חלוקת רכוש
חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
חלוקת רכושדלג על חלוקת רכוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חלוקת רכוש

 
חלוקת רכוש בגירושין

 

כיצד תתבצע חלוקת רכוש בהליך גירושין?

בפני בני זוג המבקשים להתגרש עומדת, בין היתר, המשימה הלא פשוטה של חלוקת רכושם, הרכוש המשותף שצברו במהלך החיים המשותפים וזכויות שונות. המושגים חלוקת רכוש, חלוקת נכסים, רכוש משותף, חלוקה של רכוש, גירושין, עסק, יחסי ממון, וכן,  החוקים השונים שסובבים את הליך הגירושין יוצרים חוסר וודאות לגבי חלקו של כל אחד מבני הזוג ברכוש המשותף בגירושין, או פרידה של ידועים בציבור. להחלטה על גירושין השפעה מרחיקת לכת על בני הזוג מבחינות רבות ובין היתר בפן הכלכלי, ההפרדה הרכושית שיש לבצע בין הצדדים בעקבות הפרידה מובילה לטלטלה ותשפיע על חיי בני הזוג לאחר הגירושין. כיצד מתבצעת חלוקת רכוש בגירושין? בכך יעסוק המאמר שלפניכם.

 

עקרון איזון המשאבים בחלוקת רכוש
העקרון המנחה בחלוקת הרכוש בגירושין הוא איזון משאבים, כלומר, הרכוש מתחלק בין בני הזוג שווה בשווה. אולם כפי שנראה להלן, התמונה בסופו של יום הרבה יותר מורכבת. החלוקה תיעשה ככלל, רק באשר לרכוש המשותף, שהנו כל הרכוש שנצבר במהלך תקופת הנישואין.

 

נכסים שנצברו לפני החתונה אינם נכללים באיזון המשאבים, אלא אם הוכחה בהם כוונת שיתוף. נדגיש כי הסדר זה יחול כל עוד לא נחתם בין בני הזוג הסכם ממון אשר קבע חלוקה אחרת של הרכוש.  לחלוקת הרכוש נדבכים שונים, נציג להלן את המרכזיים שבהם, על מנת להבין הלכה למעשה כיצד מתבצעת חלוקת רכוש בגירושין.

חלוקת דירת המגורים המשותפת בגירושין
עבור מרבית הזוגות המתגרשים, דירת המגורים היא הנכס היקר ביותר שבבעלותם. משכך, נושא זה מעורר בדרך כלל את המחלוקת המרכזית והעמוקה ביותר בסוגיית הרכוש. חלוקת דירת המגורים היא למעשה פעולה של פירוק שיתוף במקרקעין והיא יכולה להתבצע באחת משתי דרכים: אחד מבני הזוג יכול לרכוש את חלקו של האחר בנכס ולחילופין, יוכלו בני הזוג למכור את הדירה לצד ג' ולהתחלק ברווחי המכירה. ההחלטה על אופן הפירוק צריכה להתקבל הן מתוך שיקול של כדאיות כלכלית והן מתוך צורך רגשי של מי מהצדדים להתנתק מדירת המגורים המשותפת. 

חלוקת רכוש בגירושין

 

חלוקת זכויות סוציאליות
לכל אחד מבני הזוג יש זכות לקבלת מחצית מהזכויות הסוציאליות של הצד השני אשר צבר הוא במקום העבודה בתקופת הנישואין (למשל זכויות פנסיה וקרן השתלמות). היות שבמועד הגירושין טרם הגיע בדרך כלל מועד הפירעון של הזכויות הללו, אזי חלוקתן תתבצע הלכה למעשה רק בעתיד, כאשר הזכויות יהפכו לנזילות.

 

 לחילופין, כאשר בני הזוג מבקשים לסיים את ההתחשבנות הכלכלית ביניהם כבר עתה, ניתן לבצע בהסכמת שני הצדדים, היוון של הזכויות. כלומר, לערוך חישוב של שוויין העתידי של הזכויות ולהעביר את התשלום לבן/בת הזוג כבר בעת הגירושין, יחד עם ביצוע חלוקת הרכוש כולו בין הצדדים.

 

נכסי מוניטין וקריירה
בקרב חלק לא קטן מן הזוגות, ישנו פער כלכלי גדול בכושר ההשתכרות, הנובע מהקרבה של בן זוג אחר למען האחר. לרוב, מדובר בבת הזוג המגדלת את הילדים ומאפשרת לבן זוגה את הזמן לפתח קריירה משגשגת ולטפס בעולם השכר, בעוד היא נשארת מבחינה זו מאחור. בעת גירושין, תהיה האישה אפוא זכאית לחלק מנכסי המוניטין והקריירה של בן הזוג, שיתורגמו לערך כספי.

 

בהקשר זה נדגיש כי אין המדובר בהכרח בחלוקה שווה בין הצדדים וזו תהיה תלויה במידת ההקשר שבין הוויתור של בת הזוג להצלחתו של בן הזוג, בגילה של האישה, באפשרות שלה לצמצמם את פער ההשתכרות בין הצדדים לאחר הפרידה וכיו"ב.

 

חשיבותו של הייצוג המשפטי
מן האמור לעיל אנו רואים כי חלוקת רכוש בגירושין כוללת נדבכים שונים ומאמר זה סקר רק את חלקם. מדובר בעניין מורכב, אשר משפיע רבות על המשך חייהם של כל אחד מבני הזוג ולכן, ישנה חשיבות רבה לקבלת ייצוג משפטי בהליך הגירושין כולו, לרבות בסוגיה זו.

 

תפקידו של עורך הדין המייצג הוא להגן על כל האינטרסים הכלכליים של הלקוח באופן המיטבי בכל היבט והיבט, תוך מאמץ לנהל משא ומתן לגיבוש הסכם חלוקת רכוש. עריכת הסכם תייתר את הצורך לנהל תביעת רכוש בערכאות שאין לדעת מה תהיה תוצאתה והיא מותירה את שיקול הדעת בסוגיה כה מהותית בידם של בני הזוג ותעניק להם וודאות כלכלית.


עומדים בפני גירושין וחוששים מההשלכות הכלכליות? עורכת הדין מאיה רוטנברג, מומחית בדיני משפחה, תייצג אתכם במסירות ובמקצועיות ותפעל לשמירה מיטבית של זכויותיכם הכספיות בגירושין.

 

 

עורכת דין מגשרת גירושין  מאיה רוטנברג

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2nd floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

                                             

*
*
טען קובץ

..
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

 2020 עורכי דין לענייני משפחה מובילים

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד