חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
מזונותדלג על מזונות
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חישוב מזונות ילדים בהתחשב במשמורת הפיזית ויכולתם הכלכלית היחסית של ההורים בהתאם להלכת 919/15

חישוב מזונות ילדים

 

 

 

 

חישוב מזונות בהתאם ליכולת כלכלית יחסית

בפס"ד בע"מ 919/15 (פס"ד בייצוגה של עו"ד מאיה רוטנברג) נקבע כי חישוב מזונות ילדים יתבצע על בסיס מכלול הנתונים, ובהם גם הסדר המשמורת הפיזית שנקבע – את  חלוקת המזונות שתבטיח ככל הניתן את טובת הילד בנסיבות העניין.

 

למעשה זוהי למעשה החלופה הפרשנית לתקנת תש"ד, לפי ההלכה החדשה במזונות שני ההורים חייבים במשותף במזונות הקטין מדין צדקה. דמי המזונות יחושבו בהתאם ליכולתם הכלכלית היחסית של האב והאם בנפרד. ההלכה החדשה 919/15 מבטלת את חיובו האפריורי של האב בתשלום המזונות ההכרחיים, ומותירה בידי בית המשפט שיקול דעת רחב לקבוע בכל  מקרה לגופו.

 

חישוב מזונות ילדים השתנה גם במקרים בהם אין מדובר בחלוקת זמני שהות שווים

הלכת בע"מ 919/15 קבעה כללים חדשים בחישוב מזונות כאשר מדובר במשמורת משותפת בין שני ההורים, עם זאת ניתן ליישם את הכללים  לחישוב מזוזות ילדים שהותוו על ידי בית המשפט העליון גם במקרים בהם אין מדובר בחלוקת זמני שהות שווים.  למעשה נוצר כלי חישוב פרשני אשר מהווה כלי שרת בידי השופט היושב בדין, להכרעה בשים לב למכלול נסיבות העניין.

חישוב מזונות לילדים בני 6 עד 15 שאינם מקיימים חלוקת זמני שהיה שוויונית ממש בין הוריהם
בית המשפט רשאי לעשות שימוש במסקנות בע"מ 919/15 גם במקרה שהסדרי הראיה אינם שווים ולא מתקיים הסדר משמורת משותפת בין ההורים שהרי אין זה סביר שיהיה דין אישי אחד לילדים החולקים זמני השהיה בשוויוניות ואלו שלא.

ביהמ"ש לא יהיה מחויב לנוסחאות אריתמטיות נוקשות בחישוב דמי המזונות  אלא יוכל לשקול שיקולים שונים העולים ממכלול הנסיבות המשפחתיות.

דרג את הכתבהדירוג כתבה חישוב מזונות ילדים בהתחשב במשמורת הפיזית ויכולתם הכלכלית היחסית של ההורים  בהתאם להלכת 919/15: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד