חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
הסכם ממוןדלג על הסכם ממון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

יתרונות וחסרונות של הסכם ממון לפני נישואין

 

יתרונות וחסרונות של הסכם נישואין

 

 

האם הסכם ממון לפני נישואין הוא גזר דין מוות של הרומנטיקה בין בני זוג לפני חתונה? או שהסכמי ממון לפני נישואין מהווים פתרון פרקטי של זוגות להסדרת הנושא הבעייתי של סוגיות פיננסיות רבות והיחסים הכספיים בחיי הנישואין?

יותר ויותר זוגות כיום חותמים על הסכם ממון לפני נישואיהם, המגמה אף יותר נפוצה בקרב זוגות שמתחתנים בנישואים שניים. הסכמי הנישואין אינם רק לזוגות שיש להם הרבה ממון ורכוש, כיום זוגות מבינים שמוטב לשים את הקלפים על השולחן, ולהראות שהזוגות שלהם באה מאהבה, ממקום נקי מאינטרסים ולדרך ארוכה ביחד.

הסכם ממון לפני נישואין הוא חוזה שמאושר על ידי בית המשפט, הסכם צופה פני עתיד, ומפרט את היחסים הכלכליים בין בני זוג בחיי נישואיהם. עד כמה שהמשא ומתן לחתימת חוזה זה אינה רומנטית, אך בהסתכלות של טיפול זוגי, למעשה תיאום הציפיות הכנה שבני הזוג עושים לגבי שהם יוצאים לדרך שתתחיל בחתונה, ביצוע תיאום ציפיות ותכנון פיננסי יכול להיות חוויה חיובית של הנעה להצלחה ושגשוג.


מהם היתרונות והחסרונות של הסכם ממון לפני הנישואין?


היתרונות של הסכם ממון לפני נישואין:

• הסכם ממון לפני נישואין אינו חוזה גירושין בעתיד, הוא יוצר תיאום ציפיות שמחזק את הקשר בין בני הזוג לטווח רחוק, אין צד מרוויח או צד מפסיד מהפסקת הקשר, כל בן זוג יסיים את הקשר עם רכוש בהתאם  להסכם שנחתם.

• להביט במציאות- בתהליך החתימה על הסכם ממון לפני נישואין, בני הזוג מכירים במציאות הכלכלית שלהם טרם כניסתם לחיי הנישואין. הנכסים והחובות של כל צד מפורטים בכתב בחוזה שחור על גבי לבן.

• אם בן זוג מסרב לחתום על הסכם ממוני לפני החתונה, עדיף לגלות זאת לפני הנישואין. סירוב לחתום, יכול להעיד על חובות או בעיות פיננסיות. לחילופין, אם יתעורר צורך בהסכמים לאחר הנישואין, ובן זוג יסרב, ההשלכות של זה עלולות להיות מורכבות יותר.

• בנישואים שניים – פרק ב': הסכם ממון לפני נישואים שניים, מגן על הזכויות הפיננסיות של ילדים מנישואים קודמים.

• דירה לפני נישואין, נכסים שונים ועסקים שמקורם מפעילות לפני הנישואין יהיו מוגנים על ידי הסכם ממון לפני נישואין.

• הגנה על עסקים משפחתיים ושותפויות על ידי הסכם ממון לפני נישואין.

•  הסכם ממון לפני נישואין, במקרים מסוימים יכול להעיד על כוונה להוריש נכסים או להקנות זכויות לבני משפחה או קרובים, במקרה שאין צוואה או כשיש סכסוך ירושה.

• אם בני זוג מחליטים להיפרד, הסכם הממון לפני הנישואין, יקל על הליך הגירושין, במקרים רבים יחסוך הוצאות משפטיות על דיונים בבתי המשפט ועלויות של עורכי דין, בכל הקשור במאבק על נכסים וכספים.


חסרונות של הסכם ממון לפני נישואין:


• לא רומנטי: חתימה על הסכם ממון לפני נישואין, יכולה להתפרש על ידי אחד מבני הזוג כצעד מעליב של הצד היוזם. העיסוק בכספים ובעלות על נכסים לפני החתונה,  יכול להוביל למריבות בשלב קריטי ביחסים. חשוב להיעזר בעורך דין הסכם ממון מנוסה בעל יכולת גישור על מנת להציג את ההסכם בצורה נכונה לצד השני.

• חוסר תקפות משפטית: הסכם ממון שנעשה בצורה לא מקצועית, כאשר יש חוסר פירוט נכון או הסתרה של נכסים, חוסר תום לב, לחץ על בן הזוג לחתום על הסכם ממון, עושק וכפיה או פגמים אחרים בכריתת חוזה הנישואין. הסכם ממון לפני נישואין הינו חוזה מורכב ביותר, המשלב דיני אישות ודיני חוזים ונדרש לעמוד בסטנדרטים מסוימים כדי להיות תקף, פגמים בניסוחו עלולים להוביל לבטלותו של הסכם הממון בבית משפט אם בני הזוג יחליטו להפרד, לעיתים אף אם אושר בבית משפט.

• הסכם ממון יש לקיים: גם אם הסכם הממון לפני הנישואין תקין משפטית, אם בני הזוג לא נהגו לפי הוראות ההסכם, הסכם הממון עלול להיות חסר תוקף ונתון לפרשנות בית המשפט.

• מהילה של נכסים במשק הבית המשותף: דוגמא נפוצה - הסכם ממון על דירה, כאשר הסכם הממון לפני הנישואין משייך את הדירה לאחד מבני הזוג. במידה ונעשה שימוש בנכס (כגון: שימוש בדמי שכרות או נטילת הלוואה) בכספי משק הבית המשותף, בית המשפט עלול לפרש זאת ככוונה לשיתוף בנכס בגירושין.

• כאשר אחד מבני הזוג שחתם על הסכם ממון לפני נישואין, הגיע לנישואין עם רכוש מועט, ואינו מפתח יכולת השתכרות במהלך הנישואין. לאחר הפרידה, יתקשה בן הזוג שהגיע יכולות פיננסיות חלשות, לשמור על רמת החיים אליה הורגל, כאשר הסכם הממון אינו מפצה את בן הזוג בהתאם.

• חתימה על הסכם הנישואין באווירת ירח הדבש, כאשר אחד מבני הזוג מסכים לוותר על זכויותיו  בהסכם הממון לפני הנישואים רק כדי לא להרוס את הרומנטיקה או להיתפס על ידי הצד השני כחומד את רכושו, אך בהגיע יום הפרידה,  מגלה שההסכם ממון לא מגן על זכויותיו. לכן מומלץ להיות מיוצג על ידי עו"ד הסכם ממון בנפרד.

 הסכם ממון לפני נישואין דוגמא להורדה

דרג את הכתבהדירוג כתבה יתרונות וחסרונות של הסכם ממון לפני נישואין: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד