הליך גישור גירושין 2019

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר

המדריך על גישור גירושין

הליך גישור גירושין

 

גישור גירושין מהו?  

לעיתים קרובות בני זוג מגיעים להחלטה להתגרש זה מזו בדרכי שלום ונועם ללא בירוקרטיה מיותרת וללא הוצאות כספיות מיותרות אך בשל פערים בציפיות ו/אן ההבנה בפרטים הקטנים שחלקם ייחודיים במציאות המשפטית המקומית, מוצאים עצמם מתבצרים בעמדות נגדיות והאשמות שמקורן באי הבנה.

 

כך יכולה להתפספס הזדמנות בעלת ערך רב לזוג המתגרש ולמשפחה כולה לסיים את הזוגיות בצורה בוגרת ויסודית עם ראייה לטווח רחוק כפי שניתן היה לבצע בלווי של מגשר שהינו עורך דין מוסמך כמגשר ובעל ניסיון בתחום דיני המשפחה בישראל המכיר ויודע את השיקולים לכאן ולכאן, בין השאר בהיבטים הבין אישיים והפיננסיים הכרוכים בתהליך.

 

איך מתנהל תהליך גישור גירושין? 

הליך הגישור הינו הליך שבו המגשר/ת ביחד עם הצדדים מיישבים את הסכסוך והמחלוקות שבין הצדדים על ידי הדברות, הקשבה והפנמה של המחלוקות וביחד בונים בהסכמה את הסכם הפרידה שבין הצדדים.

 

 

לקריאה נוספת: מהו גישור גירושין חובה ?

 

מרכיב מהותי להליך הגישור והצלחתו הינו העובדה כי ההליך מאופיין בסודיות ובחיסיון . הסודיות והחיסיון מעודדים את שמירת מעמדו של המגשר כדמות ניטראלית בהליכים שבין הצדדים.

 

בפנייה להלכים משפטיים בפני ערכאות השיפוט בני הזוג המתגרשים נאבקים זה בזו, תוך שטובתם וטובת ילדיהם לעיתים נפגעת, והתוצאה מביאה לשני הצדדים הפסדים רבים.

 

הליך הגישור באמצעות עורכת דין ומגשרת מאיה רוטנברג יביא את הצדדים לתקשורות וניהול דו שיח הדדי תוך הבנה וקבלה של כל אחד מהצדדים, מתוך ראייה לעתיד של טובת הצדדים וטובת ילדיהם.

 

במשרד עורכי דין רוטנברג אנו מעמידים לרשותך את מחלקת דיני משפחה וירושה המורכבת מצוות של עורכי דין וותיקים ומנוסים, את המחלקה מנהלת עו"ד מאיה רוטנברג שהינה מגשרת מוסמכת ובעלת ניסיון של למעלה מ 15 שנה בתחום גישור הגירושין, כאשר הייחודיות של המחלקה מתבטאת בשירות אישי– בכל תיק מטפלים ראשי המחלקה המנהלים את התיק ב"תפירה אישית", תוך התאמה מוחלטת של אסטרטגיית ניהול התיק למצבך ולצרכים שלך בהווה ובעתיד.

 

 לקריאת מדריך בנושא גישור לחץ כאן

 

לצפייה סרטון הדרכה בנושא גישור גירושין:

 

 

 


להליך הגישור בגירושין , יש יתרונות רבים ועל כן, יותר ויותר זוגות אשר מחליטים להתגרש, בוחרים בהליך זה, על פני ניהול הגירושים בין כותלי בית המשפט. במדריך זה נעמוד על היתרונות המרכזיים של גישור לפני גירושין ונענה על השאלה החשובה כל כך – איך בוחרים מגשר גירושין?


הליך גישור גירושין
הגישור הוא אחד הכלים היעילים ביותר לפתרון סכסוכים. מטרתו היא לסייע לצדדים לסכסוך, להגיע לפתרון האידאלי של גירושין בהסכמה  - פתרון הוגן ומוסכם וכך להימנע מניהול הסכסוך בערכאה משפטית – דבר הגוזל זמן רב וכרוך בעלויות יקרות. זוהי גם מטרתו של גישור גירושין – להביא את בני הזוג לכדי הסכמה בענייני הגירושין ולחתום על הסכם גירושין מאוזן (Mediated Divorce Settlement Agreement).

 

המגשר מאפשר לצדדים מרחב בטוח ופתוח, בו הם יכולים לנהל דו שיח כנה על כל הנושאים העומדים על הפרק. המגשר שומר על אווירה נעימה וסובלנית ובד בבד, ממקד את הדיאלוג בין בני הזוג, על מנת לעמוד על נקודות המחלוקת ביניהם. לאחר שהבין המגשר היכן טמונה אי ההסכמה בין הצדדים, יציע לבני הזוג פתרונות לפשרה וכך אט אט, מגיעים הם להסכמות בכל ענייני הגירושין. הסכמות אלו יעוגנו במסגרת חוזה מסודר, הנקרא הסכם גירושין .

יתרונותיו המרכזיים של גישור גירושין


להליך של גישור גירושין יתרונות בולטים על פני ניהול הגירושין בבית המשפט, להלן כמה מהם שכדאי להכיר:

  • מדובר בחיסכון כספי משמעותי – עלויות הגישור נמוכות משמעותית מן העלויות של דיונים משפטיים. 
     
  • בחירה בהליך של גישור משאירה את כל ההחלטות לשיקול דעתם של בני הזוג והם אינם תלויים בהכרעתו של ← בית המשפט לענייני משפחה  ו/או ← בית הדין הרבני  בענייני הגירושין.

  • יתרון שלישי ואולי החשוב ביותר, הוא סיום הליך הגירושין בצורה ראויה ומכובדת, ללא עוגמת הנפש הרבה המלווה את ההליך המשפטי הארוך. אספקט זה הוא חשוב במיוחד כאשר לבני הזוג יש ילדים ועליהם יהיה להמשיך ולתפקד כהורים, גם לאחר סיומה של מערכת הנישואין.

 

כיצד בוחרים מגשר גירושין?
על מנת להגשים את מטרתו של הליך הגישור, קרי, חתימה על הסכם גירושין, על בני הזוג לפנות למגשר מקצועי, עו"ד גישור גירושין מוסמך, בעל הניסיון, הידע והכישורים להביא את בני הזוג לידי פתרון המחלוקת. עתה נותרה השאלה, כיצד בוחרים מגשר גירושין? נוכל להצביע על ארבעה פרמטרים מרכזיים לבחירה נכונה של המגשר:

  1. המגשר הוא עורך דין לדיני משפחה: מומלץ מאוד כי המגשר אליו פונים יהיה גם עורך דין לענייני משפחה בעל ניסיון פרקטי לא מבוטל. כך בני הזוג יודעים כי מלבד ניסיונו במלאכת הגישור, המגשר בקיא בסוגיות המשפטיות העומדות על הפרק ויכול להציע לבני הזוג פתרונות משפטיים מתאימים ולהביא להסכם גירושין שוויוני והוגן.

  2. ניסיון עשיר בהליכי גישור גירושין: כדאי מאוד לפנות למגשר בעל ניסיון בניהול הליכי גישור גירושין ובעל אחוזי הצלחה גבוהים.

  3. כימיה אישית עם המגשר: על מנת שהליך הגישור יישא פרי, בני הזוג צריכים להרגיש בנוח עם המגשר. רק כך יוכלו לתקשר ביניהם ועם המגשר באופן חופשי ופתוח ולהגיע להסכמות בנושאים השונים.

  4. שכר טרחה הוגן: יש לשים לב לכך כי שכר הטרחה המבוקש הוא במסגרת הטווח המקובל בתחום ואינו גבוה או נמוך מדי. מגשר טוב מבקש שכר טרחה התואם מצד אחד את ניסיונו המקצועי ומצד שני, הוא הוגן וסביר.

 

שאלות ותשובות בנושא גישור גירושין

 

ש:  מהו הליך הגישור?

ת: גישור הוא כלי משפטי ליישוב סכסוכים, במסגרתו מסייע המגשר לצדדים להגיע לעמק השווה. כך ניתן להגיע לפתרון מסוכם תוך זמן קצר ולהימנע מהתדיינות בערכאות. בהליכי גירושין , מהווה הגישור אמצעי לגבש הסכמות בענייני הגירושין ולחתום על הסכם גירושין.

 

ש:  האם הליך הגישור מחייב?

ת: אחד היתרונות בהליך של גישור הוא כי מדובר בהליך וולונטרי. פירוש הדבר הוא כי עד אשר נחתם הסכם בין הצדדים, יכול כל אחד מבני הזוג להפסיק את ההליך.

 

ש:  איך מתנהל גישור גירושין?

ת: בני הזוג מגיעים אל המגשר ומנהלים בעזרתו שיחה פתוחה וכנה אודות רצונותיהם באשר לענייני הגירושין. תפקידו של המגשר הוא לאתר את נקודות המחלוקת ולהציע פתרונות מתאימים. משהושגו הסכמות בין הצדדים, אלו יעוגנו במסגרת הסכם גירושין.

 

ש:  מהו גישור משפחתי ?
ת: הליך זה מטרתו היא ליישב סכסוכי משפחה במגוון של נושאים: סכסוכי ירושה  ותביעות כספיות שונות בין בני משפחה, תביעות אבהות  וכמובן הליך גירושין  וכיו"ב. עורכת דין ומגשרת משפחה מאיה רוטנברג בעלת ניסיון של 15 שנה בתחום דיני המשפחה מגשרת מוסמכת למאמר בנושא לחץ כאן ⇐ גישור משפחתי .

 

ש:  למי מתאים הליך של גישור?
ת:
הליך הגישור מתאים בכל מקרה של סכסוך בו הצדדים נכונים להידברות ופשרה. זוהי ללא ספק הדרך היעילה ביותר לפתרון מחלוקות, בוודאי כאשר מדובר על סכסוכים משפחתיים ועל הליכי גירושין.


עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג העומדת בראש מחלקת דיני משפחה ברוטנברג, משרד עורכי דין, הינה בעלת ניסיון של מעל 15 שנים ב תחום דיני המשפחה, מאחוריה עשרות מקרים מוצלחים של גישור גירושין וצוות עורכי דין בעלי מומחיות בדיני המשפחה ותחומים נלווים בישראל ובעולם.

מעוניינים להתייעץ? אנחנו כאן בשבילכם. ליצירת קשר, פנו אלינו

 

יצירת קשר עם עו''ד מאיה רוטנברג


באפשרותכם למלא את טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
ניתן להשיג אותנו באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל      

 

מיקוד :  6971915 

 

טלפון :   03-6161535

 

פקס :  03-6161913   

 

נייד :     0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2 floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code : 6971915

 

Tel :       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile : +972-54-4705733

+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 
*
*
checked

 

 

 

 

עו"ד מגשרת מאיה רוטנברג

0544705733

 

 

הנכם מוזמנים לפנות אלינו ע"י שאלות בכתב או בטלפון

 

האם ניתן לכפות הליך גירושין על בן/בת הזוג ?

 

מה תוקפו של הליך גישור גירושין ?

 

האם גישור גירושין מחייב כפסק דין ?

 

האם יש לאשר הליך גישור גירושין ?

 

האם ניתן לשנות תוצאות הליך גישור גירושין ?

 

מדוע מומלץ שעו"ד משפחה יהיה מגשר גירושין ?

הליך גישור הגירושין הינו הליך שמסתיים במתן תוקף משפטי להסכמות בין הצדדים.  מגשר שאינו בעל השכלה משפטית (בתחום דיני המשפחה מומלץ ידע פרקטי ארוך שנים) עלול להציע פתרונות לא פרקטיים שיידחו ע"י בית משפט ואף גרוע מכך יאושרו ויתגלו כבעייתיים כאשר הגרושים ימשיכו בחייהם ויפנו לדרך חדשה עם בן/בת זוג אחר  ויתווספו  ילדים נוספים ומחויבויות נוספות לחייהם.

  

כמה עולה גישור גירושין ?

 

גישור לאחר גירושין מהו ?

 

האם יש סבסוד להליך גישור גירושין ?

 

מה ההבדל בין גישור זוגי/ טיפול זוגי גישור משפחתי וגישור גירושין ?

 

איזה מכון גישור מומלץ באיזור המרכז ?

 

כיצד מקבלים הסמכה להיות מגשר ?

 

האם במהלך גישור גירושין מותר להיוועץ בעורך דין ?

 

מהו הסכם גירושין ?

 

גירושין זוגי בהסכמה

 

גישור גירושין עם ילדים

 

 לצפייה: דגשים להסכם גירושין

 

 

חוק יחסי ממון בין בני זוג, התשל"ג-1973

 

 

   

 

 

כיצד להציג הסכם ממון לבן/בת הזוג

 

   

 

 

פורום גישור גירושין

 

 

 גישור גירושין חובה - נוסח חוק

 

גישור גירושין בקהילה

גישור - בית הדין הרבני

 

 

גירושין בהסכמה

   

הסכם גירושין

 

 

עו"ד מגשרת מאיה רוטנברג

0544705733

 

 

 

גישור לפני גירושין

ועדת החוקה חוק ומשפט
דרג את הכתבהדירוג כתבה גישור לפני גירושין: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
4 מדרגים

מדריך גישור גירושין לצפייה

דרג את הכתבהדירוג כתבה מדריך גישור גירושין לצפייה: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים

תקנות בתי המשפט-גישור doc להורדה

דרג את הכתבהדירוג כתבה תקנות בתי המשפט-גישור  doc להורדה: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
4 מדרגים
עבור לתוכן העמוד
עורך דין גירושין