חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משמורת משותפתדלג על משמורת משותפת
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תמ"ש 58933-05-16 | תביעת מזונות ומשמורת משותפת

 להורדת פסק הדין לחצ/י על התמונה

 

 

פסק דים משמורת משותפת ומזונות להורדה

 

 

האם טוענת כי נאלצה לחתום על הסכם ממון אשר נישל אותה (על פי הניסוח בו היא השתמשה), מכל נכסיו וזכויתיו של האב. האם טענה כי חתמה על הסכם זה בלית ברירה, מאחר והאב איים עליה כי במידה ולא תחתום, יינתק כל קשר עמה.

בכתב התביעה האם העמידה את מזונות הקטין על סך של 25,000 ₪ ובמועד שמיעת הסיכומים הפחיתה היא את עתירתה למזונות הקטין לסך של 5,000 ₪ וכן, עותרת היא למחציות בגין הוצאותיו החריגות של הקטין וכן השתתפות במדור ודמי טיפול על סך 1,000 ₪.

התקיים דיון בעניין נשיאת תשלומי הגן הפרטי בידי האב, האב טען כי יש לרשום את הקטין לגן עירייה ואינו מעוניין לשאת בעלות גן פרטי. נעתרתי חלקית לבקשת האב, וקבעתי כי האב יישא בשיעור של %60 מהוצאה זו, והאם תישא בשיעור של %40 .כמו כן נקבע כי בשנה הבאה הקטין ילך לגן עירייה.

בחינת יכולתו הכלכלית של האב אינה יכולה להיעשות אך ורק על פי הנתונים המופיעים בתלושי השכר אותם הציג האב. כאמור, הן לגרסת האב והן לגרסת האם, הראשון עובד ברשת ***** באמצעות העסקתו בחברת *** ***** בע"מ. אלא שלטענת האם הוא, ביחד עם אביו, הינם בעליה ומנהליה של הרשת, לה עשרות סניפים ברחבי העולם, ואילו לגרסת האב, הוא הינו שכיר בחברה של אביו, בעל תפקיד זוטר, שמשתכר לעיתים כ- 5,000₪ בחודש ולעיתים כ- 10,000, ₪

הוכח לי כי האב משתמש באופן קבוע ועושה מנהג בעלים בשתי מכוניות. האחת, מסוג פורשה והשניה מסוג מרצדס אשר חונות מתחת לביתו, ואף עומד לשירותו נהג ועובדת משק בית אשר מנהלת את משק ביתו על בסים יום יומי.

מאחר ובמקרה שלפני, הפער בין ההורים, הן ביחס שבין יכולותיהם הכלכליות מכלל המקורות והן ביחס שבין זמני השהות שלהם עם הקטין, הינו עצום, לא יהא זה ראוי ונכון, לכמת באופן נוסחאתי הן את צרכי הקטין והן את שיעור השתתפותו של כל אחד מההורים במזונותיו.

 אדגיש כי כימות זמני השהות במקרה בו הפער הוא כה גדול, חוטא למשמעות המהותית של האחריות ההורית על קטין ובסופו של יום, עלול לפגוע בעקרון העל שהינו טובת הקטין.  .אציין כי בע"מ 919/15 הרחיב את שיקול הדעת של בית המשפט והטיל עליו לחתור לצדק ושוויון בכל הנוגע לחלוקת הנטלים בין הורים באשר לילדיהם הקטינים שהינם מעל גיל 6.

על פי עקרון זה, שהתווה בע"מ 919/15 באותה מידה בה יש למנוע חוסר שוויון וצדק כלפי אבות שמשתכרים פחות מאמהות ועדיין חולקים משמורת פיזית עמן, הרי שיש למנוע או לצמצם את אותו חוסר שוויון, שנגרם במציאות הפוכה. היינו, במקרים בהם קיים פער כל כך גדול בין יכולתיהם הכלכליות של שני ההורים ואף בזמני השהות של כל אחד מהם, עם ילדיהם הקטינים.  .במקרה כזה, על בית המשפט לקבוע את מזונות הקטין באופן אשר יאזן בין יכולותיהם הכלכליות של כל אחד מההורים ובהתאמה לזמנים בהם כל אחד מהם שוהה עם הקטין, ואחראי לו.

אם הפער בין יכולותיהם הכלכליות של ההורים הוא כה גדול לטובתו של האב ואילו הפער בין זמני השהות של ההורים עם הקטין הוא כה גדול לטובתה של האם, הרי שיש להביא בחשבון את הזמן והאנרגיה שמקיעה האם בטיפול ובגידול הקטין, עובדה שללא ספק פוגעת באפשרויותיה להתפתח מבחינה כלכלית, לעבוד, להרוויח ולצמצם את הפער בין יכולותיה הכלכליות, לאלה של האב.

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה תמ"ש 58933-05-16 | תביעת מזונות ומשמורת משותפת: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד