חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
מזונותדלג על מזונות
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

01/11/2018 דחיית רשות ערעור בסוגיית מזונות זמניים | כבוד השופט חננאל שרעבי | פסק דין רמש 34826-10-18)

 

ההתערבות של ערכאת הערעור בהחלטת מזונות זמניים

הפסיקה במזונות זמניים מלמדת כי מידת ההתערבות של ערכאת הערעור בהחלטת מזונות זמניים, על-פיה הסמכות ושיקול הדעת המוענקים לבית המשפט לענייני משפחה, בבואו לקבוע תשלום מזונות זמניים, עומד ביחס הפוך לצמצום שיקול הדעת של הליך הערעור. ההכרעה של בית המשפט לענייני משפחה על אודות מזונות זמניים, חייבת להיות מהירה, עניינית, ומטבעה נשענת על תמונה חלקית. התוצאה היא, כי קביעת בית המשפט לענייני משפחה בנושא גובה מזונות זמניים ניזונה מממצאים עובדתיים חלקיים. ההנחה כי מדובר על פסיקת מזונות ללא קבלת הנתונים המלאים תורמת לריסון שעל ערכאת הערעור לנקוט בבואה לבקר החלטת הערכאה המבררת. 

החלטת מזונות זמניים אינה סופית

החלטת מזונות זמניים אינה סופית. ככל שיתברר לאחר שמיעת ראיות שנפלה טעות בקביעת המזונות הזמניים, ניתן לקזז סכומים אלה מהמזונות העתידיים באופן רטרואקטיבי. דברים אלה מבטאים את השינוי בפסיקת מזונות על ידי בית המשפט מהכרעה שהיא בגדר "סיוע ראשוני", מזונות זמניים, להכרעה שהיא תולדה של בירור עובדתי מקיף – מזונות קבועים במסגרת פסק דין.

שינוי מזונות זמניים בערעור - במקרים חריגים

פסיקתה של הערכאה הדיונית בנושא מזונות זמניים אינה חסינה מפני שינוי פסיקת המזונות על ידי בית המשפט הדן בערעור, הכלל בפסיקה הוא כי על ערכאת הערעור להימנע מהתערבות בקביעתם של בתי המשפט לענייני משפחה בדבר שיעור המזונות הזמניים, אלא אם כן מדובר במקרה חריג ויוצא דופן.

 

המזונות הזמניים יישקלו מחדש כשיוצגו ראיות

בית משפט לענייני משפחה קבע בהחלטה שעליה מערער האב, כי ישקול מחדש את שיעור המזונות הזמניים ומועד תחילת חיובם בישיבה הקרובה לנוכח טענות הצדדים  בפניו והאסמכתאות שיגישו לעיונו, גם בנוגע לרמת הכנסותיהם.

 

מועד תחילת החיוב בדמי מזונות זמניים

בית המשפט למשפחה קבע את מועד תחילת החיוב במזונות זמניים לתאריך מסויים וללא פריסה תשלומים. על כך מערער האב, וטוען למצב כלכלי קשה, שלא יאפשר לו לעמוד בכך.

גם האישה בבקשתה לפסיקת מזונות זמניים תיארה מצב כלכלי קשה ואף  נעזרת בעורך דין מהסיוע המשפטי, וסירוב האב להשתתף במזונות הקטינים ועלויות החינוך.

מכיוון שרמת ההכנסה האמיתית של המבקש אינה ברורה, אך לכאורה על פי הבקשה לפסיקת מזונות  זמניים הכנסת האב גבוהה משמעותית מזה של האם, היה מקום לכאורה לחיוב בדמי מזונות רטרואקטיבית זמניים  בכל אופן, בדיון הבא בתיק ישמע בית משפט קמא את טענות הצדדים גם לענין מועד תחילת החיוב.

דרג את הכתבהדירוג כתבה 01/11/2018 דחיית רשות ערעור בסוגיית מזונות זמניים | כבוד השופט חננאל שרעבי | פסק דין  רמש 34826-10-18): 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד