יחסים תקינים, חיסכון בעלויות, ללא תשלום אגרות ושכ"ט עורך דין לדיונים בערכאות. בסיום הליך גישור ייחתם הסכם משפטי, הסכם גירושין שיאושר בבית המשפט. היתרון בגישור שהוא יכול להסתיים בזמן קצר ועלותו נמוכה מפתיחה במאבק בבית המשפט שותוצאותיו לא תמיד צפויות ו/או טובות לבני הזוג.

פגישות ייעוץ וגישור לקראת גירושין ופרידה
פגישות לייעוץ וסיוע לחלוקת אחריות הורית וזמני שהות ילדים

ייעוץ וייצוג בנושא מזונות
חלוקת רכוש
יעוץ משפטי בענייני ירושה

שרותים נוספים:
הרצאות בנושאי זכויות בגירושין
הרצאות בתחום דיני משפחה
יעוץ למשפחות חד הוריות
יעוץ משפטי – בכל ענייני המשפחה
יעוץ למשפחות חד מיניות
הכנה וחתימה של תצהירים
מתן חוות דעת על הסכמים


יעוץ וטיפול משפטי בדיני משפחה וירושהייפוי כוח מתמשך

תצהירים

* תצהירים למעונות
קרא עוד
עו"ד גירושין מומלץ
עורך דין למשפחה, מה חשוב לדעת בבחירתו? האם את/ה זקוק/ה לעורך דין כדי להתגרש?
תפקידו של עורך דין לענייני גירושין הוא לייצג אותך בצורה הטובה ביותר כאשר עליך להציג את זכויותיך בפירוק חיי הנישואין. עו"ד גירושין מנוסה בעל ותק של 20 שנה, רואה את הדברים בעין מקצועית ותפקידו למנוע ממך טעויות שיגרמו לך להפסיד זכויות שקיימות לך לפי חוקי הגירושין ודיני המשפחה.

כשמדובר בגירושים, רוב האנשים רוצים לעבור אותם במהירות האפשרית, ברמת העיקרון, אפשרי לקרא מדיכי גירושים את החוקים, פסקי דין גירושין ולעשות שיעורי בית ולייצג את עצמך ללא עו"ד. אם הגירושין ללא ילדין ומעורבים נכסים יקרים, ניתן להתגרש מהר ללא הליכים יקרים. כאשר יש הסכמה בין בני הזוג, כל מה שצריך הוא להגיע להסכמה על הנושאים העיקריים כגון הסדרת הגט, חלוקה של רכוש ונכסי קריירה להעלות הכל על הכתב ולנסח מסמך הסכם גירושין.

מה נדרש לדעת דין לענייני גירושין?

עורך דין גירושין נדרש להיות בעל מיומנות משפטית בתחום הגירושין, להכיר את ההלכות האחרונות של דיני המשפחה בענייני גירושין, בענייני מזונות, משמורת ילדים, ההתפתחות הפסיקתית בתחום משמורת משותפת ומזונות, להכיר את בית המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, כיצד הם עובדים, את הפרוצדורות, כיצד לזרז הליכים משפטיים ולחסוך עלויות.

הפעילות השוטפת של עורכי הדין לענייני גירושין דורשת בין השאר מיומנויות:

• לחקור כל דבר החל על התיק המתנהל-כולל מסמכים פיננסיים, הצהרות על ידי עדים ומומחים, חקירות מדינה ודעות פסיכולוגים.

• מיומנות בתכנון אסטרטגי של המקרה המטופל, מתן תמיכה נפשית ללקוח, ייעוץ אישי,

• כתיבת מכתבים, עתירות, תגובות, הגשת בקשות מהירה לצווי בית משפט, ניהול שיחות ומשא ומתן עם בניי הזוג וקרובי משפחה.

• אינטראקציה עם שופטים ודיינים, עורכי דין שמולם מתנהלים הליכים, צוות המשרד, השותפים להליכים, הלקוחות ובני המשפחה של הלקוח.

• ניהול משא ומתן ומציאת פתרונות משפטיים מול הצד השני, השתתפות בפגישות, השתתפות בדיונים בבתי משפט למשפחה ובבתי הדין הרבניים.

• ניהול יעיל של המשרד, מתן שירות הטוב ביותר ללקוחות וגם ללקוחות העבר, התמודדות עם רואי חשבון, סוגיות בנקאיות וייעוץ ללקוחות בנושאים כלכליים חשבונאיים ומיסוי.

עורך דין לענייני גירושין טוב צריך להיות בעל ידע בתחום החשבונאות והכלכלה, שימוש נכון בדיני הראיות, השגת הראיות הנדרשות לביסוס תיק הגירושין.

בחירה נכונה בעורך דין גירושין מומחה, עם ניסיון רב שנים שמכיר את העבודה מתיקים רבים שבהם טיפל ומוביל את הלקוח לתוצאות הטובות ביותר עבורו ושיהיה בנוסף אדם בעל חוכמה שקול ורגיש, בעל כישורים מתאימים, הפועל במסגרת משרד עורכי דין לגירושין עם מוניטין וניסיון, יקבעו את מידת הצלחת הליכי הגירושין לכאן או לכאן.

עורך דין גירושין לגברים
המגמה החדשה בעקבות פסק הדין 919/15 ששינה את הלכת המזונות, יצרה בפסיקה מגמה של שוויון מגדרי. אם בעבר על פי הדין העברי גבר היה חב במזונות ילדים ללא קשר לחלוקת זמני השהות עם הילדים או ליחס ההשתכרות לעומת האישה, מגמה זו השתנתה. כיום הפסיקה מכירה בגבירים בהליך הגירושין כבעלי זכויות שוות, וכאשר נקבעת משמורת משותפת. לחצ/י למידע נוסףקרא עוד
עו"ד גירושין
הסטטיסטיקה של הגירושין בישראל מלמדת כי המציאות היא שכ 30% מבין עשרות אלפי הזוגות שנישאים בכל שנה בישראל ובחו"ל יפתחו בהליכי גירושין ברבנות. זוגות מעורבים או חסרי דת אשר התחתנו מחוץ למוסד הרבנות יפנו לגירושין בביהמ"ש לענייני משפחה.

אם אתם עומדים בפני גירושין, חשוב להבין אילו מסלולים לגירושין קיימים כיום בשנת 2020, שיכולים לסייע לבני זוג מתגרשים להגיע להבנות, להסכמה ולחסוך זמן וכסף בהליך מהיר וענייני של הליך גירושין. בעזרת בחירה נכונה של דרך, עם החלטה נכונה בעו"ד המתאים הליך הגירושין לא חייב להיות ארוך ויקר פוגעני וכואב. ההחלטה שתעשו בשלבים הראשונים תשפיע רבות על מצבכם הרגשי והכלכלי, זוהי החלטה חשובה וחשוב לבדוק את האפשרויות הקיימות כיום לגירושין.

מספר עורכי הדין בישראל כיום מתקרב למאה אלף, מספר עורכי הדין לנפש הוא מהגבוהים בעולם, רבים מהם מתמחים בתחום דיני המשפחה, מה שבשפה הנפוצה נקרא עורך דין גירושין. עורכי דין למשפחה טובים יש רבים שיילחמו על זכויותיך ועושים עבודתם נאמנה בצורה מקצועית. עורכי דין הפעילים והמוכרים מכירים את הפסיקות וההלכות החדשות, יבדקו היטב כי אין דרך אחרת מלבד גירושין, ימליצו על גירושין בהסכמה, ינסו את דרך הגישור לוקחים בחשבון את טובת הילד, עורכי דין אלו הם המומלצים.

הדרך הנכונה לבחירת עורך דין גירושין
כיצד לבחור את עורך הדין הנכון: נקודות שכדאי לקחת בחשבון בבחירת עורך דין לגירושין- שלב ראשון הוא זיהוי הבעיה המשפטית שלך, האם מדובר בגירושין הכוללים סוגיית משמורת ילדים, מזונות במשמורת משותפת, גירושין עם רכוש רב או לחילופין גירושין של זוג צעיר ללא רכוש רב. מומלץ לשכור עו"ד מומחה בתחום דיני המשפחה שהמקרה שלך הוא בתחום מומחיותו.

כיצד? לבצע מחקר באינטרנט, לקרא מאמרים של עורך הדין ופסקי דין בהם ייצג ולבחון את ההישגים. המלצות חברים, חשוב גם לשמוע ביקורות. המלצות מפה לאוזן או ברשתות חברתיות. כדאי לבדוק את ההבנה של הממליץ לגבי המקרה הספציפי שלך והבנה של המומחיות הנדרשת.

במאמר
פרמטרים לבחירת עורך דין למשפחה:
יש וודא שלעורך הדין יש את הניסיון הנכון.
תקשורת טובה עם עורך הדין
איך לבדוק את מקצועיותו של עורך הדין.
חשיבות פגישת ייעוץ בבחירת עורך דין גירושין.
עורך דין גירושין שמתאים לאופי שלך.

בנוסף
עורך דין גירושין עם 20 שנות ניסיון.
עו"ד למימוש זכויות משפטיות לאחר גירושין.
סיוע משפטי להליכי גירושין.
האם יש עורך דין גירושין חינם?
הגירושין בישראל: בתי המשפט לענייני משפחה לצד בתי הדין הרבניים.קרא עוד
עורכי דין בתחום הגירושין, יועצי נישואין, ויועצים פיננסיים למיניהם מכורח תפקידם עדים ממקור ראשון למקרים רבים ושונים של פירוק יחסי זוגיות. במקרים רבים אני אומרת לעצמי, כעו"ד רבת ניסיון בתחום, אם רק יכלו בני הזוג לחזור בזמן ולהימנע מטעויות לפני מיסוד היחסים, הקשר היה נשמר בריא, ואז אולי לא היינו כאן מדברים על גירושין. אז קבלו טיפים שימושיים לפני מיסוד הקשר.על רווקות, נישואין וגירושין

קרא עוד
המדריך למתגרש ובניית אסטרטגיית גירושין חכמה

סקר: מי העורך דין הכי טוב בארץ?

מגזין דיני משפחה: עורכי דין לענייני גירושין בתל אביב והמרכז
עורך דין גירושין הכי מומלץ כיום
עו"ד גירושין הכי טובים
מהו שכר עורך דין גירושין?
קרא עוד
משרד עו"ד גירושין ומגשרת מאיה רוטנברג בתל-אביב

זוגות שנישאים וגרים בתל אביב- מה שיעור הגירושין בת"א והמרכז?.

ריכזנו עבורכם נתונים עדכניים מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

↓ לחצ/י על התמונה או הכותרת לצפות בנתונים המלאים. ↓

סטטיסטיקה על גירושין תל-אביב מרכז 2017

*תל אביב יפו
מה הקשר בין הסכם ממון גירושין וצוואה?
מחקרי גירושין ודיני משפחה
עורכת דין גירושין מאיה רוטנברג

חדש במדור גירושין מאמרים על סטטיסטיקת גירושין 2019 בישראל
סטטיסטיקה ודמוגרפיה
שיעור הגירושין בישראל
קרא עוד
עו"ד גירושין | משרד עורכי דין גירושין
עורכי הדין הטובים ביותר הם אלו שרואים את טובתו של הלקוח. מחקרים רבים נעשו על גירושין, אך כל עו"ד שניהל כמה תיקי גירושין מורכבים יאמר לך: הליכי גירושין בישראל אינם פשוטים, מוטב לכל אחד או אחת הולך בדרך זו, לפנות להליך גירושין בהסכמה. עורך דין גירושין מגשר הוא עורך דין לענייני משפחה המתמחה בהליכי גירושין ומוסמך בגישור. עו"ד מגשר יוכל לזרז את הליך הגירושים (רק לאחר ששוכנע כי אין דרך אחרת) ולהוביל אתכם להליך גירושין מהיר. עורך הדין יסייע לך ללא תשלום לבתי משפט ועלויות של עורך דין גירושין שינהל תיק גירושין עם דיונים בבית דין רבני או בימ"ש למשפחה, תוכלו להגיע להסכם גירושין נכון ולחסוך לכם עלויות ייצוג יקר.


עורך דין לענייני משפחה מומלץ : כיצד בוחרים את עו"ד הגירושין הטוב ביותר עבורכם?

מדריך מומלץ לכל מי שזקוק לעורך דין גירושיןקרא עוד
עו"ד גירושין | משרד עורכי דין גירושין
עורכת דין ומגשרת מאיה רוטנברג סוקרת את עלויות הליך הגירושים, מהם המחירים הכרוכים ומדריכה כיצד ניתן לצמצם עלויות. מהו שכר טרחה מומלץ לעורך דין גירושין?קרא עוד
הכל על גירושין
לפני שמתגרשים חשוב לקרוא את המדריך, שיעשה סדר בכל מה שצריך לדעת: איך להימנע מגירושין, הסכם ממון, גירושין בישראל, צ'ק ליסט הכנה לגירושין, דיני המשפחה, מהו הסכם שלום בית, הכנה לגישור גירושין, חוק המהו"ת, יישוב סכסוכים, פתיחת תיק גירושין ברבנות, ניסוח הסכם גירושין, חישוב מזונות, איך להפחית מזונות, הורות, משמורת משותפת, כיצד לבחור עורך דין, עו"ד גירושין מומלץ. משרדי עורכי הדין הגדולים.קרא עוד
עו"ד גירושין מאיה רוטנברג | כתבות וידאודלג על עו"ד גירושין מאיה רוטנברג | כתבות וידאו

עורך דין גירושין טוב - כיצד לבחור?

הסכם גירושין

מדריך וידאו: כיצד להציג הסכם ממון לבן או בת הזוג

עורכת דין מאיה רוטנברג ראיון בגלצ לקראת ההכרעה בבע"מ 919/15 תיק בייצוגה בבית משפט עליון ערעור על תקדים מזונות ילדים במשמורת משותפת

עו"ד מגשרת מאיה רוטנברג על חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה

כיצד לכתוב הסכם גירושין?

מדריך משמורת משותפת

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד