חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
גירושיןדלג על גירושין
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שיתוף האשה בחברה שהקים הבעל בתקופת החיים המשותפים | תמ"ש 45988-01-16 ד' נגד ש'

 

בסך הכל חיו בני הזוג יחד משך כשלוש שנים. לצדדים לא היו ילדים משותפים. הצדדים לא ערכו ביניהם הסכם ממון, ולכן חל עליהם הסדר איזון המשאבים הקבוע בחוק יחסי ממון בין בני זוג. בהתאם להסדר, כל אחד מבני הזוג זכאי למחצית שווי כלל נכסי בני הזוג, למעט הנכסים שהוחרגו.

ראשית, אדון ואכריע בטענות הצדדים באשר לחברת "ג'", אשר הוגדרה על ידי האישה  כ"עסק  משותף", ואילו הנתבע טען כי המיזם הנוכחי החל את פעילותו כ- חודשים לאחר מועד הקרע,  ועל כן אין מדובר בנכס שחל עליו הסדר איזון המשאבים.   

לשם הכרעה בטענות הצדדים, יש לתת מענה לשאלות הבאות:

1.     האם החברה החלה בפעילותה  בתקופת החיים המשותפים?

2.     מהו המועד בו החל הנתבע לפתח את המיזם? מהו מועד ההערכה  הרלבנטי? מה חלקו של הנתבע בחברה?

 

מהו המועד הקובע להערכת החברה?  

לאחר שנקבע כי יש לראות את החברה ככזו שהחלה את פעילותה בתקופת החיים המשותפים,  יש לבחון מהו המועד הקובע לשם ביצוע הערכת השווי .

לאחר ששקלתי את טענות הצדדים הגעתי לכלל מסקנה כי יש לקבל את הערכות המומחה נכון ליום למועד הקרע, ולא לפי מועד חוות הדעת. מועד הקרע הוא המועד בו הפסיקו הצדדים  לחיות בשיתוף, ולכן הוא המועד הנכון לאיזון המשאבים ביניהם.

זאת ועוד, השיטה בה נקט מומחה להערכת החברה מבוססת על חישוב עלות השכר החודשי הראוי שהיה משולם למר י'  ר' ולנתבע בגין חודשי העבודה. לדידי, אין לתובעת חלק בשכר זה בגין החודשים בהם חיו הצדדים בפירוד, לא כל שכן שאין לה חלק בשכר שהיה משולם לידי מר י' ר'.

לאחר ששקלתי את טענות הצדדים, והתרשמתי מהראיות שהובאו ומעדויות הצדדים בפניי,  הגעתי לכלל מסקנה כי יש לקבל את התחשיב המבוסס על ההנחה שהבעל החל את עבודתו  במיזם בתחילת ינואר 2015.

אמנם, כטענת הנתבע, לא צורף קובץ התמלול המקורי של  ההתכתבות שצירפה התובעת, אולם הנתבע בחקירתו לא הכחיש את תוכן ההודעות שנשלחו,  וטען כי אינו זוכר. סבורני כי כמות ההודעות ותוכנן מהווה תמיכה מספקת בטענת התובעת.  

ראייה נוספת ניתן למצוא בכך שהנתבע פרסם באתר לינקדאין כי הוא מכהן כמייסד ומנכ"ל ס'  החל מחודש ינואר 2015. לא השתכנעתי כי אכן מדובר בעדכון אוטומטי של חודש באתר, כטענת  הנתבע, מאחר ונחה דעתי שלאור כישוריו של הנתבע יכול היה לשנות את הבחירה האוטומטית, ככל שהייתה, ולציין את החודש בו החל בעבודתו בס'.

משלא שינה זאת, הדבר מעיד על נכונות  הטענה שהחל בעבודתו על המיזם כבר בחודש ינואר. זאת ועוד, התרשמתי כי סביר להניח  כי הנתבע עבד בו' אך במקביל כבר החל בפיתוח המיזם, וזאת ובהתבסס על כישוריו  המקצועיים של הנתבע.

דרג את הכתבהדירוג כתבה שיתוף האשה בחברה שהקים הבעל בתקופת החיים המשותפים  | תמ"ש 45988-01-16 ד' נגד ש': 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד