חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עורך דין ירושה וצוואה

עורכי דין לצוואות

 

עורך דין צוואות וירושות יאמר כי הצוואה מסמך משפטי ובשל השלכותיה עבור המצווה והיורשים, אך האם ברור מאליו כי חשוב מאוד לערוך צוואה באמצעות עורך דין מומחה לדיני צוואות וירושות?

פסיקה חדשה של בית המשפט המחוזי, אשר אושרה בבית המשפט העליון, ממחישה עוד יותר עד כמה חשוב לפנות לעורך דין כאשר מבקשים לערוך צוואה. מדוע? קראו במאמר שלפניכם.

 

המדריך המלא לצוואות וירושות

 

שני פנים לצוואה
הצוואה, בדומה לכל מסמך משפטי, מורכבת מפן טכני ומפן מהותי. עד לפסק דינו של בית המשפט המחוזי, עליו נספר מיד, לב ליבה של הצוואה היה תמיד המהות ואילו הפן הצורני קיבל מקום משני. פירוש הדבר הוא כי גם היכן שנפל פגם טכני בצוואה, היה בית המשפט פועל לקיימה ובלבד ששוכנע כי הצוואה משקפת את רצונו הכנה של המצווה. נזכיר כי החלטתו של בית המשפט בעניין זה נדרשת כאשר מוגשת בקשה להתנגדות לצוואה. אז, המבקש  לפסול את הצוואה, מציג עילות שונות אשר בגינן סבור הוא כי היא אינה תקפה משפטית. בית המשפט המחוזי, אשר החלטתו קיבלה את הגושפנקא של בית המשפט העליון, יוצר מצב משפטי חדש, על פיו פגם צורני יכול להביא לפסילתה של הצוואה, גם אם רצון המצווה ברור. מצב דברים זה, ממחיש עוד יותר את החשיבות שבעריכת צוואה באמצעות עורך דין המתמחה בצוואות, על מנת לצמצם את הסיכוי כי התנגדות לצוואה תתקבל על בסיס טכני.

 

דוגמא לצוואה

 

צוואה בעדים
עניינו של פסק הדין (עמ"ש מרכז 44175-10-16) הוא בצוואה בעדים, המהווה את סוג הצוואה הנפוץ ביותר. חוק הירושה קובע לכל סוג של צוואה כללים משלה, אשר חייבים להתקיים על מנת שהצוואה תהיה תקפה. בכל הנוגע לצוואה בעדים, קובע החוק כי על המצווה לחתום על הצוואה בפני שני עדים. במקרה שלפנינו, חתם המנוח על הצוואה רק בפני עד אחד. בית המשפט קבע כי במצב זה לא ניתן להכשיר את הצוואה, למרות כי התרשם שהצוואה אכן משקפת את רצונו האמיתי של המנוח באשר לאופן חלוקת רכושו.

 

החלטה זו משנה את המצב המשפטי אשר היה נהוג עד כה. במסגרתו, פרמטר זה נחשב כפן צורני של הצוואה, אשר לא הוביל לפסילתן של צוואות, כל עוד בית המשפט שוכנע כי תוכנה של הצוואה כנה. בית המשפט פסל אפוא את הצוואה והיורשים הגישו בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון (בע"מ  10223/17).  זה הסכים עם פסק דינו של בית המשפט המחוזי וקבע כי חתימה על הצוואה בפני עד אחד במקום שניים הוא פגם טכני שאינו ניתן לריפוי ולכן הצוואה פסולה.

 

חשיבותו של עורך הדין בעריכת צוואה
פסקי הדין הללו ממחישים עד כמה חשוב לפנות לעורך דין מומחה לצוואות וירושות, כאשר מבקשים לערוך צוואה. אם בעבר, אדם שערך צוואה לבדו, היה מסתכן כי תיפסל מהפן המהותי בלבד, הרי שכיום הבהיר בית המשפט כי זו עלולה להיפסל גם מסיבות טכניות, מפגם צורני בצוואה.

 

לעורך דין צוואות המומחה לדיני ירושה, הידע המשפטי והניסיון המקצועי על מנת לנסח את הצוואה על פי כל הכללים שבדין ולוודא כי היא ממלאת את הדרישות הצורניות והמהותיות כאחד. על כן, רק כך, יוכל המצווה לדעת כי צוואתו עמידה באופן האופטימאלי בפני התנגדות וכי לאחר פטירתו, רצונו אכן ייצא אל הפועל. זוהי המשמעות עבור הציבור, המבקש לערוך צוואה כדי לדאוג לעתיד הקרובים לו. עבור עורכי הדין שמנסחים צוואה משמעותם של פסקי הדין היא כי עליהם להקפיד עוד יותר מבעבר על אופן עריכת הצוואה מבחינה טכנית, צורנית, כפי שמקפידים הם על הפן המהותי שבה.

 

 

 

 

נושאים נוספים:

 

עורך דין ירושה מומלץ

 

עורך דין לענייני ירושה בת"א

 

עורכי דין לענייני ירושה במרכז

 

המלצות על עורך דין לענייני ירושה

 

עורך דין צוואות וירושות בתל אביב

 

עו"ד לענייני ירושה פתח תקווה

 

עורך דין מומחה לענייני ירושה

 

צו ירושה עורך דין

קיום צוואה חרף פגם או חסר שנפלו בה אינו יכול להיעשות גם אם בית המשפט שוכנע באמיתותה, חוק הירושה מקים חובה ש"התקיימו מרכיבי היסוד בצוואה" (סעיף 25(א) לחוק הירושה).

במקרה זה, הנסיבות מצביעות על כך שהמצווה הציג בפני עד אחד בלבד את צוואתו תוך הצהרה כי זו צוואתו.

בע"מ 10223/17 - עופרה מזור נ' רות בלחסן

תנאי היסוד לפיו "המצווה הביאה בפני שני עדים" (סעיף 25(ב)(2) לחוק הירושה) – לא התקיים, ומשכך נשללת סמכותו של בית המשפט להורות על קיומה.קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה בע"מ 10223/17 פלוני נ. פלוני: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
האם ניתן להכשיר צוואה בעדים כאשר רק אחד העדים נכח בעת חתימת המנוח על צוואתו ? האם ניתן להכשיר צוואה בעדים מבלי שהמצווה הבהיר לעדים כי זו צוואתו?קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה עריכת צוואה ללא עורך דין : חשיבות עורך דין צוואות וירושות  בעריכת צוואה עמ"ש  44175-10-16 ר. ב. נגד ע.ב.: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד