עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב טלפון: 03-6161535 נייד: 0544705733  Email:office@rotenberglaw.co.il

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר

תקנות חוקרים פרטיים ושירותי שמירה (רישום מתאמנים ופיקוח על התאמנות), תשל"ב-1972

סעיף 4(א) (4) לחוק קובע כי תנאי לקבל רישיון חוקר פרטי הוא התאמנות במשך שלוש שנים מתוך שש השנים שקדמו להגשת הבקשה לקבלת רישיון.

יאמר כי כיום הגשת הבקשה להתאמן כוללת בתוכה את הבקשה לקבלת רישיון חוקר, וזאת על מנת לחסוך ביורוקרטיה מהציבור. מצב דברים זה מעלה את השאלה מהו המועד הקובע למניין שש השנים הקבועות בסעיף 4(א)(4), בהעדר הגשת בקשה פורמלית לקבלת רישיון חוקר.

 

הוועדה דנה בעניין והחליטה כי המועד הקובע למניין שש השנים האמורות הוא בהתקיים התנאים הבאים במצטבר: סיום התאמנות ומעבר בהצלחה של בחינה. בהתקיים שני תנאים אלה, הבקשה שהוגשה לרישיון חוקר פרטי (שהוגשה ביחד עם הבקשה להתאמנות), משתכללת לכדי בקשה תקפה, ועל כן, מועד זה יחשב כיום הגשת הבקשה.

המחלקה תמנה את תקופת שש השנים מהמועד בו התקיים התנאי המאוחר מבין התנאים האמורים.

על מנת למנוע חוסר בהירות, בטופס הבקשה להתאמן, בטופס הבקשה לקבלת פטור מהתאמנות ובמכתב ההודעה על אישור ההתאמנות, תתווסף הערה לפיה הטופס כולל בקשה לקבלת רישיון חוקר פרטי, כאשר מועד השתכללותה של הבקשה יהיה בהתקיים התנאים לעיל. ממועד זה תיבחן תקופת שש השנים.

עוד החליטה הוועדה כי מי שקיבל פטור מלא או פטור חלקי בשל שירות במוסד ציבורי על פי הקריטריונים, ההחלטה בדבר הפטור תהיה תקפה למשך שלוש שנים מיום החלטת הוועדה. לאחר שלוש שנים הבקשה תיסגר ויהיה על המבקש להגיש בקשה חדשה (למעט כאשר במדובר בעבודה מעל עשר שנים במוסד ציבורי, שאז החלטה זו אינה תלויה בתקופת זמן).

  תקנות חוקרים פרטיים ושירותי שמירה (רישום מתאמנים ופיקוח על התאמנות), תשל"ב-1972 מעודכן להורדה DOC
  קובץ להורדה: תקנות חוקרים פרטיים ושירותי שמירה (רישום מתאמנים ופיקוח על התאמנות), תשל"ב-1972 מעודכן להורדה DOC
דרג את הכתבהדירוג כתבה תקנות חוקרים פרטיים ושירותי שמירה (רישום מתאמנים ופיקוח על התאמנות), תשל"ב-1972: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים
עבור לתוכן העמוד
עורך דין גירושין