מהו הסכם ממון לפני נישואין? מדריך כיצד חותמים על חוזה משפטי הנקרא גם הסכם ממון לפני חתונה, הסכם טרום נישואין, הסכם קדם נישואין תוך שמירה על זכויות הצדדים.

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב טלפון: 03-6161535 נייד: 0544705733  Email:office@rotenberglaw.co.il

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר

הסכם טרום נישואין

before marriage prenup

 

מהו הסכם ממון לפני נישואין?

הסכם ממון לפני נישואין (המכונה גם הסכם קדם נישואין ו/או הסכם טרום נישואין) באנגלית (Premarital agreement/ ante nuptial agreement/ prenuptial agreement) הוא חוזה משפטי בין בני זוג, הנחתם לפני החתונה ומסדיר את מערכת היחסים הכלכלית בין הצדדים, במקרה של פרידה. ניתן לחתום על הסכם ממון לפני הנישואין או לאחריהם, אולם זוגות רבים בוחרים לערוך את ההסכם לפני החתונה. זאת על מנת להיות חופשיים להשקיע את זמנם בקשר מבלי להיות מוטרדים מגורלם הכלכלי היה וייפרדו. לשם עריכת הסכם ממון, יש לפנות אל עורך דין דיני משפחה.

 

חשיבותו של הסכם הממון טרם הנישואין

עריכת הסכם ממון טרום נישואין אצל עורך דין המתמחה בדיני משפחה, הוא אחד הצעדים החשובים ביותר שבני זוג יכולים לעשות למען עצמם ולמען עתיד הקשר. אמנם, כאשר האהבה פורחת, קשה לחשוב על פרידה, אולם שכיחות מקרי הגירושין כיום אינה מאפשרת להתעלם מן העובדה כי בני הזוג עלולים להיפרד בעתיד. במצב שכזה, כאשר הוחלט על גירושין, מערכת היחסים בין הצדדים רוויה במתחים ובכעסים והדרך לתביעות משפטיות קצרה מאוד.  

 לחץ כאן למידע על:

הסכם ממון לאחר נישואין

 

הסכם חיים משותפים- הסכם בין ידועים בציבור 

או קרא את:

המדריך המלא להסכמי ממון של משרד עורכי דין רוטנברג

 

דוגמא להסכם ממון לפני נישואין להורדה

 

מדוע כדאי לחתום על הסכם ממון טרם הנישואין?

חתימה על הסכם ממון לפני נישואין, מונעת מבני הזוג להגיע למאבק משפטי על רקע כלכלי, משחלוקת הרכוש ביניהם הוסדרה מבעוד מועד. עוד נאמר, כי חתימה על הסכם טרום הנישואין, בעיקרון, מנטרלת את החשש כי בני הזוג חיים יחד בשל אינטרס כלכלי, שהרי הפן הכספי של מערכת היחסים מוסדר מראש בהסכם. כך, המשך קיומו של הקשר, תלוי אך ורק בטיבה של הזוגיות בין בני הזוג ולא באינטרס כלכלי.

 

הסכם ממון טרום נישואין – דגשים 

 בעת עריכת הסכם ממון, יש לשים לב למספר דגשים חשובים, על מנת שההסכם יגשים את מטרותיו:  

 1.      פניה לייעוץ משפטי: משנתקבלה החלטה לערוך הסכם ממון, בין אם מדובר על הסכם ממון לפני נישואין ובין אם לאחר הנישואין, מוטב לפנות אך ורק אל עורך דין המתמחה בדיני משפחה ועדיף שיהיה מגשר מוסמך. מדוע?

  ראשית, משום שעריכת הסכם ממון מוצלח מחייבת מומחיות משפטית ענפה בתחום דיני המשפחה. אם את/אתה צד להסכם ממון לפני חתונה עליו נתבקשת לחתום ואינך מיוצג על ידי עורך דין מטעמך, ייתכן ואינך מודע/ת להשלכות המשפטיות המלאות של ההסכם ומוטב כי תתייעץ או תתייעצי עם עו"ד אשר ידאג גם לאינטרסים שלך. 

  שנית, רק עורך דין דיני משפחה מקצועי ומנוסה (מומלץ שיהיה עו"ד מגשר מוסמך בתחום דיני המשפחה), יוכל לבנות לבני הזוג, הסכם ממון המותאם ספציפית להם אשר יגן על זכויותיהם בצורה הטובה ביותר.

 2.      הנושאים הרלוונטיים: הסכם ממון לפני נישואין, יכול להתמקד רק בפן הכספי של מערכת היחסים, אך הוא יכול בהחלט לכלול גם נושאים נוספים רלוונטיים. בעת עריכת הסכם ממון, יש להחליט האם ההסכם יתייחס באופן בלעדי רק לחלוקת הרכוש, או שמא בני הזוג מעוניינים לכלול במסגרת הסכם ממון נושאים נוספים כגון משמורת ילדים ומזונות.

 3.      אישור הסכם ממון : בשל משמעותו הרבה של הסכם ממון, הדין מחייב קבלת אישור על ההסכם, על מנת שיהיה לו תוקף משפטי. במקרה של הסכם ממון לפני נישואין, ניתן לאשר את ההסכם בבית המשפט לענייני משפחה, בבית הדין הרבני או בפני נוטריון. עורך דין המנסח את סכם הממון ידאג לקבלת האישור, אם על ידי פנייה לנוטריון ואם על ידי הגשת בקשה לאישור הסכם ממון  על ידי עורך הדין באחת הערכאות. כך מקבל הסכם ממון תוקף משפטי ויחייב את הצדדים באופן מלא.

מה העלות של הסכם ממון

שכר טרחה עבור הסכם ממון תלוי מטבע הדברים, בנסיבות המקרה, למשל, מהו היקף הנושאים שיש להסדיר בהסכם ומורכבותם. עורך דין דיני משפחה יכול לערוך הסכם הנוגע בעיקר לפן הכספי, היקף הרכוש הנכלל בהסכם ומורכבות הסדרתו, גם כן ישפיעו על היקף העבודה והמו"מ המשפיעים על מחיר הסכם הממון. יש מקרים בהם עורך הדין מתבקש לנסח הסכם טרום נישואין, הכולל גם נושאים נוספים ,כגון מזונות, מגורים, הסדרי ראיה, חינוך וכד'. ככלל, ניתן לומר כי שכר טרחה משתנה בהתאם למורכבות החוזה, אך כאמור, כל מקרה נבחן לגופו, על פי נסיבותיו.

 

אם אתם מתלבטים צרו קשר לקבלת ייעוץ לעריכת הסכם ממון על ידי עורך דין המתמחה בתחום דיני המשפחה.

 

עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג העומדת בראש מחלקת דיני משפחה ברוטנברג, משרד עורכי דין, הינה בעלת ניסיון של מעל 15 שנים בתחום דיני המשפחה, מאחוריה ניסיון רב במו"מ והרכבת הסכמי נישואין, לרשותה צוות עורכי דין בעלי מומחיות מגוונת בעולם המשפט.

 

מעוניינים להתייעץ? אנחנו כאן בשבילכם.

יצירת קשר עם עו''ד מאיה רוטנברג

 

באפשרותכם למלא את טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
ניתן להשיג אותנו באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל D קומה 4 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building D, 4th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

 

נשמח לקבל כל תגובה או שאלה
*
*
טען קובץ
checked

 

לחצ/י כאן למפת הגעה למשרד

                                             

 

 

   

 

כיצד להציג הסכם ממון לבן/בת הזוג

 

 

לקריאה נוספת באתר:

 

הסכם טרום נישואין לדוגמא


הסכם טרום נישואין מזונות


הסכם טרום נישואין מחיר


הסכם טרום נישואין ילדים


אישור הסכם ממון טרום נישואין


הסכם קדם נישואין הלכתי
הסכם קדם נישואין לכבוד הדדי

קיבלתי דירה מההורים לפני הנישואין, בן/בת זוגי ואני מתחתנים בקרוב מה עליי לעשות כדי לשמור על זכויותיי הבלעדיות ברכוש ?

שלום עו״ד מאיה רוטנברג, אני מתחתן עוד שלשה חודשים עם בת זוגתי. קיבלתי דירה מההורים במתנה אני רוצה לשמור אותה כרכוש נפרד . אשמח שתייעצי לי מה לעשות על מנת שהדירה תישאר בבעלותי הבלעדית. שלום, בשעה טובה על נישואיכם. יש מספר דרכים שעליך לנהוג ולנקוט על מנת לשמור על הדירה כרכוש נפרד. על פי חוק יחסי ממון נכסים שהיו קודם לנישואין אינם חלק מן הרכוש המשותף, ואולם דירת מגורים לעיתים מתערבבת עם הרכוש המשותף - לדוגמא במגורים משותפים - ועל כן הצעד הראשון שעליך לעשות כדי למנוע מצב זה הוא הסכם ממון לפני הנישואין. הסכם ממון לפני הנישואין ניתן לאשר בפני רשם הנישואין או נוטריון או בית המשפט לענייני משפחה. יש צעדים נוספים להבטחת שמירת הרכוש, ואני מציעה לך לפנות לעו״ד מומחה בדיני המשפחה להתייעצות. בהצלחה.

הסכם יחסי ממון טרום נישואין

מהם היתרונות של הסכם קדם הנישואין?

מדוע כדאי להתייעץ עם עו"ד מומחה לענייני משפחה בטרם חותמים על הסכם ממון לפני נישואין?

 

מהם ההבדלים בין הסכם ממון לפני הנישואין (הסכם טרום נישואין) לבין הסכם ממון לאחר נישואין?

 

הסכם ממון אונליין

הסכם ממון הוא חוזה משפטי בין בני זוג, המסדיר את חלוקת הרכוש ביניהם, במקרה של פרידה. בשל משמעותו הכלכלית של הסכם זה, חשוב מאוד כי ההסכם ינוסח על ידי עורך דין המתמחה בדיני משפחה, אשר ינסח הסכם המותאם באופן אישי לבני הזוג. כיום ניתן לערוך הסכם ממון און ליין – בשיחת וידאו עם עורך הדין.

הסכם ממון כללי

הסכם ממון אינו מבטיח את זכויותיך ו/או של בת/בן זוגך/תך אלא כל מי שחולק עמך אינטרסים כגון זכויות בחברה ובעסקים או נכסים של שותפים ויורשים. היכנס כדי לקרא עוד.

הסכם ממון לפני נישואין

הסכם טרום נישואין – מהו? מדוע כדאי לחתום עליו? פנו אל עורך דין דיני משפחה לקבלת ייעוץ בעניין זה ועריכת הסכם ממון מקצועי ומקיף.

דוגמא להסכם ממון לפני נישואין

הסכם ממון, המכונה בפי רבים גם כהסכם נישואין או הסכם טרום נישואין הינו מסמך מקובל ונפוץ ברחבי העולם כולו שתפקידו הוא להסדיר את מערך הזכויות בין בני זוג במידה ויחליטו לפרק את המסגרת המשפחתית ביום מן הימים. הסכם הממון הינו למעשה חוזה בכתב אשר מסדיר מראש את החלוקה הממונית וקובע מהו הרכוש האישי של כל אחד מבני הזוג אשר מבקרה בו יגמרו אומר להיפרד יישאר ברשות בעליו ואילו מהו הרכוש המשותף אשר יחולק בין בני הזוג במקרה של פרידה. המסוכם בין הצדדים בהסכם הממון גובר על הוראות חוק יחסי הממון.

טופס אימות הסכם ממון שנכרת לפני הנישואין

על פי החוק בישראל הסכם קדם נישואין/טרום נישואין/הסכם ממון לפני נישואין בין בני זוג הינו תקף, כאשר הוא מאושר ע"י בית משפט למשפחה או חתום בפני נוטריון. במידה וההסכם לא אושר באחת משתי הדרכים הנ"ל, לא ניתן לאוכפו בבית המשפט. כדי לקבל אישור להסכם ממוני קדם נישואין/טרום נישואין/הסכם ממון לפני נישואין על בני הזוג לחתום על ההסכם בנוכחותו של נוטריון או לאשרו בבית משפט לענייני משפחה כאשר מומלץ להיות מלווה בעורך דין מומחה לדיני משפחה.

הסכם ממון לאחר נישואין

הסכם ממון לאחר נישואין – מהו הסכם ממון? מהי מטרתו? פנו אל עורך דין דיני משפחה לעריכת הסכם ממון המותאם לכם אישית.

הסכם ממון דוגמא

הסכם ממון זה הינו לדוגמא בלבד ואין לעשות בו שימוש משפטי ללא עריכה וייעוץ של עורך דין מומחה בדיני משפחה. יש לזכור כי הסכם ממון הוא חוזה בעל השלכות כבדות משקל לשני הצדדים ועל כן, הוא מחייב קבלת ייעוץ מקצועי, על מנת להבטיח את זכויות הצדדים.

טופס הסכם ממון דוגמא להורדה

הסכם ממון לפני נישואין /הסכם טרום נישואין/הסכם קדם נישואין שנחתם בין בני זוג בישראל צריך להיות מאושר ע"י בית משפט לענייני משפחה. לרשותך טופס דוגמא להורדה , אין לעשות שימוש בטופס ללא ייעוץ משפטי ע"י עו"ד מומחה בדיני משפחה.

הסכם חיים משותפים- הסכם בין ידועים בציבור

הסכם חיים משותפים – מהו והאם כדאי לחתום עליו? הסכם ממון בין ידועים בציבור נועד כדי להסדיר את מערכת היחסים בין בני הזוג. פנו אל עורך דין דיני משפחה לקבלת ייעוץ משפטי בעניין זה.

הסכם חיים משותפים בעברית

הסכם חיים משותפים גרסה בעברית Cohabitation agreement Israel Hebrew version

הסכם חיים משותפים באנגלית

הסכם חיים משותפים גרסה אנגלית Cohabitation agreement Israel English version

הסכם טרום נישואים יהיה תקף גם אם הוא אומת אחרי הנישואין (ע"י נוטריון) ובלבד שהוא נכרת לפני הנישואין | תמ"ש 417-11-15 ר.ה. נגד ט.ה.

הסכם טרום נישואים יהיה תקף גם אם הוא אומת אחרי הנישואין (ע"י נוטריון) ובלבד שהוא נכרת לפני הנישואין | תמ"ש 417-11-15 ר.ה. נגד ט.ה.

סעיף 2 (ג 1) לחוק חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג – 1973 אינו דורש כי הסכם ממון יאומת לפני הנישואין. הסעיף דורש כי הסכם הממון ייכרת לפני הנישואין.

עסקינן במלאכה דו שלבית, כאשר בשלב הראשון ההסכם נערך על ידי עוה"ד– לפני הנישואין – ובשלב השני אומת על ידי הנוטריון – ימים ספורים לאחר הנישואין כך שעסקינן בהסכם שאומת כדין והוא הסכם תקף.
דרג את הכתבהדירוג כתבה הסכם טרום נישואים יהיה תקף גם אם הוא אומת אחרי הנישואין (ע"י נוטריון) ובלבד שהוא נכרת לפני הנישואין | תמ"ש 417-11-15 ר.ה. נגד ט.ה.: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים

טופס בקשה לערוך ברית זוגיות ולהירשם במרשם הזוגיות

דרג את הכתבהדירוג כתבה טופס בקשה לערוך ברית זוגיות ולהירשם במרשם הזוגיות: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
הפרדת רכוש חובות בני זוג דירה לפני נישואין
הפרדת רכוש חובות בני זוג דירה לפני נישואין

הפרדת רכוש חובות בני זוג דירה לפני נישואין תמש 19570/97 אניטה שלם נ' טווינקו

דרג את הכתבהדירוג כתבה הפרדת רכוש חובות בני זוג דירה לפני נישואין תמש 19570/97 אניטה שלם נ' טווינקו: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
הלכת השיתוף והסדר איזון משאבים
הלכת השיתוף והסדר איזון משאבים

ע"א 2200-06-13 אסולין נ' פרנקל הלכת השיתוף והסדר איזון משאבים

דרג את הכתבהדירוג כתבה ע"א 2200-06-13 אסולין נ' פרנקל הלכת השיתוף והסדר איזון משאבים: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
רע"א 8791-00 אניטה נגד טווינקו סחר
רע"א 8791-00 אניטה נגד טווינקו סחר

רע"א 8791-00 הלכת השיתוף הסכם ממון על דירה לפני הנישואין פס"ד שלם נגד טווינקו בע"מ

דרג את הכתבהדירוג כתבה רע"א 8791-00 הלכת השיתוף הסכם ממון על דירה לפני הנישואין פס"ד שלם נגד טווינקו בע"מ: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
עבור לתוכן העמוד