חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ידועים בציבור יוכרו כשארים לצורך קבלת הפנסיה של בן הזוג המנוח

ידועים בציבור ירושה של פנסיה

 

ידועים בציבור:  שינוי הלכה שניתנה על ידי בית המשפט העליון לפני כ- 34 שנים אשר מנעה מבני זוג שאינם נשואים להיות מוכרים כשארים

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע קיבל את עמדת המדינה וסטה מהלכה שניתנה על ידי בית המשפט העליון לפני כ- 34 שנים. הלכה זו מנעה מבני זוג שאינם נשואים להיות מוכרים כשארים, ובכך לא יכלו לקבל את קצבת הפנסיה של בן הזוג המנוח.
התביעה הוגשה לבית הדין לעבודה על ידי שרה עוגן, שביקשה להיות מוכרת כשאירה של בן זוגה, אריק ניסן, שנפטר לפני כחצי שנה. ניסן היה סגן ראש עיריית באר שבע לשעבר, וקיבל מהעירייה פנסיה תקציבית מכוח החוק. אולם, בני הזוג לא נישאו לעולם אלא היו ידועים בציבור.

בן-זוגו של הנפטר כולל ידועים בציבור
מכוח חוק זה התקבלה החלטה של הכנסת בה נקבע, כי שאיר הזכאי לקצבה לפי החוק, הוא "בן-זוגו של הנפטר" – ולא נכתב בבירור האם בן-זוג כולל ידועים בציבור או לא, לכן הורה בית הדין כי משרד הפנים יביע את עמדתו ביחס לשאלה האם החוק וההחלטה חלים על זוגות ידועים בציבור.

החלת זכויות של נשואים על ידועים בציבור בכל הנוגע לזכויות סוציאליות
על פניו נדמה היה שמדובר בשאלה פשוטה, שכן "בני-זוג" יכולים להיות  גם ידועים בציבור. אבל, פסיקה ישנה של בית המשפט העליון בסוגיה זו משנות ה- 80 קובעת כי "בן זוגו של הנפטר" לא כולל ידועים בציבור לעניין קצבת שאירים. זאת בניגוד לפסיקה עדכנית בתחומים אחרים, אשר החילה זכויות של נשואים על ידועים בציבור בכל הנוגע לזכויות סוציאליות.

הזכות לשוויון, אין מקום לבצע הבחנה בין בני-זוג נשואים לבני-זוג ידועים בציבור
הפרקליטות החליטה להגיש עמדה, לפיה לאור השינויים החברתיים שעברו על החברה הישראלית יש מקום לבחון מחדש את ההלכה של בית המשפט העליון בנושא זה. בכך ניתן יהיה לאפשר לגברת עוגן לקבל את קצבת השאירים. בנוסף, נטען  כי לאור הזכות לשוויון, אין מקום לבצע הבחנה בין בני-זוג נשואים לבני-זוג ידועים בציבור לעניין זה, וכי מתחייבת פרשנות של החוק באופן שלא מביא להפליה.

הידועה בציבור זכאית לתשלום קצבת שאירים
בית הדין קיבל את עמדת המדינה וקבע כי גברת עוגן זכאית לתשלום קצבת שאירים. מפרקליטות מחוז דרום נמסר כי: "בזכות יוזמה ואכפתיות התחולל כאן שינוי נורמטיבי, וזה מה שהופך את עבודתנו, בין השאר, למשמעותית ולחשובה. יעד העל של הפרקליטות בדבר שמירה על זכויות אדם ושוויון בפני החוק קיבל במקרה זה ביטוי הולם".

 

הידועה בציבור הגישה לתביעה הסכם לחיים משותפים - הסכם ממון בין ידועים בציבור, בינה לבין המנוח וכן הגישה תצהירים ומסמכים המאשרים, כי התובעת והמנוח ניהלו משק בית משותף.

 

 

מקור: https://www.justice.gov.il/Units/StateAttorney/Publications/OnTheAgenda/Pages/11-11-18-01.aspx

https://www.justice.gov.il/Units/StateAttorney/Departments/DA-BSH-civil/Pages/default.aspx

דרג את הכתבהדירוג כתבה ידועים בציבור יוכרו כשארים לצורך קבלת הפנסיה של בן הזוג המנוח: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד