חיפושעו"ד גירושין חיפוש
En
צור קשרעו"ד גירושין צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודעו"ד גירושין תוכן מרכזי בעמוד

עורך דין ירושה וצוואה

עורכי דין לצוואות

 

עורך דין צוואות וירושות יאמר כי הצוואה מסמך משפטי ובשל השלכותיה עבור המצווה והיורשים, אך האם ברור מאליו כי חשוב מאוד לערוך צוואה באמצעות עורך דין מומחה לדיני צוואות וירושות?

פסיקה חדשה של בית המשפט המחוזי, אשר אושרה בבית המשפט העליון, ממחישה עוד יותר עד כמה חשוב לפנות לעורך דין כאשר מבקשים לערוך צוואה. מדוע? קראו במאמר שלפניכם.

 

המדריך המלא לצוואות וירושות

 

שני פנים לצוואה
הצוואה, בדומה לכל מסמך משפטי, מורכבת מפן טכני ומפן מהותי. עד לפסק דינו של בית המשפט המחוזי, עליו נספר מיד, לב ליבה של הצוואה היה תמיד המהות ואילו הפן הצורני קיבל מקום משני. פירוש הדבר הוא כי גם היכן שנפל פגם טכני בצוואה, היה בית המשפט פועל לקיימה ובלבד ששוכנע כי הצוואה משקפת את רצונו הכנה של המצווה. נזכיר כי החלטתו של בית המשפט בעניין זה נדרשת כאשר מוגשת בקשה להתנגדות לצוואה. אז, המבקש  לפסול את הצוואה, מציג עילות שונות אשר בגינן סבור הוא כי היא אינה תקפה משפטית. בית המשפט המחוזי, אשר החלטתו קיבלה את הגושפנקא של בית המשפט העליון, יוצר מצב משפטי חדש, על פיו פגם צורני יכול להביא לפסילתה של הצוואה, גם אם רצון המצווה ברור. מצב דברים זה, ממחיש עוד יותר את החשיבות שבעריכת צוואה באמצעות עורך דין המתמחה בצוואות, על מנת לצמצם את הסיכוי כי התנגדות לצוואה תתקבל על בסיס טכני.

 

דוגמא לצוואה

 

צוואה בעדים
עניינו של פסק הדין (עמ"ש מרכז 44175-10-16) הוא בצוואה בעדים, המהווה את סוג הצוואה הנפוץ ביותר. חוק הירושה קובע לכל סוג של צוואה כללים משלה, אשר חייבים להתקיים על מנת שהצוואה תהיה תקפה. בכל הנוגע לצוואה בעדים, קובע החוק כי על המצווה לחתום על הצוואה בפני שני עדים. במקרה שלפנינו, חתם המנוח על הצוואה רק בפני עד אחד. בית המשפט קבע כי במצב זה לא ניתן להכשיר את הצוואה, למרות כי התרשם שהצוואה אכן משקפת את רצונו האמיתי של המנוח באשר לאופן חלוקת רכושו.

 

החלטה זו משנה את המצב המשפטי אשר היה נהוג עד כה. במסגרתו, פרמטר זה נחשב כפן צורני של הצוואה, אשר לא הוביל לפסילתן של צוואות, כל עוד בית המשפט שוכנע כי תוכנה של הצוואה כנה. בית המשפט פסל אפוא את הצוואה והיורשים הגישו בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון (בע"מ  10223/17).  זה הסכים עם פסק דינו של בית המשפט המחוזי וקבע כי חתימה על הצוואה בפני עד אחד במקום שניים הוא פגם טכני שאינו ניתן לריפוי ולכן הצוואה פסולה.

 

חשיבותו של עורך הדין בעריכת צוואה
פסקי הדין הללו ממחישים עד כמה חשוב לפנות לעורך דין מומחה לצוואות וירושות, כאשר מבקשים לערוך צוואה. אם בעבר, אדם שערך צוואה לבדו, היה מסתכן כי תיפסל מהפן המהותי בלבד, הרי שכיום הבהיר בית המשפט כי זו עלולה להיפסל גם מסיבות טכניות, מפגם צורני בצוואה.

 

לעורך דין צוואות המומחה לדיני ירושה, הידע המשפטי והניסיון המקצועי על מנת לנסח את הצוואה על פי כל הכללים שבדין ולוודא כי היא ממלאת את הדרישות הצורניות והמהותיות כאחד. על כן, רק כך, יוכל המצווה לדעת כי צוואתו עמידה באופן האופטימאלי בפני התנגדות וכי לאחר פטירתו, רצונו אכן ייצא אל הפועל. זוהי המשמעות עבור הציבור, המבקש לערוך צוואה כדי לדאוג לעתיד הקרובים לו. עבור עורכי הדין שמנסחים צוואה משמעותם של פסקי הדין היא כי עליהם להקפיד עוד יותר מבעבר על אופן עריכת הצוואה מבחינה טכנית, צורנית, כפי שמקפידים הם על הפן המהותי שבה.

 

 

 

 

נושאים נוספים:

 

עורך דין ירושה מומלץ

 

עורך דין לענייני ירושה בת"א

 

עורכי דין לענייני ירושה במרכז

 

המלצות על עורך דין לענייני ירושה

 

עורך דין צוואות וירושות בתל אביב

 

עו"ד לענייני ירושה פתח תקווה

 

עורך דין מומחה לענייני ירושה

 

צו ירושה עורך דין

קיום צוואה חרף פגם או חסר שנפלו בה אינו יכול להיעשות גם אם בית המשפט שוכנע באמיתותה, חוק הירושה מקים חובה ש"התקיימו מרכיבי היסוד בצוואה" (סעיף 25(א) לחוק הירושה).

במקרה זה, הנסיבות מצביעות על כך שהמצווה הציג בפני עד אחד בלבד את צוואתו תוך הצהרה כי זו צוואתו.

בע"מ 10223/17 - עופרה מזור נ' רות בלחסן

תנאי היסוד לפיו "המצווה הביאה בפני שני עדים" (סעיף 25(ב)(2) לחוק הירושה) – לא התקיים, ומשכך נשללת סמכותו של בית המשפט להורות על קיומה.קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה בע"מ 10223/17 פלוני נ. פלוני: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
האם ניתן להכשיר צוואה בעדים כאשר רק אחד העדים נכח בעת חתימת המנוח על צוואתו ? האם ניתן להכשיר צוואה בעדים מבלי שהמצווה הבהיר לעדים כי זו צוואתו?קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה עריכת צוואה ללא עורך דין : חשיבות עורך דין צוואות וירושות  בעריכת צוואה עמ"ש  44175-10-16 ר. ב. נגד ע.ב.: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשרעו"ד גירושין צור קשר

צור קשר

checked
אודות מקוצר רוחביעו"ד גירושין אודות מקוצר רוחבי
רוטנברג, משרד עורכי דין גירושין, הוא משרד משפחתי בתל אביב, בעל וותק של מעל 20 שנה. תחום התמחותו המרכזי של המשרד הוא דיני משפחה, גירושין, מזונות, הסכמי ממון וגירושין, צוואות וירושות ובענייני משפחה נוספים ובמשרד התמחויות נלוות בתחומי משפט נוספים וכן מומחיות בהליכי גישור ויישוב סכסוכים.
  

אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד בבתי המשפט, גישור גירושין וגירושין בהסכמה, הידע המשפטי הנרחב, הניסיון המקצועי העשיר ותודעת השירות הגבוהה כמו גם עבודה יסודית מהירה ויעילה הם סימני ההיכר של המשרד, אשר הפכו אותו למשרד עורכי דין מוביל בתחומו בישראל.

 

סניפי המשרד במיקומים נוחים בתל אבי וברחבי הארץ, צוות המשרד מונה כארבעה עורכי דין ומתמחים, כולם בעלי השכלה משפטית ענפה וניסיון של שנים בייצוג לקוחות בבתי המשפט ובבתי הדין השונים ובגישור. צוות המשרד הוא רב לשוני ומטפל בקשת רחבה של תיקים, לרבות תיקים מורכבים משפטית וערעורים לערכאות דין גבוהות ותיקים המערבים את המשפט הבינלאומי הפרטי.

 

  

 עורכת דין מאיה רוטנברג

 

תחום דיני המשפחה במשרד, מנוהל על ידי עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג , עו"ד מובילה בעלת הישגים חסרי תקדים בחשיבותם ומדורגת במדריכי הדירוג הרשמיים, בעלת ניסיון רב שנים כעו"ד לענייני גירושין ומשפחה, במהלכן טיפלה בהצלחה בתיקים במגוון תחומים.

 

 

יצירת קשר עם עורך דין גירושין, עו"ד מאיה רוטנברג

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל      

 

מיקוד :  6971915 

 

טלפון :     03-6161535

 

פקס :  03-6161913   

 

נייד :     0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park,   Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code : 6971915

 

Tel :         +972-3-6161535

 

Fax:     +972-3-6161913


Mobile :  
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

*
*

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד