En

צור קשר

checked

מדריך גירושין – חמשת הדברות

זוגות רבים בישראל מגיעים למדרגות הרבנות, לאחר שקיבלו החלטה על גירושין. זוהי ללא ספק אחת החוויות הקשות בחיים, בפרט כאשר יש ילדים משותפים. לפניכם חמשת הדברות לגירושין נכונים וקלים יותר.

 

1. רגע לפני שמתחילים – האם אתם באמת רוצים להתגרש?

כל מערכת נישואין יודעת עליות ומורדות ואין ספק שאין זה קל בעידן של ימינו, לשלב בין קריירה לבין גידול הילדים וטיפוח הזוגיות. על כן, במקרים רבים, חווים בני הזוג משבר או רצף של קשיים, אשר מביאים את אחד מהצדדים אן שניהם יחד, להחלטה להיפרד. אולם רגע לפני שפותחים בהליך גירושין, על כל השלכותיו האישיות והכלכליות, עצרו רגע ושאלו את עצמכם האם אתם באמת רוצים להתגרש והאם אין אפשרות להתגבר על הקשיים ולשקם את הקשר הזוגי.  

 

זכרו כי להיפרד תמיד אפשר ומהלך זה טומן בחובו הסתגלות רבה עבורכם ועבור הילדים, על כן לפני שאתם ממשיכים קדימה עם הגירושין, וודאו כי אתם שלמים עם ההחלטה וכי זו התקבלה לא מתוך כעס רגעי, אלא מתוך בטחון והבנה ברורה כי אינכם מעוניינים בהמשך הנישואין. עולים בכם ספקות? פנו לייעוץ זוגי במסגרתו תוכלו לברר אם הקשיים ביניכם ניתנים לפתרון או שמא נכון יהיה להיפרד. 

 

 כיצד להתכונן לגירושין?

 

2. מצאו את עורך הדין המתאים לכם 

קיבלתם החלטה כי הגיעה העת להיפרד? ובכן, עליכם לשכור את שירותיו של עורך דין לדיני משפחה, אשר ייצג אתכם בהליך המשפטי. הקפידו לבחור בעורך דין מקצועי, המתמחה בניהול תיקי גירושין, אשר מאחוריו שנות ניסיון ורקורד של הצלחה. כמו כן, חשוב מאוד כי תהיה לכם כימיה טובה עם עורך הדין היות שבתיקי גירושין, אולי יותר מכל סיטואציה משפטית אחרת, עליכם לשתף את עורך הדין בפרטים אישיים מאוד על חייכם. לכן ישנה חשיבות רבה לכך שתרגישו בנוח עמו ותוכלו לדבר בחופשיות.  

 

מה בדבר שכר הטרחה? כמובן כי שכר הטרחה הנדרש צריך להיות סביר ומקובל עליכם, אולם היזהרו מבחירה בייצוג משפטי על בסיס פרמטר זה בלבד כי בכל הנוגע להליך הגירושין, זול עולה ביוקר. זכרו כי עניינים חשובים ומהותיים עומדים על הכף ועל כן לא ניתן להפריז בחשיבותו של ייצוג משפטי טוב, אשר ישמור על זכויותיכם במלואן. 


כמה עולה לשכור עורך דין גירושין?

 

2. גירושין בהסכמה 

עשו כל מאמץ כדי להתגרש בהסכמה והימנעו ממאבק משפטי זה בזו. ראשית, על מנת לשמור על יחס מכובד זה כלפי זו, אשר יאפשר לכם לנהל מערכת יחסים הורית תקינה. שנית, ככל שהליך הגירושין יבוא על סיומו, כך יוקל לילדים והם יוכלו להסתגל למציאות החדשה בצורה טובה ביותר. שלישית, יש לזכור כי ניהול ההליך המשפטי בערכאות יכול לארוך זמן רב והדבר כרוך בעלויות כספיות לא מבוטלות, על כן גירושין בהסכמה חוסכים לכם זמן וכסף.  

  

לעניין זה נזכיר כי כיום קיימת חובת גישור בגירושין, אשר משמעה כי טרם יוכל מי מבני הזוג להגיש תביעה כלשהי נגד הצד השני, מחויבים בני הזוג לקיים מספר פגישות גישור, במהלכן תיבחן אפשרות לגיבוש הסכמות בין הצדדים. רק לאחר שבני הזוג עברו את התהליך הזה, תהיה פתוחה בפניהם האפשרות של פנייה לערכאות משפטיות.  

 

2. תיעוד מסמכים וראיות 

במקרה שבו בני הזוג אינם מצליחים להגיע לעמק השווה והליך הגירושין, כולו או חלקו, מתנהל בערכאות משפטיות, יש חשיבות רבה לכך כי יהיו בידכם ראיות להוכחת הטענות שלכם. כך למשל בכל הנוגע לסכסוך בעניין חלוקת הרכוש. תיעוד מעודכן של הנכסים שברשותכם, לרבות כספים בחשבונות עו"ש, פקדונות, נכסי נדל"ן וכיו"ב, הוא הכרחי על מנת לשמור על האינטרס הכלכלי שלכם. חוששים כי בן/בת הזוג מסתירים מכם מידע? יש חשש להברחת נכסים? יידעו את עורך הדין שלכם על מנת שהוא ינקוט בפעולות הנדרשות לשמירה על זכויותיכם.  

 

מה בדבר חובות? אם צברתם חובות במהלך חיי הנישואין, הרי שככל שמדובר בחובות משותפים, שניכם תישאו בפרעונם, אולם היה ומדובר על חוב אישי, שאינו נוגע לחיי המשפחה, הרי שהחיוב בגינו יוטל על בן הזוג שיצר אותו בלבד. זאת בכפוף לכך כי תעמדו בנטל ההוכחה להראות כי חוב זה אינו נוצר בהסכמתכם ובידיעתכם.  

 

4. לא לערב את הילדים 

הטיפ החשוב מכולם בכל הנוגע להליך גירושין, הוא להותיר את הילדים מחוץ לסכסוך בין בני הזוג. יש לתת את הדעת לנושא זה כבר בתחילת הדרך, עת מתקבלת ההחלטה על הפרידה, אז על בני הזוג לשבת יחד ולהחליט כיצד לספר לילדים על הגירושין ואיזה מידע לחלוק עמם. כמו כן, לאורך כל הליך הגירושין, כמו גם אחריו כמובן, יש לעשות הפרדה בין תחושותיכם זה כלפי זו כבני זוג לשעבר לבין היותכם הורים לילדכם. זכרו כי הגירושין היא חוויה מטלטלת  עבור הילדים ועל כן עליכם לעשות כל שניתן כדי להקל עליהם בתקופה זו ולסייע להם להסתגל בצורה טובה ובריאה לשינויים. על כן, אם יש ביניכם חילוקי דעות איך לספר לילדים על הגירושין, אם ישנם קשיים במערכת היחסים ההורית, פנו לייעוץ מקצועי אשר ידריך אתכם וייתן לכם כלים אשר יסייעו לכם להעניק לילדים סביבה יציבה ותומכת. 

 

עו"ד מאיה רוטנברג הינה עורכת דין ומגשרת בתחום דיני משפחה והגירושין מעל 15 שנים במהלכם צברה נסיון רב וניהלה תיקי גירושין רבים. עו"ד גירושין מאיה רוטנברג צברה נסיונה במשרדי עורכי דין משפחה המובילים בתל אביב. משרד עורכת דין מאיה רוטנברג הינו מהמובילים בתחום דיני המשפחה וקבע לאחרונה תקדימים בתחום מזונות ומשמורת ילדים, המשרדים ממוקמים בתל אביב ברמת החייל ובדרום תל-אביב.

 

אם יש לך בעיה או שאלה, נשמח לעזור, ניתן לפנות אלינו בפרטים הבאים:

 

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building D, 2nd floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 ..
*
*
טען קובץ
checked

  

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד