גירושין בהסכמה

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב טלפון: 03-6161535 נייד: 0544705733  Email:office@rotenberglaw.co.il

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר

גירושין בהסכמה

מדוע גירושין בהסכמה

הליך הגירושין הוא הליך משפטי מורכב, הן מפאת ריבוי הסוגיות העולות בו והן מפאת הרגשות האישיים הקשים, עמם נאלצים בני הזוג להתמודד בעקבות הפרידה. רבים רואים בהליך הגירושין כשדה קרב בו בני הזוג נלחמים זה בזו, במיוחד בכל הנוגע לנושא משמורת הילדים, אך חשוב לדעת כי אפשר לעבור את הליך הגירושין בצורה אחרת.

גירושין בהסכמה, היא הדרך הטובה ביותר לנהל הליך גירושין ומטרה זו מושגת על ידי חתימה על הסכם גירושין. הדרך אל גירושין בהסכמה, אינה תמיד קלה והיא דורשת אורך רוח מצד שני הצדדים, אך היא ללא ספק האלטרנטיבה הטובה ביותר.  

כיום מחויבים בני הזוג לפנות להליך גישור על פי חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה (הוראת שעה), תשע"ה-2014.

למדריך בנושא יישוב סכסוכים לפי החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה לחצ/י כאן

מדוע חשוב לפנות להליך גירושין בהסכמה ?  

הסברה הרווחת היא, כי הליך הגירושין הוא הליך ארוך יקר ומייגע, במסגרתו בני הזוג נלחמים זה בזו בערכאות השונות, אולם תרחיש זה אינו מחויב המציאות. עורך דין גירושין כמגשר מסביר כי בני הזוג יכולים לבחור בדרך של גירושין בהסכמה, באמצעות חתימה על הסכם גירושין. חוזה הגירושין מאפשר לצדדים לגבש באופן עצמאי הסכמות הדדיות בנושאים השונים: בעיקר-חלוקת הרכוש, משמורת הילדים ודמי המזונות ובכך להימנע מניהול ההליך בערכאות המשפטיות. ההסכם מוגש לאישורו של בית המשפט ובזאת מסתיים תפקידו בהליך זה.

הסדר גירושין בהסכמה חוסך לבני הזוג זמן וכסף מכיוון שהם אינם נדרשים לעלויות הליך גירושין סטנדרטי בבית המשפט. יתרה מזאת, במקרה של גירושין בהסכמה, במהלך הגישור בני הזוג מנהלים דיאלוג לפשרה וכך הם מצליחים למעשה לשמור על תקשורת פתוחה זה עם זו. לדבר חשיבות רבה כאשר לבני הזוג יש ילדים, קל וחומר אם בני הזוג מקיימים משמורת משותפת

לחצ/י כאן להתקשרות מנייד

עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג

0544705733

מהו תהליך גירושין בהסכמה נכון ?  

מטרתו של תהליך הסדר גירושין בהסכמה, הוא לסיים את הליך הגירושין בצורה הקלה והיעילה ביותר. לשם הגשמת מטרה זו, הסכם הגירושין צריך להיות הסכם מפורט הלוקח בחשבון את צרכי ההווה והעתיד של בני הזוג וילדיהם אל מול הוראות החוק ותוך התחשבות בפסיקה עדכנית, המנוסח על ידי עורך דין גירושין מקצועי בעל הסמכה בגישור בתחום דיני המשפחה וניסיון רב שנים  בגישור גירושין.

 

כיצד בוחנים את טיבו של הסדר גירושין בהסכמה? ניתן להצביע על שלושה פרמטרים מרכזיים:

 

  1. הסכם מקיף: הסדר גירושין בהסכמה טוב הוא קודם כל הסכם מקיף, העוסק בכל הנושאים הרלוונטיים לאור פרידת בני הזוג. לשם כך נדרש עורך דין הגירושין, לתת דעתו לנסיבות הייחודיות של כל מקרה, ובהתאם, לנסח את ההסכם. למשל, כאשר בני הזוג מדברים על משמורת ילדים, יש להתייחס לכך בצורה ברורה ומפורטת בהסכם.

  2. הגנה על זכויות הצדדים: חוזה הגירושין בהסכמה צריך להגן על זכויות שני הצדדים בכל המישורים, הן במובן הכלכלי והן בכל הנוגע לילדים (התייחסות לנושא המשמורת, הסדרי הראייה והמזונות), על עורך הדין להיות בקיא ומעודכן בהלכות ובדינים הקשורים לכל רבדי הסכם הגירושים.

  3. הסדר גירושין בהסכמה צופה פני עתיד: הכוונה היא כי ההסכם צופה את המחלוקות העתידיות אשר עלולות להיווצר בעקבות הליך הגירושין ונותן להן מענה במסגרת ההסכם. כך מונע עורך דין גירושין מנוסה סכסוכים עתידיים בין הצדדים, אשר עלולים להוביל לתביעות משפטיות.  

גירושין בהסכמה וגישור  

ישנן דרכים שונות להגיע למטרה הנכספת של גירושין בהסכמה, כאשר במקרים רבים, בוחרים בני הזוג, ביוזמתם, בהליך לפי חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה או בעצת עורך דין גירושין, לפנות אל גישור גירושין. הליך הגישור יכול לסייע מאוד כאשר בני הזוג מתקשים להגיע להסכמות, או כאשר ישנה הסכמה חלקית. המגשר הוא דמות ניטראלית, אשר תפקידה לאתר את עיקרי המחלוקת בין בני הזוג וליישב אותה על ידי יצירת דיאלוג בין בני הזוג, הצעות לפשרה וכיו"ב.

ישנם מגשרים רבים המגיעים מתחומים מקצועיים שונים, אך במקרה של הליך גירושין, חשוב מאוד כי המגשר יהיה עורך דין גירושין בעל הסמכה כמגשר בתחום דיני המשפחה, עו"ד הבקיא היטב בסוגיות המשפטיות השונות אשר עולות ובנבכי ההליך הבירוקרטי כולו. ראוי לציין, כי הצלחתו של גישור גירושין תלויה הן במומחיותו המקצועיות של המגשר והן בנכונות הצדדים להידברות ולפשרה.

 למאמר בנושא הסכם גירושין לחצ/י כאן

למאמר בנושא גישור גירושין לחצ/י כאן

 שאלות ותשובות בנושא גירושין בהסכמה

ש: מה פירוש המונח גירושין בהסכמה?
ת: גירושין בהסכמה זו הדרך הטובה ביותר לנהל את הליך הגירושין ובמסגרתו, מגיעים בני הזוג להסכמות בענייני הגירושין השונים. בני הזוג מנהלים משא ומתן פתוח והוגן ובסיומו וחותמים על הסכם גירושין. כך ניתן לסיים את הליך הגירושין בצורה מהירה, לחסוך בעלויות ולהימנע ממאבק משפטי מתיש ויקר.

ש: האם ניתן להתגרש ללא הסכמת בן/בת הזוג?
ת: בעיקרון לא, משום שההלכה הדתית מחייבת מתן גט בהסכמת שני הצדדים. עם זאת, חשוב לדעת כי ישנם פתרונות משפטיים לסרבנות גט ופנייה אל עורך דין גירושין מקצועי ומנוסה, תביא להצלחה.

ש: אנו מעוניינים להתגרש בהסכמה – מה עושים?
ת: עליכם לפתוח בהליך יישוב סכסוכים לפי החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה, מומלץ לפנות לעורך דין מגשר מוסמך שהוא גם מומחה לדיני משפחה אשר יסייע לבני הזוג לנהל שיחה פתוחה וכנה, במסגרתה הם יבינו את הצרכים אחד של השנייה ויגבשו הסכמות הוגנות אשר יובילו לחתימה על הסכם גירושין.

  לצפייה: דגשים להסכם גירושין

  

 

עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג העומדת בראש מחלקת דיני משפחה ברוטנברג, משרד עורכי דין, הינה בעלת ניסיון של מעל 15 שנים בתחום, מאחוריה עשרות תיקים של גירושין בהסכמה וצוות עורכי דין בעלי מומחיות בדיני המשפחה ותחומים נלווים בישראל ובעולם.

מעוניינים להתייעץ? אנחנו כאן בשבילכם. 

יצירת קשר עם עו''ד מאיה רוטנברג


באפשרותכם למלא את טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
ניתן להשיג אותנו באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף ת"א צפון:

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל D קומה 4 .

 רמת החייל ת"א, ישראל.

 

 

מיקוד: 6971915   

 

טלפון: 03-6161913

 

פקס:   03-6161535  

 

נייד:   0544-705733;

 

 אימייל:office@rotenberglaw.co.il

 

Maya Rotenberg, Advocate 

 
North Tel-Aviv branch:

18 Raoul Wallenberg St., Building D, 4th floor.
CU business park,(Shuk Tsafon)
Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915.

 

Tel: +972-3-6161913


Fax: +972-3-6161535


Mobile: +972-54-4705733


Email:office@rotenberglaw.co.il

 

 
*
*
טען קובץ
checked

לחצ/י כאן למפת הגעה למשרד

                                             

                                                     

התרת חוזה הנישואין בהסכמה | גירושין בהסכמה

Allow consensual marriage contract.
דרג את הכתבהדירוג כתבה התרת חוזה הנישואין בהסכמה | גירושין בהסכמה: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
עבור לתוכן העמוד