En

צור קשר

checked

חוזה גירושין

 

 

עריכת חוזה גירושין קביל ותקף הינה תוצר של ניסיון רב שנים בפרקטיקה המשפטית הסבוכה של דיני המשפחה בישראל.

המורכבות הרבה של הדינים והפסיקה החלים על כל מקרה ומקרה הופכים את מלאכת הרכבת החוזה והמו"מ הכרוכים בו לאומנות של פרקטיקה משפטית. 

 

מדי יום נידונים בבתי המשפט חוזי גירושין אשר הורכבו כלאחר יד מבלי לקחת בחשבון את כל ההתפתחויות שעלולות לצוץ גם שנים לאחר חתימת החוזה,  התפתחויות הקשורות בין השאר ב: משמורת ילדים, חינוך, הסדרי ראיה, שיוניים המתחייבים מהגירה ומעברים, מזונות ילדים, מדור ילדים, חלוקת הרכוש, מוניטין, סודיות, משכנתאות, מזונות אישה וכתובה, חוזים כתובים ובלתי כתובים, עסקי משפחה, ירושות, הליכים משפטיים אזרחיים ופליליים של בני הזוג, ביטוחים, ערכאות מוסמכות לבוררות והרשימה עוד ארוכה. 

  

עריכת חוזה הגירושין

בעריכת חוזה הגירושין צריך להביא בחשבון כי ייתכן ותוגש תובענה לביטול החוזה. כ 40% מהחוזים מגיעים לבסוף לדיון בפני בית המשפט לענייני משפחה כתוצאה מהפרות תנאים, שינויי נסיבות, הלכות חדשות, פרשנויות שנויות במחלוקת וכד'.  

לכן יש לסגור את כל הפינות הקטנות והתרחישים אותם מכיר ויודע רק עורך דין בעל ניסיון רב בייצוג לקוחות מגוונים ובתיקים מורכבים. 

  

בעריכת החוזה אין להסתמך יתר על המידה על שיקול דעתו של השופט בבואו לחתום על החוזה, לעיתים לשופט אג'נדה שיפוטית משלו שאינה תמיד תואמת את האינטרסים של הלקוחות, על עורך הדין מוטלת המשימה לעצב את תנאי החוזה כך שיעמדו בביקורת שיפוטית מגוונת ומתחדשת ושנויי הנסיבות הצפויים והבלתי צפויים.בב התפשרות בשלב זה ואך לבחור. 

 

למדריך המלא להסכם גירושין לחצ/י כאן

 

למדריך בנושא גירושין לחצ/י כאן

 

ניסוח חוזה גירושין

על החוזה להיות מנוסח בשפה מובנת וברורה שאינה משתמעת לשתי פנים, לעיתים יעדיף צד אחד ניסוח מעורפל בנושאים הרצויים לו דבר אשר יאפשר לו לתקוף משפטית את החוזה בעתיד ולפתוח מסכת התדיינויות ארוכה מתישה ויקרה.  

על עורך הדין מוטלת המשימה להבין את ההשלכות של כל מילה ומילה בחוזה תוך שימוש בניסיון המקצועי שצבר משך השנים ולספק תוצר מוגמר וחתום שאין עליו עוררין. 

  

המו"מ לחתימת החוזה דורש ידע וניסיון של עו"ד שהנו מגשר מקצועי ובעל יכולות בינאישיות גבוהות, יש להביא בחשבון כי מו"מ שייעשה בחופזה או בכפיה עלול להוות עילה לביטול החוזה. 

  

סיכום

 
לסיכום, בבואך לבחור עורך דין לניסוח חוזה הגירושין, קח בחשבון כי הנישואין וגירושין הינו תחום ייחודי בעולם המשפט, הדורש ניסיון רב ומגוון. התפשרות שלך בשלב זה עלולה לעלות לך בטרחה רבה, עוגמת נפש ועלויות גבוהות פי כמה מעלות החוזה במידה ולא ינוסח כראוי.  

  

עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברגהעומדת בראש מחלקת דיני משפחה ברוטנברג, משרד עורכי דין, הינה בעלת ניסיון של מעל 15 שנים בתחום, מאחוריה עשרות תיקים של גירושין וצוות עורכי דין בעלי מומחיות בדיני המשפחה ותחומים נלווים בישראל ובעולם.

 

מעוניינים להתייעץ? אנחנו כאן בשבילכם. ליצירת קשר, פנו אלינו

 

עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג העומדת בראש מחלקת דיני משפחה ברוטנברג, משרד עורכי דין, הינה בעלת ניסיון של מעל 20 שנים בתחום דיני המשפחה, עו"ד מאיה רוטנברג צברה ניסיון רב בניהול תיקי גירושין, הסכמי זוגיות, צוואות וירושות ולרשותה משרד בעל צוות עורכי דין בעלי מומחיות מגוונת בעולם המשפט.

מעוניינים להתייעץ? אנחנו כאן בשבילכם.

יצירת קשר עם עו''ד מאיה רוטנברג

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל

מיקוד: 6971915

טלפון: 03-6161535

פקס: 03-6161913

נייד: 0544-705733

office@rotenberglaw.co.il

 

 


 

*
*
טען קובץ 

 

 

 

 

גירושין אזרחיים

זוגות רבים בוחרים להינשא בטקס אזרחי. מה קורה כאשר הם מחליטים להתגרש? האם עליהם לפנות לרבנות? גירושין אזרחיים בישראל, כל מה שצריך לדעת. Civil divorce Israel

גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה כאשר בני הזוג מגבשים הסכמות בנושאים השונים ומגישים הסכם גירושין לאישור בית המשפט באמצעות עורך דין גירושין.

הסכם גירושין אונליין

קבל ייעוץ אונליין מעורך דין מומחה בתחום הסכם גירושין, אישור הסכם גירושין בווידאו Get online consultation from Israeli family law expert video conference divorce agreement approval Israel

סעיפים מרכזיים בניסוח הסכם גירושין

הסכם גירושין נועד להסדיר את ענייני הגירושין באופן מוסכם ובכך למנוע תביעות משפטיות. לשם עריכת הסכם גירושין, כדאי לפנות אל עורך דין גירושין מקצועי בעל הסמכה בגישור.

גירושין ברבנות

גירושין ברבנות – מה צריך לדעת? מהו ההבדל בין בית הדין הרבני לבין בית המשפט לענייני משפחה? כיצד מחליט עורך דין גירושין היכן להגיש את התביעה?

גישור גירושין

גישור לגירושין על ידי עו"ד בעל ניסיון של למעלה 15 שנה בדיני משפחה - כי מי שמכיר טוב את פסיקת בתי המשפט ידע לגשר בין הפערים.

גישור גירושין אונליין

תביעות אבהות

דרג את הכתבהדירוג כתבה חוזה גירושין: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד