חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
גירושיןדלג על גירושין
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

גירושין דיני משפחה וענייני המעמד האישי

מהם דיני המשפחה?

דיני משפחה עוסקים ביחסים החוקיים במשפחה, ויחסי זכויות וחובות במסגרת התא המשפחתי. מקובל לכלול בתחום המשפטי של דיני משפחה את ענייני המעמד אישי - דיני אישות  (נישואים וגירושים, הורות, דת, יוחסין וירושה). בדיני המשפחה נכללים  גם זכויות וחובות הנובעים מן המעמד המשפחתי. 

 

דיני משפחה באנגלית (family law; matrimonial law; law of domestic relations).

 

תחום דיני המשפחה הינו תחום משפטי רחב ומורכב  ועל כן נדרש ידע, ניסיון והתמקצעות ספציפית מעורך הדין העוסק בו. מורכבותו של תחום דיני המשפחה נובעת מעצם היותו תחום משפטי המלווה בדרך כלל ברגשות חזקים, משברים כלכליים, נפשיים, חברתיים ועוד. 

 

הצדדים המעורבים בסכסוך המשפחתי חווים לעיתים רגשות ומשברים אשר במודע או שלא במודע, משפיעים על אופן קבלת ההחלטות בזמן הסכסוך ולאחריו.

 

תחום המעמד האישי הינו אחד התחומים העיקריים והמרכזיים בדיני המשפחה, הגידול המשמעותי שחל בשנים האחרונות באחוזי הגירושין וריבוי קיומן של משפחות שבראשן הורה עצמאי, הוביל אף לגידול מבקשי הסיוע המשפטי בתחום זה.

 

 כמו כן, ההליכים המשפטיים במקרים רבים מתמשכים ומתארכים, ולעיתים אף מתעוררים לחיים גם לאחר שהצדדים היו בטוחים שהגיעו לסיומם.
הנושא העיקרי בו עוסק תחום דיני המשפחה הוא גירושין וכל מה שכרוך ונלווה להם, כגון:
ענייני משמורת וזמני שהות של קטינים.
מזונות קטינים.
מזונות אישה.
אבהות/אמהות.
חלוקת רכוש בין בני זוג.
אלימות במשפחה.
כתובה.
עם התפתחותו של העולם המודרני, אנו עדים לקיומם של תאי משפחה מסוגים שונים ומגוונים, זוגות מעורבים (דת/ מין), משפחות שבראשן הורה עצמאי וכו'. כפועל יוצא מכך ישנן צורות נישואין וחיי שיתוף שונים, אשר גם בהן עוסק תחום דיני המשפחה:
נישואין אזרחיים.
נישואין פרטיים.
ידועים בציבור.
ילדים משותפים ללא נישואין וללא חיי שיתוף.


לאור מורכבות התחום כאמור והעובדה כי הוא מתפרש על מגוון רחב של נושאים, הוחלט בשנת 1995 להקים בישראל את בית המשפט לענייני משפחה ולהסמיך אותו לדון בכל ההליכים הנובעים מסכסוכים בתוך המשפחה. המטרה הייתה כי בני הזוג יתדיינו תחת קורת גג אחת, מול שופט אחד, שזהו תחום מומחיותו.


אולם, לעיתים החוק במדינת ישראל מסמיך גם את בתי הדין הדתיים השונים (רבני, שרעי, נוצרי ועוד), לדון בענייני נישואין וגירושין והכרוך בהם. על כן, קיימת סוגית "מרוץ הסמכויות" עליה יש לתת את הדעת בבואנו לפתוח בהליכים משפטיים.


בנוסף להליך הגירושין והכרוך בו, תחום המעמד האישי עוסק בנושאים רבים נוספים, כגון:
חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות.


תיקון שם וגיל.
אימוץ.
צוואות וירושות.
סכסוכים שונים בין אחים ובין הורים וילדיהם.
אמנת האג.
מזונות חו"ל.

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד