חיפושעו"ד גירושין חיפוש
En
צור קשרעו"ד גירושין צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודעו"ד גירושין תוכן מרכזי בעמוד

הסכם ממון - האם זה הכרחי?

הסכם ממון זה לא רומנטי 
ישנם רק מעט דברים פחות נעימים מחתימה על הסכם ממון לפני הנישואין, אך הסכם ממון ככל שאינו נעים לזוגיות ומעורר חוסר נוחות בעצם העלאתו לדיון, הוא הכרחי לעתיד הנישואים. האם כך? זה אולי לא הרעיון הכי רומנטי, אבל יותר ויותר זוגות  המתכננים להינשא צפויים לבחור בחתימה על הסכמ ממון.


לאנשים בתחילת מיסוד הזוגיות יש תפיסות שליליות לגבי הסכם ממון. לקוחות שחתמו על הסכם ממון במשרדנו סיפרו כי הם חוו הרגשה של השפלה מעצם ההצעה, וחשו חוסר אמון מבן זוגם עד כי שקלו לבטל את האירוסין. למה להתחתן, אם אתה כבר מכין את עצמך לכישלון בכך שאתה מפגין חוסר אמון בשותף שלך? - שאלה הנשמעת פעמים רבות מלקוחות לפני חתימה על הסכם.

 

הסירוב לחתום על הסכם ממון, או ניסיון התחמקות ממנו יוצרים אצל הצד השני תפיסה מוטעה שמי שלא מעוניין לחתום על הסכם טרום נישואין חזקה עליו שיש לו אינטרס כלכלי בקשר.  הסירוב או ההיסוס לחתום יוצרים רושם כי מישהו רודף אחרי הכסף.


 

הסכם ממון מגן עליכם בכל שלב ביחסים

הסכם ממון בראשית הנישואין, לפני הנישואין, במהלך חיי הנישואין, בנישואים שניים,  הסכם ממון בין חברים או ידועים בציבור. לא משנה באיזה שלב אתם בחיי הזוגיות, חשוב להבין,  הסכם הממון נועד להגן עליכם! המסמך המשפטי הזה יכול להגן עליכם מאכיפת חובות של האחד לשני,  לפרט כיצד להעביר רכוש של בן זוג אחד בנישואים פרק ב לילדים מנישואים קודמים, או לקבוע חלוקת רכוש במקרה שהנישואים מסתיימים בגירושין. גם ביחסים שנראים עדיין כחברות, הסכם ממון בין חברים שבבוא הזמן יהפכו לידועים בציבור – חתימה על הסכם הממון תגן עליכם ממחלוקות עתידיות על רכוש.

 

אכיפת הסכם ממון
הסכמי ממון, אם הם מנוסחים, מאושרים ומופעלים כראוי, ניתן לאכפם כלשונם, הם מחייבים חוזית בדרך כלל ויעמדו במבחן בית המשפט. כדי שניתן לאכוף הסכם ממון כלשונו עליו לעמוד בדרישות של תקפות חוזה ולהיות מפורט בשפה ברורה ומדויקת האם  את/ה או  בן /בת הזוג צוברים זכויות ברכוש של האחד בשני. כדי לבצע הפרדה רכושית מוחלטת, על הדברים להיות כתובים בשפה משפטית מדויקת כך שגם שופט שיקרא את ההסכם עוד שנים רבות קדימה לא יוכל לפרש זאת אחרת.

 

אך לא די בכך, כדי שההסכם יהיה ניתן לאכיפה עליך לפעול בהתאם ללשון ההסכם ולהפריד כל קשר בין הרכוש המשותף לבין הנכסים אותם הסכם הממון מפריד. כך לדוגמא הלוואה של בן / בת זוג לרכישת דירה או השבחתה יכולה להקנות לו זכויות בנכס גם אם הסכמתם על שייכותו הבלעדית  לאחד הצדדים. הסכם ממון שמנסח עו"ד מנוסה יכלול התניות אשר ישללו הקניית בעלות בנכס באופן מפורש וכל השקעה חיצונית תחשב כהלוואה.

 

מה צריך לכלול הסכם ממון?
הסכם ממון מאפשר לך להגדיר את יחסי הממון עם בן/בת הזוג, לשתף רכוש מסוים  או להגן על נכסים פרטיים במקרה של גירושין או פרידה. ללא הסכם, בית המשפט יכול להחליט לחלק את הרכוש לפי עקרון איזון משאבים. הסכם ממון צריך לכלול בין השאר: הגנה מחובות בן/בת הזוג, אופן חלוקת רכוש אם יש גירושים, בעלות על הנכסים המשפחתיים, העסקים, הקניין, ירושות ונכסים ספציפיים של המשפחה, זכויות בדירה שנרכשה במהלך או לפני נישואין. הסדרת יחס ההשקעה ברכוש עתידי של בני זוג צעירים, למנוע הפסד נכסים במקרה של גירושים מהירים.

 

הסכם ממון בפרק ב' בנישואים שניים או יותר צריך להכיל הוראות לילדים מנישואים קודמים או ממערכות יחסים קודמות. אם יש לך ילדים מנישואים קודמים או  ממערכות יחסים קודמות, ההסכם יכול להבטיח שהם ירשו חלק או את כל הנכס שלך על ידי הסדרת נושא זה בהסכם הממון. במילים אחרות, זה אומר שאתה יכול למנוע אי הבנה עתידית בשאלה כיצד הרכוש שלך יועבר לדור הבא.

 

 זוהי רשימה חלקית, כל הסכם ממון מותאם לבני הזוג החותמים עליו כמובן.


צור קשרעו"ד גירושין צור קשר

צור קשר

checked
אודות מקוצר רוחביעו"ד גירושין אודות מקוצר רוחבי
רוטנברג, משרד עורכי דין גירושין, הוא משרד משפחתי בתל אביב, בעל וותק של מעל 20 שנה. תחום התמחותו המרכזי של המשרד הוא דיני משפחה, גירושין, מזונות, הסכמי ממון וגירושין, צוואות וירושות ובענייני משפחה נוספים ובמשרד התמחויות נלוות בתחומי משפט נוספים וכן מומחיות בהליכי גישור ויישוב סכסוכים.
  

אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד בבתי המשפט, גישור גירושין וגירושין בהסכמה, הידע המשפטי הנרחב, הניסיון המקצועי העשיר ותודעת השירות הגבוהה כמו גם עבודה יסודית מהירה ויעילה הם סימני ההיכר של המשרד, אשר הפכו אותו למשרד עורכי דין מוביל בתחומו בישראל.

 

סניפי המשרד במיקומים נוחים בתל אבי וברחבי הארץ, צוות המשרד מונה כארבעה עורכי דין ומתמחים, כולם בעלי השכלה משפטית ענפה וניסיון של שנים בייצוג לקוחות בבתי המשפט ובבתי הדין השונים ובגישור. צוות המשרד הוא רב לשוני ומטפל בקשת רחבה של תיקים, לרבות תיקים מורכבים משפטית וערעורים לערכאות דין גבוהות ותיקים המערבים את המשפט הבינלאומי הפרטי.

 

  

 עורכת דין מאיה רוטנברג

 

תחום דיני המשפחה במשרד, מנוהל על ידי עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג , עו"ד מובילה בעלת הישגים חסרי תקדים בחשיבותם ומדורגת במדריכי הדירוג הרשמיים, בעלת ניסיון רב שנים כעו"ד לענייני גירושין ומשפחה, במהלכן טיפלה בהצלחה בתיקים במגוון תחומים.

 

 

יצירת קשר עם עורך דין גירושין, עו"ד מאיה רוטנברג

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל      

 

מיקוד :  6971915 

 

טלפון :     03-6161535

 

פקס :  03-6161913   

 

נייד :     0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park,   Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code : 6971915

 

Tel :         +972-3-6161535

 

Fax:     +972-3-6161913


Mobile :  
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

*
*

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד