חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
מזונותדלג על מזונות
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

האב נושא בהוצאות הילדים במישרין - האם בית המשפט לבטל או להפחית תשלומי מזונות שהאב משלם לאם בגין הילדים? תלהמ 42953-02-18 מ.נ. נ' נ.ג.

פסק דין הפחתה שינוי ביוול מזונות

 

 

 

שנוי/ביטול מזונות ילדים כאשר הורה נושא בפועל בנטל צרכי הילדים בניגוד להסדרי המשמורת המשותפת

האב והאם הינם בני זוג לשעבר שלהם  4 ילדים משותפים, מהם אחד בגיר כיום, אחת בגיל 17  שנים אחד בגיל  שנים 14  והצעיר בגיל 11 שנים.  לטענת האב האם אינה משתמשת בכספי המזונות לטובת הילדים והאב  נדרש לשאת בכל הוצאותיהם השוטפות בנוסף לתשלום המזונות.

 

השאלה המרכזית שבית המשפט (כב' סגן השיא, השופט אסף זגורי) נדרש אליה  והוא למעשה בירור עובדתי וראייתי הינה - היכן שוהים הילדים במהלך ימות השבוע ומי הגורם מבין ההורים או מי מטעמם המספק  את צרכיהם ובאיזה היקף?

טענות האב:

האם אינה עושה שימוש בכספי המזונות לרכישת מצרכים בסיסיים עבור הילדים אלא מממנת באמצעות דמי המזונות את ההלוואות שנטלה לרכישת דירה.


האם אינה משתמשת במזונות הילדים המשולמים לה לרכישת בגדים לילדים וכי  הילדים הולכים עם נעליים ובגדים קרועים ובלויים. כמו כן, זמני השהות בפועל אינם משקפים את תשלומי המזונות כי הילדים שוהים בביתו רוב הזמן ורק ישנם  בבית האם.

 

 למרות הסדרי שהות שנקבעו, בפועל הסדרי הראיה אינם מתקיימים ובכל סופ"ש הילדים שוהים עם האב ולא לסירוגין.

 

התביעה התקבלה באופן חלקי  שביחס למזונות אחד הילדים. נקבעה הפחתת מזונות  של  100ש"ח  בחודש ממועד הגשת התביעה וביחס למזונות ילד שני נקבעה הפחתה של 400 ₪ בחודש  ממועד הגשת התביעה. 

 

 

הפחתת המזונות נקבעה כקשורת נסיבות  ואין בה כדי לומר שחל פיחות בצרכי הילדים,  אלא שינוי ביחס סיפוק צרכי רכיבי מזונות אלה בין ההורים, כך שהאב הופך להיות הורה מרכז של 75% מהוצאות הביגוד ולכן התשלום המזונות לאם בגין רכישות ביגוד והנעלה מצדה יהיה בשיעור מופחת של 100  ₪ לחודש  לכל ילד וכן הפחתה ברכיב הכלכלה של אחד מן הבנים בלבד שכן רכיב זה ביחס לבן האחר מלכתחילה מופחת ולא  ניתן להפחית ממנו בנסיבות גם אם הילדים שוהים בשעות היום כל יום אצל האב ובת זוגו.

דרג את הכתבהדירוג כתבה האב נושא בהוצאות הילדים במישרין - האם בית המשפט לבטל או להפחית תשלומי מזונות שהאב משלם לאם בגין הילדים?  תלהמ 42953-02-18 מ.נ. נ' נ.ג.: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד