מדריך לגישור משפחתי
צור קשר דיני משפחה וגירושין צור קשר

צור קשר

checked
גישור דיני משפחה וגירושין גישור
תוכן מרכזי בעמוד דיני משפחה וגירושין תוכן מרכזי בעמוד

גישור במשפחה ויישוב סכסוכים

קשיים בזוגיות

זוגות רבים, שחווים קשיים בחיי הנישואים, בוחרים באופן אוטומטי כמעט באפשרות של גירושים. ברוב המקרים איננו חושבים האם אנחנו מוכנים לגירושין, אלא מאמינים בלב שלם כי ברגע שנשתחרר מהמועקה, שגורמת לנו מערכת היחסים המורכבת שלנו עם בן הזוג, ייטב לנו ונרגיש חופשיים לחזור למסלול חיינו התקין. אנחנו בטוחים שגירושים הם הדרך הטובה ביותר לפתור את הבעיה. אך לא פעם אנחנו מגלים את האמת מאוחר יותר. זוגות שמחליטים לסיים את מערכת היחסים מבלי לבחון באופן מדוקדק את יחסיהם, הרגשות שלהם כלפי האחר ואפילו את המניעים או המשאבים הכלכליים של כל אחד מהם בנפרד, מוצאים את עצמם בתוך תהליך שגדול עליהם, עם הסכמי גירושין שלעולם לא יוכלו לעמוד בהם ואפילו להיגרר לסיכסוכים משפטיים יקרים ומתישים.

גישור משפחתי

גישור משפחתי הוא שלב הכרחי בכל תהליך של התלבטות לגביי גירושין. תהליך הגישור המבוצע על ידי בעל מקצוע מנוסה שהוא עורך דין משפחה המכיר את הדינים, חיצוני ואובייקטיבי, יכול לסייע לבני הזוג לדבר לראשונה על הקשיים שלהם, על הסיבות לנתק ולסייע להם להבין מהו סוג ההליך המתאים להם יחדיו ולבחור בין האופציות השונות העומדות בפניהם. לא תמיד תהליך של גישור ימנע בסופו של דבר את הגירושין, אך הוא יכול לסייע לצדדים להתכונן בצורה טובה יותר להשלכות הפרידה ולמנוע בעתיד סכסוכים משפטיים מיותרים. במידה וגם אתם שוקלים להתגרש, או שהחלטתם שזה רצונכם, אך טרם פעלתם בנושא, מומלץ שתשאלו את עצמכם מספר שאלות חשובות לתהליך הגישור.

גישור משפחתי- השאלות שחשוב לשאול

ראשית עלינו לשאול את עצמנו מה אנחנו מרגישים בדיוק לבן הזוג שניצב מולנו. האם אנחנו עדיין אוהבים אותו? במידה והרגשות שלנו לבן הזוג הם חיוביים, זה אומר שיש בסיס טוב להמשיך את הנישואים, אך נצטרך לעבוד מחדש על הקשר שלנו. שאלה שנייה היא האם אתה באמת מרגיש וחי כאדם "נשוי". לא פעם זוגות מתחתנים, מביאים יחדיו ילדים, אך עדיין חיים במסגרת של "אני" ולא "אנחנו". במצב שכזה ניתן לנצל את המשבר כדי לבנות מחדש זוגיות נכונה של שיתוף ואחריות הדדית.

 

שאלה חשובה נוספת היא עד כמה אתה באמת מוכן ורוצה להתגרש, או שמא אתה רק מאיים בכך, בכדי להשיג משהו אחר. לא פעם אדם במערכת זוגית מאיים ברצון לגירושים, אך איננו מוכן להתגרש באמת, אלא עושה זאת בתור קריאה לעזרה ותשומת לב. במקרים מסויימים בן הזוג השני מפרש את בקשת הגירושים בצורה שונה ונעתר לבקשה, מה שעלול לייסר מאוד את הצד המבקש להתגרש וליצור סכסוכים ובעיות בעתיד.

חשיבות גישור משפחתי

שאלות אלו ועוד הן שאלות חשובות שיסייעו לנו לבדוק עד כמה אנחנו באמת רוצים ומוכנים לתהליך הזה שנקרא גירושין. לתהליך הגירושים ישנן השלכות הרות גורל על התא המשפחתי, הילדים, המצב הכלכלי שלנו ושל בני משפחתנו ואפילו על המעגלים הקרובים אלינו והחברה שבה אנחנו נמצאים. חשוב לקחת את ההחלטה בצורה שקולה שאינה פזיזה ואמוציונלית. פגישות של גישור משפחתי עם מגשרת מקצועית ומוסמכת כמו עו"ד מאיה רוטנברג או עורך דין משפחה מהמשרד יוכלו לסייע לכם להתעמת עם ה"אמת הזוגית" שלכם, לא משנה עד כמה כואבת וקשה היא תהיה ואז להחליט האם לתת הזדמנות מחודשת למערכת היחסים, או שאולי לצאת לדרך חדשה. ביחד או לחוד, הבחירה בידיים שלכם בלבד.

 

גישור גירושין

 

למידע על גישור גירושין לחץ כאן

 

עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג העומדת בראש מחלקת דיני משפחה ברוטנברג, משרד עורכי דין, הינה בעלת ניסיון של מעל 15 שנים בתחום, מאחוריה עשרות תיקים של גישור בתחום דיני המשפחה וצוות עורכי דין בעלי מומחיות בדיני המשפחה ותחומים נלווים בישראל ובעולם.

מעוניינים להתייעץ? אנחנו כאן בשבילכם.

יצירת קשר עם עו''ד מאיה רוטנברג


 

באפשרותכם למלא את טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
ניתן להשיג אותנו באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל D קומה 4 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building D, 4th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 
*
*
טען קובץ
checked

 

 

שאלות ותשובות בנושא גישור משפחתי

 

ש: מהו גישור משפחתי? 

ת: זהו הליך אשר במסגרתו מגיעים הצדדים לסכסוך, למגשר מקצועי אשר מסייע להם לפתור את המחלוקות שנוצרו ביניהם ולהגיע לפתרון מוסכם. 

 

ש: לאלו הליכים מתאים הליך הגישור המשפחתי? 

ת: הליך זה מיועד עבור בני זוג העומדים בפני הליך גירושין, עבור בני משפחה שנקלעו לסכסוך ירושה, במקרה של סכסוך עסקי או מחלוקת על חלוקת הון משפחתי  בין בני משפחה ועוד. 

 

ש: כיצד בוחרים מגשר מתאים? 

ת: על מנת שהליך הגישור יצליח ויביא לסיומו של הסכסוך, יש לפנות למגשר מוסמך שהוא עורך דין במקצועו, המתמחה בדיני משפחה ובעל ניסיון עשיר בניהול הליכי גישור.  

 

ש: מהי העלות של גישור משפחתי? 

ת: הדבר תלוי בפרמטרים שונים כגון מורכבות הסכסוך וניסיונו המקצועי של המגשר. בכל מקרה, עלותו של הליך הגישור היא נמוכה לאין שיעור, לעומת העלות של ניהול הסכסוך בבית המשפט.  


דרג את הכתבהדירוג כתבה גישור במשפחה: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשר דיני משפחה וגירושין צור קשר

צור קשר

checked
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד