חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
צוואהדלג על צוואה
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ביטול צוואה הדדית לאחר מות אחד המורישים | שינוי צוואה הדדית לאחר מות המוריש תע 41295-09-16

איך מבטלים צוואה הדדית

 

בית משפט לענייני משפחה בירושלים
15 אוגוסט 2018
ת”ע 09-16- 41295

בפני כב' השופט פליקס גורודצקי
תובעים 1. א.א

2. י.א

נגד

נתבעים 1. י.א (המנוח)

2. האפוטרופוס הכללי במחוז ירושלים משרדי ממשלה

3. ל.ב
בענייו המנוח י.א

 

השפעתו של סעיף 8 א' לחוק  הירושה על תקפות הצוואה המאוחרת

 

האם בוטלה הצוואה ההדדית?

נקודת המוצא בסעיף 8 א' (ב) לחוק הירושה הינה כי לביטול צוואה הדדית לא יהיה תוקף. עם זאת, על פי תיקון מס' 12 לחוק הירושה תשכ"ה –
1965 צוואה הדדית ניתנת לביטול בהתקיים תנאים הקבועים בס' 8' לחוק.


סעיף 8 א' (ב) (2) (א) לחוק הירושה תשכ"ה - 1965 קובע כי על בן הזוג המבטל צוואה הדדית, להסתלק מכל טובת הנאה שהוא אמור לקבל לפי הצוואה ההדדית של המצווה שמת.
במקרה שלפנינו המנוחה המורישה ביטלה את הצוואה ההדדית, מבלי לקיים את התנאי המחייב אותה להסתלק מחלקה בעיזבון המנוח על פי הצוואה ההדדית.


סעיף 8 א' (ב) (2) (א) לחוק הירושה אינו דורש כי בן הזוג המוריש הנותר בחיים המבצע הליך ביטול צוואה הדדית, יירש את חלקו בעיזבון "בפועל", די בכך שהוא היה "אמור לקבל" את חלקו בעיזבון.
הסעיף נוקב בלשון "יסתלק" כאשר בהעדר ביצוע הסתלקות באופן רשמי, המוריש, בן הזוג הנותר בחיים לא רשאי לבטל או לערוך את הצוואה ההדדית והוא "כבול" בהוראותיה.

 

נקבע: המנוחה מורישה לא קיימה תנאי הקבוע בסעיף 8 א' לחוק  הירושה לביטול הצוואה ההדדית ולביטולה אין תוקף. לפיכך הצוואה ההדדית לא בוטלה ומשכך היא הצוואה ברת קיום.

 

 

האם צוואה מאוחרת מבטלת צוואה הדדית חוק הירושה

 

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה ביטול צוואה הדדית לאחר מות אחד המורישים | שינוי צוואה הדדית לאחר מות המוריש תע 41295-09-16: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

 2020 עורכי דין לענייני משפחה מובילים

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד