חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הסכם ממון - האם זה הכרחי?

הסכם ממון זה לא רומנטי 
ישנם רק מעט דברים פחות נעימים מחתימה על הסכם ממון לפני הנישואין, אך הסכם ממון ככל שאינו נעים לזוגיות ומעורר חוסר נוחות בעצם העלאתו לדיון, הוא הכרחי לעתיד הנישואים. האם כך? זה אולי לא הרעיון הכי רומנטי, אבל יותר ויותר זוגות  המתכננים להינשא צפויים לבחור בחתימה על הסכמ ממון.


לאנשים בתחילת מיסוד הזוגיות יש תפיסות שליליות לגבי הסכם ממון. לקוחות שחתמו על הסכם ממון במשרדנו סיפרו כי הם חוו הרגשה של השפלה מעצם ההצעה, וחשו חוסר אמון מבן זוגם עד כי שקלו לבטל את האירוסין. למה להתחתן, אם אתה כבר מכין את עצמך לכישלון בכך שאתה מפגין חוסר אמון בשותף שלך? - שאלה הנשמעת פעמים רבות מלקוחות לפני חתימה על הסכם.

 

הסירוב לחתום על הסכם ממון, או ניסיון התחמקות ממנו יוצרים אצל הצד השני תפיסה מוטעה שמי שלא מעוניין לחתום על הסכם טרום נישואין חזקה עליו שיש לו אינטרס כלכלי בקשר.  הסירוב או ההיסוס לחתום יוצרים רושם כי מישהו רודף אחרי הכסף.


 

הסכם ממון מגן עליכם בכל שלב ביחסים

הסכם ממון בראשית הנישואין, לפני הנישואין, במהלך חיי הנישואין, בנישואים שניים,  הסכם ממון בין חברים או ידועים בציבור. לא משנה באיזה שלב אתם בחיי הזוגיות, חשוב להבין,  הסכם הממון נועד להגן עליכם! המסמך המשפטי הזה יכול להגן עליכם מאכיפת חובות של האחד לשני,  לפרט כיצד להעביר רכוש של בן זוג אחד בנישואים פרק ב לילדים מנישואים קודמים, או לקבוע חלוקת רכוש במקרה שהנישואים מסתיימים בגירושין. גם ביחסים שנראים עדיין כחברות, הסכם ממון בין חברים שבבוא הזמן יהפכו לידועים בציבור – חתימה על הסכם הממון תגן עליכם ממחלוקות עתידיות על רכוש.

 

אכיפת הסכם ממון
הסכמי ממון, אם הם מנוסחים, מאושרים ומופעלים כראוי, ניתן לאכפם כלשונם, הם מחייבים חוזית בדרך כלל ויעמדו במבחן בית המשפט. כדי שניתן לאכוף הסכם ממון כלשונו עליו לעמוד בדרישות של תקפות חוזה ולהיות מפורט בשפה ברורה ומדויקת האם  את/ה או  בן /בת הזוג צוברים זכויות ברכוש של האחד בשני. כדי לבצע הפרדה רכושית מוחלטת, על הדברים להיות כתובים בשפה משפטית מדויקת כך שגם שופט שיקרא את ההסכם עוד שנים רבות קדימה לא יוכל לפרש זאת אחרת.

 

אך לא די בכך, כדי שההסכם יהיה ניתן לאכיפה עליך לפעול בהתאם ללשון ההסכם ולהפריד כל קשר בין הרכוש המשותף לבין הנכסים אותם הסכם הממון מפריד. כך לדוגמא הלוואה של בן / בת זוג לרכישת דירה או השבחתה יכולה להקנות לו זכויות בנכס גם אם הסכמתם על שייכותו הבלעדית  לאחד הצדדים. הסכם ממון שמנסח עו"ד מנוסה יכלול התניות אשר ישללו הקניית בעלות בנכס באופן מפורש וכל השקעה חיצונית תחשב כהלוואה.

 

מה צריך לכלול הסכם ממון?
הסכם ממון מאפשר לך להגדיר את יחסי הממון עם בן/בת הזוג, לשתף רכוש מסוים  או להגן על נכסים פרטיים במקרה של גירושין או פרידה. ללא הסכם, בית המשפט יכול להחליט לחלק את הרכוש לפי עקרון איזון משאבים. הסכם ממון צריך לכלול בין השאר: הגנה מחובות בן/בת הזוג, אופן חלוקת רכוש אם יש גירושים, בעלות על הנכסים המשפחתיים, העסקים, הקניין, ירושות ונכסים ספציפיים של המשפחה, זכויות בדירה שנרכשה במהלך או לפני נישואין. הסדרת יחס ההשקעה ברכוש עתידי של בני זוג צעירים, למנוע הפסד נכסים במקרה של גירושים מהירים.

 

הסכם ממון בפרק ב' בנישואים שניים או יותר צריך להכיל הוראות לילדים מנישואים קודמים או ממערכות יחסים קודמות. אם יש לך ילדים מנישואים קודמים או  ממערכות יחסים קודמות, ההסכם יכול להבטיח שהם ירשו חלק או את כל הנכס שלך על ידי הסדרת נושא זה בהסכם הממון. במילים אחרות, זה אומר שאתה יכול למנוע אי הבנה עתידית בשאלה כיצד הרכוש שלך יועבר לדור הבא.

 

 זוהי רשימה חלקית, כל הסכם ממון מותאם לבני הזוג החותמים עליו כמובן.


צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד