חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
הסכם ממוןדלג על הסכם ממון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הסכם ממון לפני נישואין - האם זה הכרחי?

עומדים להתחתן? בשעה טובה! לצד כל סידורי החתונה, כדאי גם למצוא את הזמן לעריכת הסכם ממון לפני נישואין. הסכם זה יאפשר לכם להתחיל את דרככם החדשה יחד בראש שקט, יגן על זכויותיכם הקנייניות וימנע מאבק משפטי אם חלילה תיפרדו בעתיד.

הסכם ממון לזוגיות בריאה
אנשים רבים חוששים להעלות את הנושא של הסכם ממון בפני בן/בת הזוג, היות שהדעה הרווחת בציבור היא כי הסכם זה משמעותו הבעת אי אמון בפרטנר שלנו. זאת כאשר למעשה ההפך הוא הנכון. הסכם ממון לא נועד לשמור על זכויותיו של צד אחד ולקפח את האחר, הוא מעניק הגנה וודאות כלכלית לשני הצדדים. על כן, חתימה על הסכם ממון משמעה כי אכפת לבני הזוג זה מזו וכי הם רוצים להעניק לצד השני את הביטחון המשפטי והכלכלי בדבר עתידו. כמו כן, היות שהסכם ממון קובע מראש מה תהיה חלוקת הרכוש במקרה של גירושין,הוא מנקה כל אינטרס כלכלי של בני הזוג. משכך, הם יכולים לנהל זוגיות אוהבת ובריאה, ללא חשש כי למי מהם יש אג'נדה בתוך מערכת היחסים.

הגנה קניינית
הסכם ממון לפני נישואין מעניק לבני הזוג הגנה קניינית בעת פרידה ולמה אנו מתכוונים? כל רכוש שנקנה לאחר שבני הזוג נישאו, הנו רכוש משותף אשר יתחלק בין הצדדים שווה בשווה במקרה של פרידה. אולם מה בדבר נכסים שנקנו על ידי אחד מבני הזוג לפני הנישואין? לעיתים אף לפני שבני הזוג נפגשו. מן ההיגיון כי רכוש זה ישוב לבעליו במקרה של  גירושין. אולם, החוק קובע כי אם הוכחה כוונה שיתוף בנכס, יוכל הצד השני לטעון לזכויות בו. הסכם ממון מאפשר למנוע את תחולתו של הסדר זה, קרי, לשמור על זכותו הקניינית של כל צד ברכוש ובנכסים שנקנו טרם הנישואין. לדבר יש חשיבות רבה ככל שמדובר בנכסים יקרי ערך כגון דירה, רכוש שניתן בירושה וכיו"ב.

מניעת סכסוך כלכלי
מטבע הדברים, אף זוג לפני חתונתו, אינו חושב על האפשרות של גירושין. בני הזוג מאוהבים ורוצים לחיות יחד, ללא כל מחשבה שיכול להיות אחרת. אולם המציאות מלמדת כי חלק ניכר מן הזוגות נפרדים ואם כך יהיה, אזי עריכת הסכם ממון תקל מאוד על הליך הגירושין. מדוע? משום שסוגיית חלוקת הרכוש כבר הוכרעה במסגרת ההסכם ועל כן בני הזוג לא ייקלעו לסכסוך כלכלי במקרה של גירושין. הדבר יאפשר להם להתמודד עם יתר הסוגיות שעל הפרק ולסיים את ההליך המשפטי בצורה מכבדת, יעילה ועם מינימום קשיים.


הסכם ממון לפני נישואין: מתי זה נכון?
מהי משמעות מועד החתימה של הסכם הממון? ניתן לערוך הסכם ממון בכל שלב של הקשר הזוגי, לפני או אחרי החתונה והוא אף מתאים ומומלץ לידועים בציבור אשר אינם נישאים כלל. עתה נשאלת השאלה מהי המשמעות של חתימה על הסכם ממון לפני הנישואין. ובכן, ראשית, זוגות רבים מעדיפים להסדיר את יחסיהם הכלכליים לפני החתונה ולוודא כי הם רואים עין בעין בנושא זה. שנית, כל הסכם ממון טעון אישור רשמי על מנת שיהיה בר תוקף ואין די בחתימת הצדדים עליו. היכן מאפשרים את ההסכם? אצל נוטריון או בבית משפט. הסכם ממון לפני נישואין ניתן לאשר אצל נוטריון, אולם כאשר בני הזוג חתמו על ההסכם לאחר שנישאו, אז הסמכות לאישור ההסכם נתונה לבית המשפט בלבד.

 

הסכם ממון – אצל עורך דין בלבד
מן האמור לעיל אנו מבינים את משמעותו הרבה של הסכם ממון. ראשית, בתרומתו לזוגיות בריאה ושקטה, שנית, בהגנה הקניינית שהוא מקנה לבני הזוג ושלישית, במניעת סכסוך כלכלי במקרה של גירושין. לאור זאת, חשוב מאוד כי את ההסכם ינסח עורך דין המומחה בדיני משפחה, אשר יבנה עבור בני הזוג הסכם המותאם להם באופן אישי, על פי הרצונות שלהם, על פי הצרכים שלהם ואשר יוכל לשמש אותם בעתיד, אם יעלה הצורך בכך. לאחר ניסוח ההסכם וחתימת הצדדים עליו, עורך הדין גם יטפל באישור הסכם ממון לפני נישואין, כך שלהסכם יהיה תוקף משפטי מחייב.

 

 

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג מתמחה בתחום הסכמי הממון, משרדנו מהמובילים בתחום דיני המשפחה בישראל - המשרד בעל ותק של כ- 20 שנה. הניסיון הרב שנצבר במשרד בתחום הסכמי ממון בין בני זוג מבטיח ייצוג מקצועי וחתימה על הסכם שיגן על האינטרסים שלכם שנים קדימה.

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

..

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile: +972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

..

*
*
טען קובץ

 

 

 

הסכם טרום נישואין: מהו הסכם ממון לפני נישואין?

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד