חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
מזונותדלג על מזונות
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מזונות זמניים - פסיקה

סקירת פסיקה של מזונות זמניים


בקשת רשות ערעור על החלטת בית משפט לענייני משפחה במסגרתה חויב האב לשלם למזונותיהם הזמניים  של שתי בנותיו הקטינות לתקופה מיום הגשת הבקשה לישוב סכסוך ובכל  לחודש שלאחריו, וזאת  מעבר לקצבת הילדים המשולמת על ידי המוסד לביטוח לאומי עבור הקטינות שתשולם לידי אימן.

ביהמ"ש המחוזי חיפה, שופט סארי ג'יוסי פס"ד רמ"ש 43520-02-19 פ' נ' ק'

 

הנימוק המרכזי העומד במוקד אותה תביעה, כמי שמקיים אחר התנאי של  שינוי נסיבות המצדיק התערבות ושינוי של שיעור המזונות המוסכם, היה זה שנסוב סביב נסיבות  מכירת חלקה של האישה בעסק – החברה, גדיעת מקור ההכנסה וגדיעת אותו מקור הכנסה  חודשי.

 

השינוי לו טוענת האישה – מכירת חלקה בעסק וגדיעת מקור ההכנסה, אינו מעמיד את האישה כחסרת כל, שאינה יכולה להמשיך ולקיים אחר הסכם  הגירושין, לפיו, בזמן שהייתם של הקטינים אצלה, היא תישא בהוצאותיהם ותספק את צרכיהם,  ולשם כך, גם אם נגדע מקור הפרנסה, הרי שבמקביל, התקבלו לידיה כספים נזילים בסכום של  מעל למיליון שקלים.

 

בנסיבות דנן, סכום זה, כאשר לצדו עומדים לרשות המשיבה מקורות הכנסה נוספים, בהחלט יכול לשמש מקור לתשלום דמי המזונות. 

 

 בנסיבות דנן נכון יותר היה, לאור היכולת הכלכלית האיתנה של האישה, לפחות בתקופה הקרובה, שלא להורות בשונה מהסכמות הצדדים מן העבר, ולא היה נגרם כל נזק לאישה אילו הצדדים היו ממשיכים לנהוג בהתאם לאותן הסכמות, כאשר רק בסוף ההליך, ועל יסוד הראיות  שייבחנו על ידי בית משפט קמא, יוכרע גורל התביעה. רוצה לומר – כי לא הייתה כל דחיפות במתן  סעד זמני במסגרת תובענה כזו.

 

 

 

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה מזונות זמניים - פסיקה: 2 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד