הצעת חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (תיקון - החלפת סעיף 25), התשע"ו-2016

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב טלפון: 03-6161535 נייד: 0544705733  Email:office@rotenberglaw.co.il

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר
  • משמורת משותפת

הצעת חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (תיקון - החלפת סעיף 25), התשע"ו-2016

נוסח התיקון: לא באו ההורים לידי הסכם כאמור בסעיף 24, או שבאו לידי הסכם אך ההסכם לא בוצע, רשאי בית המשפט לקבוע את העניינים האמורים בסעיף 24 בשים לב לטובת הילד ובשאיפה ליישום, ככל הניתן, של הורות משותפת של שני בני הזוג."

הסבר לתיקון החוק:

 

המחקרים העדכניים מלמדים כי טובת הילד דורשת משמורת משותפת של שני ההורים גם לאחר הגירושין. ילדים זקוקים בשנות עיצוב האישיות לנוכחות של שתי דמויות ההורים בחייהם והדבר תורם להתפתחותם ולעיצוב נכון של אישיותם. הורות משותפת תואמת גם את עקרון השוויון ואת זכותם של שני ההורים להמשיך ולשמש הורים לילדיהם גם לאחר פירוק התא במשפחתי.

 

משמעות התיקון:

 

מעתה והלאה למול עיניו של בית המשפט בבואו לקבוע את הסדרי ההורות והמשמורת יהיו שני שיקולים - טובת הילד ומימוש מקסימלי של הורות משותפת, ללא העדפה מוקדמת של אחד ההורים. ברי כי בכלל טובת הילד ישקול בית המשפט את גילו, את קשריו עם כל אחד מההורים, את רצונו, את מסוגלותו של כל אחד מההורים ואת נכונותו להשקיע בגידול הילדים, ועוד כהנה וכהנה שיקולים רלוונטיים.

 

 

  משמורת משותפת: הצעת חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (תיקון - החלפת סעיף 25), התשע"ו-2016
דרג את הכתבהדירוג כתבה הצעת חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (תיקון - החלפת סעיף 25), התשע"ו-2016: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
6 מדרגים
עבור לתוכן העמוד
עורך דין גירושין