גירושין וגירושים, דיני משפחה בישראל

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב טלפון: 03-6161535 נייד: 0544705733  Email:office@rotenberglaw.co.il

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר

עורך דין גירושין מומלץ

divorce attorney, lawyer

 

להליך הגירושין בהסכם או ללא הסכמההשלכות כלכליות מרחיקות לכת על בני הזוג, נדרש מומחה לדיני משפחה בין היתר בשל חלוקת הרכוש בין הצדדים וקביעת דמי מזונות הילדים. שמירה על זכויותיהם של בני הזוג בגירושין, מחייבת ייצוג של עורך דין מקצועי המתמחה בדיני גירושין. פנייה לגופים או בעלי מקצוע שאינם עורכי דין, עלולה להוביל להפסדים כלכליים משמעותיים, שניתן היה למנוע, באמצעות ייצוג משפטי הולם.

 

גירושין - המשמעויות הכלכליות

אנשים רבים אינם מודעים להשלכות הכלכליות הרבות של הליך הגירושין. משום כך, הם אינם ערים לחשיבות הרבה שבקבלת ייצוג משפטי של עורך דין בלבד, המתמחה בהליכי גירושין, אשר יגן על זכויותיהם בהקשר זה. בעת פרידתם של בני הזוג, יש לבצע חלוקת רכוש ומטבע הדברים, יש לדבר השפעה רבה מאוד על עתידם הכלכלי של הצדדים, כמו גם על אורח ורמת חייהם בהווה. ללא ייצוג משפטי מקצועי, יכול מי מהצדדים להיות מקופח בכל הנוגע לזכויותיו הכספיות, למשל בשל הסתרת נכסים שלא נכללו בחלוקת הרכוש, חובות אישיים שצבר אחד מבני הזוג ופרעונם הוטל גם על הצד השני וכיו"ב. סוגיה נוספת בעלת משמעות כספית רבה היא דמי מזונות הילדים. לא פעם, העדר ייצוג משפטי מקצועי, ימנע מן האם לקבל את דמי המזונות המשקפים נכונה את צרכי הילדים ומנגד, ייתכנו מקרים בהם האב יידרש לשלם מזונות גבוהים מדי, שאינם תואמים את רמת הכנסתו.

 

טעויות נפוצות בהסכמי גירושין

הסכם הגירושין נועד לעגן את הסכמותיהם של בני הזוג בענייני הגירושין. אולם על מנת שהוא יוכל גם להגן על זכויותיהם, לספק להם וודאות משפטית וכלכלית ולמנוע סכסוכים ומחלוקות בעתיד, הצדדים חייבים להיות מיוצגים על ידי עורך דין לגירושין. לא פעם בני הזוג מתפתים לפנות לארגונים שונים המעניקים ייעוץ משפטי בחינם וזאת כדי לחסוך בעלויות, אך במהרה הם מגלים כי האמרה המוכרת: מה שזול עולה ביוקר, מקבלת משנה תוקף משזכויותיהם בהסכם הגירושין קופחו והם נאלצים להתמודד עם הפסדים כלכליים משמעותיים.

 

כך למשל, כאשר הסכם הגירושין אינו מתייחס לנכסי קריירה ומוניטין במסגרת חלוקת רכוש. הדבר יכול לגרום להפסד כלכלי אדיר לבן/ בת הזוג, הפסד אשר היה נמנע לו היו מיוצגים על ידי עורך דין גירושין בעל ניסיון המכיר היטב את הפסיקה בסוגיה זו ויודע כיצד לממש את זכויות הלקוח/ה בהקשר זה. טעות נוספת נפוצה בעת עריכת הסכם גירושין היא כאשר אין פירוט מספק בדבר תשלום דמי המזונות הילדים ומה הוא כולל. במצב זה, יכול ותיווצר מחלוקת בין הצדדים למשל באשר למי נושא בתשלום החוגים או המטפלת. בהעדר הסכמה, יגיע הסכסוך לפתחו של בית המשפט והצדדים יידרשו לפנות זמן ולשלם כסף עבור הליך משפטי, אשר ניתן היה למנוע אותו מלכתחילה עם ייצוג משפטי מקצועי בעת עריכת הסכם הגירושין.

 

בחירת עורך הדין

אנו מבינים אפוא כי לייצוג משפטי מקצועי של עורך דין גירושין יש חשיבות עליונה, על מנת לשמור על זכויותיהם הכלכליות של בני הזוג בגירושין. למותר לציין כי ייצוג משפטי הולם, דואג גם ליתר הזכויות של הצדדים, לרבות בענייני המשמורת. חשוב מאוד שלא להתפתות לפנייה לבעלי מקצוע אשר אינם עורכי דין, משום שחיסכון בעלות שכר הטרחה של עורך דין, יעלה ביוקר כאשר הסכם הגירושין אינו מגן על בני הזוג ומקפח את זכויותיהם. כיצד בוחרים את עורך הדין? ראשית, חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בתחום דיני המשפחה, אשר לו ניסיון מקצועי רב בייצוג בהליכי גירושין. שנית, מומלץ מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין עמו יש לכם כימיה טובה שכן כנות ופתיחות הם הכרחיים לייצוג משפטי מוצלח. שלישית, יש לוודא כי הצעת שכר הטרחה היא הוגנת וכמקובל בתחום.

 

עורכת דין מאיה רוטנברג בעלת ותק של מעל 15 שנים בתחום דיני משפחה וגירושין, משרדיה של עו"ד מאיה רוטנברג ממוקם בתל אביב והיא נחשבת למובילה בתחומה כיום . לאחרונה קבעה תקדים היסטורי וחשוב בתחום הגירושין- מזונות ילדים במשמורת משותפת תיק: בע"מ 919/15 אשר נבחר על ידי שופטי בית המשפט העליון לחשוב מכל פסקי הדין בדיני משפחה לשנת 2017.

 

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל D קומה 4 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building D, 4th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 
*
*
טען קובץ

 
 

The Bar Association Act, 5721-1961

The Bar Association Act, 5721-1961
Private Law & Economics – Regulation of Occupation – Lawyers
Authorities & Administrative Law – Regulation of Occupation – Lawyers
download pdf, doc
דרג את הכתבהדירוג כתבה The Bar Association Act, 5721-1961: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים

מבחר נתונים על גירושין בישראל

דרג את הכתבהדירוג כתבה מבחר נתונים על גירושין בישראל: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים

עו"ד הגירושין הקליט דיון ללא היתר - התוצאה: חיוב בא־כוח בהוצאות משפט | תיק ‏ 1087086/1 בבית הדין הרבני האזורי ירושלים

טעם איסור ההקלטה בין כותלי בית הדין מובן מאוד – בתחום דיני משפחה וגירושים נאמרים דברים רגישים מאוד ואינטימיים, וכל תיעוד של הדברים, אם אינו נעשה במסגרת בית הדין, פרוטוקול הדיון, המערכת הממוחשבת של בית הדין, עלול לצאת מכלל שליטה ולהביא נזק לצדדים המתדיינים בבית הדין. לכן נקבע בחוק בתי דין דתיים שהדיונים בבית הדין יתקיימו בדלתיים סגורות.
דרג את הכתבהדירוג כתבה עו"ד הגירושין הקליט דיון ללא היתר - התוצאה: חיוב בא־כוח בהוצאות משפט | תיק ‏ 1087086/1 בבית הדין הרבני האזורי ירושלים: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים

חוק לשכת עורכי הדין, התשכ"א - 1961 - להורדה

דרג את הכתבהדירוג כתבה חוק לשכת עורכי הדין, התשכ"א - 1961 - להורדה: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים

7 צעדים מומלצים לבחירת עורך דין הגירושין הנכון

דרג את הכתבהדירוג כתבה 7 צעדים מומלצים לבחירת עורך דין הגירושין הנכון: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
עבור לתוכן העמוד
עורך דין גירושין