הסכם הורות משותפת
חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משמורת משותפתדלג על משמורת משותפת
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת

 

מה זה הורות משותפת
הורות משותפת- זוגות רבים בוחרים להביא ילד לעולם שלא במסגרת נישואים ואחד הצעדים החשובים ביותר בעת קבלת ההחלטה הזו, הוא חתימה על הסכם הורות משותפת.
 
הסכם זה מסדיר מראש את החובות והזכויות של ההורים כלפי הילד וקובע הבנות לגבי אופן גידולו. כך יכולים ההורים להיות שקטים כי הם תמימי דעים באשר לגידול הילד ולצמצם באופן משמעותי את הסיכוי להיווצרותן של מחלוקות משמעותיות ביניהם.
 
בשל משמעותו הרבה של הסכם הורות, חשוב מאוד כי ההסכם ינוסח על ידי עורך דין המתמחה בדיני משפחה, אשר יבנה הסכם המותאם באופן אישי להורים ויעניק להם את הוודאות המשפטית והביטחון האישי שהם זקוקים לו.
 
מי זקוק להסכם הורות?
כל זוג הורים המעוניין להקים משפחה חדשה יכול לערוך הסכם הורות, בין אם מדובר בזוגות ידועים בציבור, בין אם בהורות משותפת (הורות ללא זוגיות) ובין אם בזוגות נשואים.

 

מטרתו של חוזה הורות תהיה זהה – לוודא כי אין שוני מהותי בהשקפת עולמם של הצדדים ואם ישנם פערים, לגשר עליהם מראש ולעגן את הזכויות והחובות בהסכם מסודר.

 

עם זאת, בדרך כלל, מרבית הזוגות אשר בוחרים לערוך הסכם הורות, הם זוגות ידועים בציבור, זוגות חד מיניים והורים אשר בוחרים להביא ילד ללא קשר זוגי. זאת משום שהצורך בעוגן משפטי, גדל כאשר הקשר בין ההורים אינו ממוסד, מכל סיבה שהיא.
 
מדוע כדאי לערוך הסכם הורות משותפת?
הסכם הורות משותפת הוא מסמך משפטי, חוזה המגדיר את החובות והזכויות של ההורים ביחס לילד עבור זוג הורים המעוניינים להביא ילד לעולם. אנשים שרוצים להקים משפחה חדשה, הורות מבלי לקיים מערכת יחסים זוגית ביניהם.

 

הגדרת המשפחה המסורתית השתנתה,  בעידן של תפיסות ליברליות בעולם כולו, החלה הופעתן של תבניות רבות של משפחות חדשות גם בישראל. 
 
זוג הורים הרוצים להביא ילד לעולם, לא תמיד מבינים את המשמעות של גידול ילד במשותף, ואינם צופים פני עתיד. חוסר הסכמה בין ההורים בעתיד עלול להתפתח לסכסוכים ובאין מסגרת חוקית ברורה ליחסים אלו יש צורך בהסכם כתוב שיפרט את תנאי ההורות המשותפת וייצור מנגנון של תיאום ציפיות, חובות וזכויות מסודר בין ההורים כאשר טובת הילד נשמרת.

 

חתימה על ההסכם תביא את ההורים העתידיים להבנה טובה יותר לקראת מה הם הולכים וכיצד פותרים מחלוקות אם וכאשר יעלו.
 
מה כולל הסכם הורות?
הסכם הורות טוב צריך להיות מקיף ומפורט ועליו לצפות פני עתיד. זאת על מנת למנוע עד כמה שניתן, אי הסכמות מהותיות בין ההורים. לפיכך, חשוב מאוד כי ההסכם ינוסח על ידי עורך דין לדיני משפחה, המנוסה בעריכת הסכמי הורות, אשר יערוך הסכם המותאם באופן אישי להורים ויספק תחושת יציבות וודאות.

 

אלו הם הנושאים העיקריים שיש לכלול בכל הסכם הורות:
 
1. משמורת: על ההורים לקבוע את הסדר המשמורת על הילד. יש הורים המעדיפים משמורת משותפת, אז חולקים ההורים את גידול הילד שווה בשווה ויש הורים המעדיפים משמורת מלאה לאחד ההורים וקביעת הסדרי ראייה להורה השני.

 

נושא המשמורת מעורר מחלוקות רבות בין ההורים ועל כן, חשוב מאוד לנסח פרק זה בצורה ברורה ומפורטת, על מנת להימנע עד כמה שניתן מסכסוך בנושא זה.

 

2. תשלום מזונות לילד: פרק זה בהסכם, ידון בחלוקת ההוצאות של גידול הילד: קורת גג, אוכל, ביגוד והנעלה, חינוך, חוגים וכיו"ב. היכן שקבעו ההורים משמורת משותפת ושכרם דומה, יכול ואין צורך בתשלום מזונות של אחד ההורים לאחר, שהרי ההורים חולקים את גידול הילד שווה בשווה ולפיכך חולקים גם את ההוצאות.

 

אולם, אם קבעו ההורים הסדר של משמורת מלאה, הרי שעיקר העלויות תהיינה על כתפיו של ההורה המשמורן ואז יש צורך בקביעת תשלום חודשי של דמי מזונות ילדים. חשוב להקפיד לציין במפורש לא רק את סכום התשלום החודשי, אלא גם את מועד העברת התשלום ואופן העברתו, על מנת שלא תהיינה אי הבנות בין ההורים.

 

3. חינוך: חלק זה של ההסכם מאפשר להורים לעגן הסכמות באשר לאופן חינוכו של הילד ולוודא כי הם חולקים את אותה השקפת עולם בעניין זה. בפרק זה יצוין בין היתר, האם הילד יתחנך בחינוך חילוני או דתי, האם במסגרת לימודית רגילה, או במסגרת אנתרופוסופית וכיו"ב.

 

4. יישוב מחלוקות: מטרתו של הסכם הורות היא להסדיר את יחסי ההורות בצורה ברורה ומפורטת ככל האפשר, אולם מטבע הדברים, לא תמיד ניתן לצפות כל מחלוקת עתידית בין ההורים.

 

אי לכך, מומלץ לכלול בהסכם הורות מנגנון ליישוב מחלוקות, כך שהיה ותיווצר אי הסכמה מהותית בין ההורים, ניתן יהיה לפתור אותה במהירות וביעילות. למשל, ניתן לקבוע כי במקרה של אי הסכמה, יפנו ההורים להליך של גישור.

 

מה חשוב לכלול בהסכם הורות?

הקשר בהסכם הורות משותפת אינו קשר ספונטני בין בני זוג, אלא מוגדר מראש לצורך מטרה ספציפית - מטרת ההורות המשותפת. לכן, חשוב כי המתקשרים בהסכם הורות משותפת יתאמו ציפיות וכללו בהסכם  את  הסוגיות המהותיות בנוגע לגידול הילד בהסכם הורות, כפי שפורט לעיל.
 
בהסכם ההורות חשוב לפרט בצורה ברורה את חלוקת תפקידים של ההורים, הגדרת מסגרת מגורים, חלוקת ההוצאות,  מסגרת אחריות, חלוקת ימים/ הסדרי ראייה/ משמורת משותפת/ הורה מרכז, קביעת הסביבה החינוכית שבה יגדל הילד הערכים והשקפת העולם שאליהם ייחשף. חוגים, שיעורים פרטיים וכד'. תדירות הקשר עם המשפחה המורחבת, מנגנון הסכמה על הוצאת הילד לחו"ל ולחופשות.

 

עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג העומדת בראש מחלקת דיני משפחה ברוטנברג, משרד עורכי דין, הינה בעלת ניסיון של מעל 15 שנים בתחום דיני המשפחה, מאחוריה ניסיון עשיר בניסוח הסכמי הורות משותפת  וצוות עורכי דין בעלי מומחיות מגוונת בעולם המשפט.

 

מעוניינים להתייעץ? אנחנו כאן בשבילכם.

 

יצירת קשר עם עו"ד מאיה רוטנברג 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
ניתן להשיג אותנו באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2nd floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

office@rotenberglaw.co.il

 

                          


*
*

 

שאלות ותשובות בנושא הורות משותפת


ש: הסכם הורות משותפת – מהו?

ת: זהו הסכם המסדיר את מערכת היחסים ההורית ומטרתו היא לוודא כי הצדדים חולקים תפיסת עולם דומה באשר לאופן גידול הילדים. ההסכם מאפשר תיאום ציפיות ומונע את היווצרותם של חילוקי דעות משמעותיים בין ההורים. 

 

ש: מהו הסכם משמורת משותפת?

ת: כאשר ההורים מסכימים על הסדר של משמורת משותפת, הם יכולים לערוך הסכם מסודר, אשר יוגש לאישורו של בית המשפט ויקבל תוקף מחייב של פסק דין.

 

ש: האם יש צורך בעו"ד לעריכת ההסכם?

ת: בהחלט! מדובר בהסכם בעל השלכות אישיות וכלכליות רבות ולכן חשוב מאוד לפנות לעו"ד אשר יבנה הסכם בהתאמה אישית ויוודא כי הוא מגן על זכויות הצדדים בצורה הטובה ביותר. 


 

לקריאה נוספת באתר:

הסכם הורות משותפת סטנדרטי

 

אישור הסכם הורות משותפת


הסכם הורות משותפת דוגמא


הסכם הורות משותפת מזונות


הסכם הורות משותפת לטיפולים אצל זוגות שאינם נשואים

 

הסכם הורות משותפת לידועים בציבור


הסכם הורות משותפת מחיר


הסכם הורות משותפת להורדה


באיזה גיל ילד יכול להחליט איפה לגור

 

הסכם הורות משותפת להורדה בחינם

 

הסכם הורות הזרעה

 

הסכם הורות טיפולי פוריות

 

הסכם הפריה

 

הסכם הורות משותפת מזונות

 

הסכם הורות משותפת מחיר

בבית משפט לענייני משפחה בנצרת
כב' השופט אסף זגורי, סגן נשיא
בקשה לצו הורות על קטינה ורישום במסמכים רשמיים במשרד האוכלוסין ללא צורך בתסקיר או הליך נפרדקרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה בקשה למתן צו הורות פסיקתי זוג חד מיני: תיק הורות 4-17 ת.ל ,  ש.ל.ל. נגד ב"כ היועמ"ש במשרד הרווחה: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הסכם הורות IVF - דוגמא להורדה
תצהיר בני זוג לא נשואים לביציות האשה עם זרע בן הזוג להחזרה לרחם האשהקרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה הסכם הורות IVF - דוגמא להורדה: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הצעת חוק באה זו ליישם את מחויבות המדינה לפי אמנת האומות המאוחדות בדבר זכויות הילד, אשר אושררה בידי מדינת ישראל באוגוסט 1991.

על פי סעיף 5 לאמנה נקבע: "המדינות החברות יכבדו את זכויותיהם וחובותיהם של הורים על מנת לספק, באופן המתאים לצרכי הילד המתפתח, הכוונה והדרכה נאותות בהפעלת הזכויות המוכרות באמנה זו"קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה הצעת חוק הורים וילדיהם, התשע"ו-2016: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדין הישראלי מכיר בהורות על בסיס ארבעה גורמים חלופיים ומשלימים:
א. זיקה גנטית מתוקף יצירת התינוק מהביצית והזרע של ההורים המיועדים – ההולדה הטבעית.
ב. זיקה פיזיולוגית מתוקף נשיאת ההיריון.
ג. אימוץ על פי אחת מעילות ההכרזה על קטין כבר אימוץ לפי סעיף 23 לחו ק האימוץ.
ד. זיקה לזיקה, מתוקף קשר זוגיות עם בעל או בעלת הזיקה הגנטית.קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה הורות - פס"ד בע"מ  1118/14 פלונית נ' משרד הרווחה והשירותים החברתיים: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד