צור קשר דיני משפחה וגירושין צור קשר

צור קשר

checked
גישור דיני משפחה וגירושין גישור
תוכן מרכזי בעמוד דיני משפחה וגירושין תוכן מרכזי בעמוד

מה זה גישור גירושין?

  
גישור גירושין מתמקד בזוגות נשואים שהחליטו לפנות להליכי גירושין ובמקום להגיש תביעות ולשכור עורכי דין יושבים ומדברים על פתרון הכי טוב לשניהם והכי חשוב, לילדים.

בגישור את/ה ובן/בת הזוג נפגשים עם צד ג' ניטרלי, המגשר, ובעזרתו אתם דנים על הסוגיות שאתם צריך לפתור כדי ששניכם תוכלו לסיים את הנישואין שלכם בצורה ידידותית וחסכונית ככל האפשר. 

הנושאים לדיון בגישור גירושין כוללים בין היתר את הדברים הבאים:

1. חלוקת רכוש (נכסים / התחייבויות)

2. משמורת על ילדים וזמני שהות.

3. מזונות בן זוג / מזונות ילדים.


הגעה להסכמה: בגישור בני הזוג בעזרת המגשר מגיעים להסכמות בנושאים הנ"ל, בסופו של הליך בני הזוג יחתמו על הסכם גירושין . לפעמים הסכמים באים בקלות, לפעמים הם לוקחים זמן והרבה עבודה. כאשר קשה להגיע להסכמות, זו הנקודה בה המגשר מתערב. 

תפקידם של המגשרים לשמור על קווי תקשורת פתוחים, לעורר דיון על פתרונות ולהעלות רעיונות, לבחון את פני המציאות, להציב גבולות ברורים, ללמד אמפתיה ולסייע לבני הזוג בתהליך קבלת ההחלטות שלהם. 

להתמקד על פתרונות נכונים
מגשרי גירושין עוזרים לשמור על בני הזוג ממוקדים בנושאים העומדים לרשותם, ומשתדלים לא לאפשר להם לסטות מהדיון הפרקטי. כאשר זוגות מתגרשים יש נטיה לרדת לפסים אישיים ואז מתחילה ההתרחקות מדיון על פתרונות נכונים. מגשר מקצועי ימנע במהלך הגישור כניסה לויכוחים אישיים, קריאות גנאי והעלאת זיכרונות קודמים רעים.

הליך גישור גירושין יוצר ערוץ תקשורת לעתיד
הליך הגישור גירושין הוא גמיש, פתוח וכל מה שנאמר בו אינו יכול לשמש כנגד הצדדים בהליך משפטי. ביטחון זה נותן לך ולבן / בת הזוג שלך דרך ליישב את הקונפליקט ביניכם באופן שיעזור לכם לעבוד יחד כהורים. ערוץ התקשורת הזה חשוב ביותר אם יש לכם ילדים ועליכם לקיים אינטראקציה עם בן / בת הזוג לשעבר לאחר הגירושין. 

גישור מביא לתקשורת בין בני הזוג, אשר לאחר מכן ניתן להשתמש בהם כאשר עליהם לדון בסוגיות הנוגעות לילדים. חוסר תקשורת יכול  להיות אחת הסיבות העיקריות לגירושין. לגישור מקצועי ונכון יש יכולת לעזור לבני הזוג ללמוד לתקשר שוב, ולו רק למען הילדים, ולהפוך את מערכת היחסים שלהם לאחר הגירושין טובה יותר מזו שהייתה בסיום חיי הנישואים.

מגשר גירושין הוא צד נייטרלי,  ואינו "עובד" עבור אחד מהצדדים לסכסוך. המשמעות היא שהמגשר לא יכול לתת ייעוץ לאחד מהצדדים באופן אישי. על מגשרי הגירושין להישאר ניטרליים, לא משנה מה דעתם האישית.

מהי התרומה של המגשר להליך?
מה שהמגשר יכול לעשות הוא לסייע לזוג המתגרש לגבש רעיונות שיכולים בסופו של דבר להוביל להסכמות שיעמדו במבחן הזמן. חילופי מידע גלויים וחופשיים משחררים את שני בני הזוג לנהל משא ומתן זה עם זה בביטחון. מכיוון ששני בני הזוג מכירים את המציאות ואת האפשרויות והמגבלות, בדרך כלל לוקח הרבה פחות זמן לנהל משא ומתן על החלטה הגיונית לשני בני הזוג.

לא חייבים להסכים
הגישור הוא וולונטרי ביסודו. ההליך ממשיך רק כל עוד שלושתכם - אתם, בן / בת הזוג והמגשר / ת - רוצים. ניתן לערוך גישור מדי שבוע, כל שבועיים, חודשי או באיזו תדירות שהזוג רוצה שיתקיים. הליך הגישור הוא של בני הזוג והם מחליטים הכל בתהליך.

כמה זמן לוקח גישור גירושין ומה העלויות?
משך הגישור תלוי באילו נושאים הגיעו בני הזוג להסכמה לפני הגישור ומהם הנושאים שצריך לטפל בהם במהלך הגישור. כמו כן, משך הזמן המושקע בגישור מותנה בך ובנכונות של בן / בת הזוג שלך להתפשר ולהגיע לעמק השווה ומידת הנכונות שלך לעשות לוותר לטובת ילדיך. ניתן להפחית את משך זמן הגישור אם את/ה ובן / בת הזוג מסוגלים להגיע להסכמות לפני הגישור, או לכל הפחות, לצמצם את האפשרויות שלכם לכמה אפשרויות מעשיות. עם זאת, אם את/ה ובן / בת הזוג שלך לא מסוגלים לדון בגירושין שלכם מחוץ לגישור, מומלץ בחום להימנע ממו"מ בכל מחיר. כשזוגות מנסים לדון סוגיות בכוחות עצמם וזה מוביל לוויכוחים, נוצרים חסמים להתדיינות עתידית.

כמה מפגשים?
בממוצע ניתן להשלים הליך גישור גירושין שמבוצע במסגרת חוק יישוב סכסוכים במשפחה ב 4-10 מפגשים. שוב, כמה זמן לוקח באמת תלוי ברמת התקשורת בין הזוגות המתגרשים ורמת האיבה שלהם זה לזה. אם אחד מבני הזוג אינו מוכן לזוז מעמדתו בנושאים מסויימים של סוגיות הגירושין, יתכן כי גישור אינו אפקטיבי עבורם והם עשויים להידרש להתדיין בבית משפט. ברגע שזה קורה, התקשורת מושבתת והמאבק מתחיל.
קחו בחשבון, רוב המקרים של גירושין בבתי המשפט ובתי הדין הרבניים הובילו לעוד יותר תסכול בין הזוגות המתגרשים, מה שהוביל לרוב הפסד כפול - תסכול של שני הצדדים, וזה משליך גם על המשפחה הקרובה והילדים לאורך שנים. 

לא הרבה אנשים מסיימים גירושין עם תחושת סיפוק. מצד שני, זוגות שעברו גישור פעמים רבות הרגישו מרוצים מההסכמים אליהם הגיעו ושניהם, גם לאחר שנים רבות הרגישו שהם קיבלו את מבוקשם - כי הייתה להם היכולת לדבר ישירות זה לזה ולא דרך עורכי דין, מסמכים, פקידים ושופטים. 

למי מי הייתם מעדיפים לאפשר להחליט מה קורה עם ילדיכם ונכסיכם לאחר גירושין, אתם במהלך גישור? או עורכי דין ושופטים בזמן גירושין בבתי המשפט? מי יודע יותר עליך, עורכי דין, שופטים או אתה? מדוע אנשים שאינם יודעים דבר עלייך יגידו לך כיצד אתה עומד לחיות את שארית חייך.

אז מה היתרונות של גישור גירושין על פני הליך גירושין בבית משפט?
מה עדיף לעשות עם הכסף שלך במהלך גירושין, לשלם אותו לייצוג עורך דין או להשקיע אותו בחינוך של ילדך? 

גירושין במערכת בתי המשפט הם יקרים, מתישים, בלתי צפויים ומסלולם תלוי בגורמים רבים: במערכת, בשופט (לשופטים גישה שונה בפסיקה), עורכי הדין, ו . כל אחד יכול לשבת בבית המשפט ולשמוע את פרטי הגירושין שלך. מצד שני, הגישור הוא סודי, פרטי ומתנהל מאחורי דלתות סגורות. בגישור, אין עורכי דין שמקים חומות בינך לבין בן / בת זוגך.

גישור קשור לעבודה משותפת, לעשות דברים לטובת ילדיכם ולהתמקד ביכולת להיות הורים לילדיכם במשך שנים רבות. לרוע המזל, גירושין במערכת בתי המשפט נועדו להקים את החומה ההיא ולהגביל את התקשורת, מה שמוביל בהכרח לבעיות גירושין רבות ועוד שעות רבות ואלפי דולרים בבית המשפט.

ביוגרפיה
עו"ד מאיה רוטנברג היא מגשרת גירושין מוסמכת בעלת נסיון בתחום הגירושין של  עם 20 שנים, היא  המנהלת והבעלים של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בתל אביב.

עורכת דין מאיה רוטנברג משתפת פעולה עם מגשרים נוספים בתחום בעלי גישות שונות לפי צרכי הלקוח - גירושין (גישור) בשיתוף פעולה collaborative וכן "גישור בשניים". 

מטרתה כמגשרת לסייע ללקוחותיה בזמן הצורך שלהם בצליחת הגשר של הליכי הגירושין ולעזור להם לבצע הסכמים המתאימים להם ביותר ולילדיהם. במקביל עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג מאמינה (במיוחד כיום בשנת 2020, בתקופה הלא קלה של משבר הקורונה covid-19) בלחסוך לזוגות המתגרשים זמן וכסף שיתבזבז אחרת במערכת בתי המשפט.


צור קשר דיני משפחה וגירושין צור קשר

צור קשר

checked
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד