עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב טלפון: 03-6161535 נייד: 0544705733  Email:office@rotenberglaw.co.il

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר

מהי בגידה?

 

בגידה וגירושין

 

בגידה בזוגיות היא אחת מהסיבות המרכזיות להחלטה להתגרש וזה אך טבעי, שהרי מדובר בפגיעה רגשית קשה מאוד. האם בגידה של בן/בת הזוג במהלך חיי הנישואין מהווה עילה לגירושין על פי ההלכה היהודית? האם יש לבגידה השלכות על סוגיות אחרות בהליך המשפטי? על שאלות אלו ואחרות נשיב במאמר שלפניכם.

 

האם בגידה היא עילה לגירושין?

הדין החל על נישואין וגירושין של יהודים הוא הדין הדתי והערכאה הרלוונטית לעניין זה היא בית הדין הרבני בלבד. לה ולה בלבד יש את הסמכות למתן גט, בעוד שיתר ענייני הגירושין נמצאים בסמכות מקבילה של בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה. הדין הדתי קובע כי לשם קבלת גט, נדרש להוכיח כי קיימת עילה לגירושין.  

 

בגידה נחשבת לעילה לגירושין עבור הבעל, בין אם מדובר במעידה חד פעמית מצד האישה ובין אם ברומן מתמשך. אולם, כאשר הבגידה נעשתה מצד הבעל, רק אם מדובר בבגידה מתמשכת, ישמש הדבר לאישה כעילה לגט, שאז ניתן להכריז על הבעל כמורד.

 

אי זכאות האישה למזונות  וכתובה

מלבד ההבדל המהותי של בגידה כעילה לגט, בין גבר לאישה, כאשר הבגידה הנה מצד האישה, ישנן השלכות כלכליות מרחיקות לכת עבורה: היא עלולה לאבד את זכותה למזונות ואת כתובתה.

 

יודגש כי מעשה בגידה של אישה, אינו פוגע בזכויות הילדים למזונות, אלא אך ורק בזכותה של האישה למזונות. מלבד הפן הכספי, לבגידה של אישה השלכה נוספת: היה ואישה נשואה נכנסת להריון מגבר אחר שאינו בעלה, הילד עלול להיות מוכרז כממזר, סטטוס אשר משמעותו כי הוא אסור חיתון על פי דת משה וישראל, אלא עם אישה שהוגדרה כממזרה. יובהר כי סכנת הממזרות אינה קיימת במצב ההפוך, כאשר הבעל מביא ילד לעולם עם אישה שאיננה אשתו.

 

האם יתר סוגיות הגירושין מושפעות?

נהוג לחשוב כי למעשה של בגידה יש השלכות נוספות בהליך הגירושין, בהקשר של משמורת הילדים וחלוקת הרכוש. אולם בדרך כלל, אלו אינם מושפעים והמשמעות של בגידה של בן/בת הזוג רלוונטית לעניין הגט בלבד.

 

בכל הנוגע למשמורת ילדים, על אף הפגיעה הרגשית הקשה שחווה ההורה הנבגד,  מעשה הבגידה אינו מוביל בדרך כלל לאובדן הזכויות של ההורה הבוגד למשמורת על ילדיו, אלא במקרים חריגים מאוד בהם ניתן לקשר בין מעשי הבגידה לכשירות ההורית.  כך גם כאשר מדובר על חלוקת הרכוש, בן זוג שבגד אינו מאבד את זכויותיו ברכוש המשותף בשל מעשה הבגידה. אולם, חשוב לציין כי אם יצר בן הזוג הבוגד חובות כספיים בגין הבגידה, אלו לא ייחשבו כחובות משותפים והם יחולו אך ורק על הצד אשר יצר אותם.

 

כיצד מוכיחים בגידה?

על מנת שבגידה תשמש כעילה לגט, על הצד הנבגד להביא בפני בית הדין הרבני הוכחות לבגידה ואין די בכך כי תועלה מצדו טענה לבגידה. כיצד ניתן להוכיח בגידה? כך למשל יכול ובן/בת הזוג מצאו התכתבויות במיילים ו/או ווצטאפ של בן/ת הזוג עם המאהב/ת, תמונות שמהן ניתן להסיק בבירור כי מדובר ברומן וכדומה.

 

לעיתים קרובות, יש צורך להיעזר בשירותיו של חוקר פרטי על מנת לקבל עדויות על הבגידה. לעניין זה חשוב מאוד לפנות לבעל מקצוע מוסמך ומיומן, העובד בשיתוף פעולה שוטף עם עורכי דין לגירושין. הנקודה החשובה בהקשר זה היא כי יש צורך בראיות מוצקות לבגידה ואין די בחשש כללי או בתחושת בטן של בן/בת הזוג על מנת לבסס עילה לגט.

 

פנייה לייעוץ משפטי

כפי שהוסבר לעיל, לבגידה עשויות להיות משמעויות רבות על הליך הגירושין ולכן בין אם אתם אלו אשר בגדתם בבן הזוג ובין אם נבגדתם, חשוב לפנות בהקדם לייעוץ משפטי של עורך דין לגירושין. אנשים רבים, מטבע הדברים, מבקשים להתעמת עם בן/בת הזוג, אולם הדבר יכול לפגוע בזכויותיכם בגירושין ולכן חשוב קודם כל לפנות לעורך דין גירושין אשר ינחה אתכם כיצד להתנהל מול הצד השני. כמו כן, עורך הדין יבחן את נסיבות המקרה, יסביר לכם מה צפוי לקרות במסגרת ההליך המשפטי ויחל בטיפול בתיק הגירושין. אם יש צורך בכך, יפנה עורך הדין לחוקר פרטי עמו הוא נמצא בקשרי עבודה שוטפים, על מנת להוכיח כי בן/בת הזוג בוגדים.

 

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 ..
*
*
טען קובץ

חוקר פרטי בתיקי גירושין

חוקר פרטי בהליך הגירושין– זה חשוב! תפקידו של החוקר הפרטי הוא לאסוף עדויות וראיות אשר יבססו את טענותיכם ובאפשרותו לסייע לכם להטות את כף המאזניים לטובתכם.
דרג את הכתבהדירוג כתבה חוקר פרטי בתיקי גירושין: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים

בגידה עשויה להוות עילה לביטול מתנה

דרג את הכתבהדירוג כתבה בגידה  עשויה להוות עילה לביטול מתנה: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים

טענת ניאוף - איזון משאבים בלתי שוויוני: תמ"ש 4046-05-12|תמ"ש 42240-10-14 ל.מ. נגד א.מ

תמ"ש 4046-05-12 ל.מ. נגד א.מ.– תביעת האשה לאיזון משאבים
תמ"ש 42240-10-14 א.מ. נגד ל.מ.– תביעת האיש לפיצוי כספי

התביעה הכספית של האיש מייחס לאשה בגידה, ניאוף, תרמית, הולכת שולל, הצגת מצגי שווא, הטעיה כיו"ב עילות מדיני הנזיקין והחוזים המצדיקים אליבא דאיש את חיובה לשלם לו פיצויים בשיעור של 1,000,000 ₪ לפחות.

במהלך כל ההתדיינות הבהיר בית המשפט לאיש, חזור והבהר, בע"פ תוך כדי דיונים ובהחלטות שיפוטיות שונות, כי לא ברור כיצד עותר הוא לברר התביעה הכספית לעיצומה נוכח המדיניות השיפוטית שהוצגה לאחרונה על ידי בית המשפט העליון הקובעת כי על בתי המשפט לסלק תביעות על הסף בגין ניאוף או בגידה. חרף כל הבהרות בית המשפט עמד האיש על בירור הטענות ועל בירור שמיעתן לגופן.
דרג את הכתבהדירוג כתבה טענת ניאוף - איזון משאבים בלתי שוויוני: תמ"ש 4046-05-12|תמ"ש 42240-10-14 ל.מ. נגד א.מ: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים

בגידת הבעל - עילה לגירושין

דרג את הכתבהדירוג כתבה בגידת הבעל - עילה לגירושין: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
עבור לתוכן העמוד