חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כיצד לגלות ולמנוע הברחת נכסים/ רכוש בהליך גירושין?

הסתרת כספים ורכוש

 

 

במסגרת הליך הגירושין, יש לבצע הפרדה רכושית בין בני הזוג, צעד אשר לו השלכות כלכליות משמעותיות על הצדדים. מצב זה מוביל לא פעם את אחד מבני הזוג לבצע פעולות שונות לשם הסתרת נכסים או כספים במהלך הליך הגירושין וזאת כדי להימנע מחלוקתם עם בן או בת הזוג כנדרש על פי חוק. מהן האפשרויות לחלוקת הרכוש בגירושין? באיזה אופן יכול צד לגירושין להסתיר נכסים מבן הזוג? מה יכול לעשות הצד הנפגע והאם ניתן למנוע את התרחיש הזה?  

 

חלוקת רכוש בגירושין  

טרם נצלול לסוגיה של הסתרת נכסים על היבטיה השונים, חשוב להסביר קודם לכן את נושא חלוקת הרכוש בגירושין. זו יכולה להתבצע בשלוש דרכים עיקריות: ראשית, על פי  הסכם ממון עליו חתמו הצדדים מבעוד מועד, שנית, חלוקת הרכוש יכול שתיעשה במסגרת הסכם גירושין ושלישית, על פי דין, קרי, במסגרת איזון משאבים, אשר משמעותו חלוקה שוויונית של הרכוש.  

 

התופעה של הסתרת נכסים בגירושין, יכולה להתרחש בכל אחד מן המקרים הללו. עם זאת, ניתן לומר כי התופעה נפוצה יותר במקרים בהם מערכת היחסים בין בני הזוג עלתה על שרטון והם אינם מצליחים לנהל דיאלוג לצורך גיבוש הסכמות בסוגיית חלוקת הרכוש. במצב זה, יחול הסדר איזון המשאבים: חלוקה שוויונית של כל הנכסים שנצברו במהלך הנישואין ואף לפניהם ובלבד שהוכחה כוונת שיתוף בהם, כאשר אין חשיבות לשאלה על שם מי רשום הרכוש. טיבו של הסדר זה לצד העובדה כי יחסיהם של בני הזוג טעונים וכעוסים, מובילה לעיתים את אחד הצדדים לניסיונות של הברחה, העלמה והסתרת נכסים, על מנת לקבל יתרון כלכלי על פני בן או בת הזוג.  

 

הסתרת נכסים בגירושין – איך זה קורה?  

המציאות מלמדת כי ישנן שיטות רבות להסתרת נכסים מבן או בת הזוג,  הן על ידי העלמת מידע אודות עצם קיומו של הרכוש, כך שבן/בת הזוג אינם יודעים כלל על קיומו והן על ידי העלמה או הברחה של הרכוש עצמו, כך שהוא מוסתר מהצד השני. אחת הדרכים השכיחות ביותר היא העברת הבעלות ברכוש לצד ג' : העברת כספים בחשבונות בנק, לרבות פתיחת חשבונות בנק זרים בחו"ל, אשר לעיתים קשה לאתרם, העברת בעלות של נכסי מקרקעין לקרוב משפחה כך שהצד השני יהיה מנוע מלטעון בעלות עליהם, החבאת נכסי מטלטלין כגון כספות, תכשיטים וכיו"ב, אצל צד ג' וכדומה. הסתרת הנכסים אצל צד שלישי מתבצעת לרוב באמצעות עסקה פיקטיבית שנעשית תמורת תשלום מופחת או בכלל כמתנה, כך שאין כל תמורה עבור הנכס שהועבר.  

 

יש חשד - מה עושים?  

במידה ומתעורר בכם חשד כי בן או בת הזוג, הבריחו נכסים או עומדים לעשות כן, חשוב מאוד שלא להשתהות ולפנות לייעוץ משפטי של עורך דין גירושין. במצב זה, יש צורך לבצע חקירה כלכלית מקיפה, באמצעות משרד חקירות מקצועי. במידה שהחקירה העלתה ממצאים לכך כי הצד השני ניסה או הסתיר נכסים, עורך הדין יפנה אל בית המשפט בבקשה למתן הוראות או צווים שונים לסיכול הפעולות הללו ושמירה על האינטרס הכלכלי של הלקוח/ה. כך למשל, בית המשפט יכול לחייב את הצד המבריח בחובת דיווח על כל פעולה פיננסית שהוא מבצע, לחייבו בקבלת אישור בן/בת הזוג טרם ביצוע פעולות מסוימות וכן ישנה אפשרות לקבלת צו מניעה אשר אוסר על ביצוע פעולות בנכסים, כגון העברה לצד ג', אשר כאמור מעלה, מהווה דרך מרכזית להסתרת נכסים בגירושין.  

 

האם ניתן למנוע?  

אין ספק כי התרחיש המתואר איננו נעים, שהרי הליך הגירושין אינו קל כשלעצמו ובוודאי כאשר בן/בת הזוג צריכים לחשוש מפני ניסיונות הצד השני להסתיר מהם רכוש ולפגוע בזכויותיהם הכלכליות. לאחר שסקרנו את טיבה של הבעיה ואת הפתרונות האפשריים לה, עולה השאלה האם ניתן להימנע ממצב שכזה מלכתחילה? ובכן, ניתן לנקוט באמצעים אשר יצמצמו משמעותית את הסיכון לכך. כך למשל, להיות מעורים היטב במצב הפיננסי ולא להותיר את הטיפול כולו לצד השני, כך שבמקרה של גירושין, לא יהיו פערי מידע גדולים בין בני הזוג, אשר יאפשרו ביתר קלות לצד המטפל בפן הכלכלי, להעלים נכסים מבן/בת הזוג. כמו כן, כאשר מתעוררים קשיים בין בני הזוג ועולה האפשרות של גירושין, כדאי לנקוט במשנה זהירות ולאסוף מסמכים רלוונטיים למקרה שיהיה צורך בכך: תדפיסי חשבונות בנק וקופות גמל ופנסיה, מסמכים הנוגעים לנכסי מקרקעין שבבעלות בני הזוג, תלושי שכר וכיו"ב.  

 

..

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל D קומה 4 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building D, 4th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 ..
*
*
טען קובץ
checked

 

 

בעל ואשה אשר מנהלים ביניהם הליכי גירושין, ובמסגרתם הגישה האישה תביעת רכוש ואיזון משאבים נגד בעלה.
חברה בע"מ אשר הוקמה על ידי אמו של המשיב צורפה במסגרת התביעה הרכושית בבימ"ש קמא, עתרה האישה להצהיר, כי הינה בעלים במחצית הזכויות המשותפות – הן אלו שרשומות על שם שני הצדדים והן אלו שרשומות על שם הבעל בלבד.
האישה טוענת כי למשיב חלק ממניות המבקשת, ושהינו בעל שליטה של חברות האחיות/ בנות בחו"ל, ועל כן לאישה מגיע חלק לפחות מהמניות בחברה בישראל.
כן טענה האישה, כי אם לא תצורף החברה בע"מ - לתביעה, יפעל בעלה להברחת הנכסים והזכויות באמצעות בני משפחתו, ובכך ימנע ממנה את הזכויות להן היא זכאית על פי חוק ותעמוד בפני שוקת שבורה, ככל שתצליח להוכיח את טענותיה בדבר השותפות והזכויות להן זכאים שני הצדדים כתוצאה מהשותפות.
קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה האם ניתן לצרף חברה בע"מ לתיק גירושין כדי למנוע הברחת נכסים? | רמ"ש 18016-01-19 פלונית בע"מ נ' אלמונית ואח': 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הבעל העלים כספים שאותם צבר במהלך החיים המשותפים. ההסברים שנתן לנושא הכספים שאותם 'גלגל' במשחקי ההימורים לא נשמעו משכנעים ודבריו אף סתרו את עצמם כמה פעמים.קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה העלמת כספים בסכום לא ידוע בידי אחד הצדדים: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד