חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
גירושיןדלג על גירושין
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

האם תהיה עליה במקרי הגירושין בעולם בעקבות משבר הקורונה?

עבור חלק מהזוגות הנשואים, החיים בהסגר בשל נגיף הקורונה עשוי להרגיש דומה לתקופת החגים, זה לא בהכרח דבר טוב במקרים בהם הקשר עדיין לא עמד במבחני הלחץ של  תקופות ממושכות יחד. בני זוג שקיימו חיים פעילים ותוססים מוצאים עצמם בחוסר מעש וחוסר וודאות כלכלית, דבר זה עלול לגרום לעימותים וכשאין לאן לברוח זה עלול לחזק או לפרק מערכת יחסים.

 

עורכי הדין לענייני גירושין חוזים עליה בשיעורי גירושין בעקבות ההסגר הממושך.

 

עורכי דין לגירושין מכירים את התופעה,  זמני השיא של הסכסוכים המשפחתיים הם לאחר חשיפה ארוכה במהלך חופשת הקיץ ותקופות החגים. מומחים בתחום הזוגיות מאמינים כי העלייה החדה בבקשות לגירושין עלולה להיגרם כתוצאה מכך שבני הזוג מבלים זמן רב מדי במקום סגור ובבידוד מחיי החברה, התעסוקה והתחביבים. על כך נוסף כעת משבר כלכלי פתאומי, שתוצאותיו עדיין אינן ידועות, הלחץ ובהתאם לכך התגובות לכל מחלוקת הופכים לקיצוניים. 

 

עורכי דין לענייני משפחה בניו יורק שמשרדנו בקשר מקצועי עמם מדווחים על עליה בכמות הלקוחות הקוראים לברר או להתחיל את תהליך הגירושין לאחר שבועיים של הסגר או בידוד חברתי וצופים כי מספר זה צפוי לזנק לאחר הבידוד החברתי יסתיים.

 

"יש לנו כמות מוגברת של שיחות בשבוע האחרון מאנשים המבקשים ייצוג להליכי גירושין, 50% עלייה, ואני כבר שמעתי את אותו הדבר מהעמיתים שלי בחברות אחרות," עורך דין גירושין מניו יורק מספר.

 

עורכי דין לענייני משפחה נוספים מדווחים על עליה בפניות במקרים של משמורת, עם לקוחות נוכחיים או לשעבר בדחיפות המבקשים לפתוח מחדש הסכמים כדי לשנות את הסדרי ההורות כאשר הם מאמינים שההורה השני נוהג בחוסר אחריות ומסכן את חייהם של ילדיהם בעקבות סכנת ההדבקות בנגיף.

 

לפי הדיווחים בתקשורת בשבועיים האחרונים לבתי הדין הרבניים ממשיכות לזרום פניות לפתיחת תיקי גירושין. אך מערכת בתי הדין מטפלת רק במקרים דחופים והרשימה מצומצמת של נושאים (לעדכונים בנושא) הטיפול בתיקי גירושין יידחה למועד לאחר סיום המשבר, מערכת המשפט כולהפועלת בימים אלו במתכונת חירום מצומצמת.

 

פס"ד: בית משפט אישר הסכם גירושין ויחסי ממון ללא דיון פרונטלי בשל הקורונה

 

לאחר החזרת המערכת המשפטית צפוי גל של פניות מזוגות שנמנעו לבצע פעולות בשל המגבלות הפרוצדורליות ובנסיון להמנע מעמותים בתקופה הקשה של מגפת הקורונה ולשמור על מורל התא המשפחתי.

 

 

 

ניסיון של עורך דין גירושין ומגשר יכול להועיל

עורכת דין מאיה רוטנברג, נחשבת לעורכת דין מובילה בתחום הגירושין, נסיונה כעורכת דין ומגשרת במאות מקרים של גירושין מאשרת כי זוגות הנמצאים הרבה זמן בבית ואינם מורגלים לכך נוטים להיכנס לוויכוחים בגלל נושאים קטנים שלא שמו לב אליהם כשהיו עסוקים בטרדות היומיום ויכולים להחליט באופן פזיז להתגרש. "אני ממליצה לזוגות להבין שאנו נמצאים במצב לא רגיל, בני הזוג אולי חווים לחץ וחרדה בעקבות משבר הקורונה, ומתנהגים באופן שונה. לא כדאי לקפוץ למסקנות, מוטב להתייעץ, אפשר גם ליזום שיחת וועידה בוידאו עם מגשר גירושין שיכול להרגיע קצת עניינים בוערים שקשורים לכספים".

 

 

עליה במקרי הגירושין לאחר הקלות בסגר הקורונה

עדיין אין לדעת, מתי יסתיים משבר הקורונה 2020 וכיצד בישראל ובעולם. מדינות כגון: איטליה וספרד חוות טלטלה עקב התפשטות כמעט בלתי נשלטת של הנגיף במהלך חודש מרץ, גם בארה"ב נראה כי התחלואה במגמת עליה. הכלכלה בתחומים רבים נעצרה, רבים פוטרו או הוצאו לחופשה ללא תשלום.  עם זאת, בסין על פי דיווחים מגורמים רשמיים  שיעורי הגירושין עלו באופן משמעותי במחוזות מסוימים דווח על תורים במשרדים ממשלתיים להגשת מסמכי גירושין.

יש לקחת בחשבון גורם נוסף לעליה בבקשות לגירושים והוא שמשרדים ממשלתיים היו סגורים תקופה ארוכה יכול להיות תוצאה כתוצאה מהסגר שנכפה בשל מגיפת הקורונה.

 

הזדמנות לטיפול עצמי ולזוגיות

בזמנים מאתגרים אלו של להישאר בבית יחד להיות "תקוע" עם המשפחה שלך, קרוב לוודאי שאין לך את הדלתות אחוריות שדרכן ברחת לעיסוקים היומיומיים.

 

יועץ לזוגות מומחה ליחסים מוכר אמר לי "זה דומה לסיטואציה בתוכנית המפורסמת האח הגדול, בפרספקטיבה שלי, זוהי אפשרות מצוינת לראות מה באמת עובד בשבילך בחיים שלך, ואיזה חיים מתאימים לך ללא הנחות. זהו מבחן במצבים מאתגרים עם שותפיך לחיים - אילו דפוסים מופיעים וגורמים לך לתגובות והתנגדות ועל מה צריך לעבוד".

 


מה אומרים המחקרים?

מדענים כבר התלבט אם בילוי זמן במגורים קרובים הוא מועיל לזוגות. 
מחקר אנגלי משנת 2018 מצאש זוגות שגרו יחד לפני שהנישואים היו נמוכים יותר משיעורי גירושין בשנה הראשונה, בהשוואה לזוגות שלא. אבל שיעורי גירושין גבוהים יותר הופיעו אחרי שאנשים חיים עם בני זוגם במשך חמש שנים או יותר.


מחקר מעניין נוסף הראה שלחיות יחד. יכול להגן על אוהבים כנגד גירושין ערים ברחבי סין הורו לאזרחיה להתבודד במשך יותר מחודש כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה (covid-19).


כיצד להמנע מגירושין בתקופת משבר הקורונה?

דרג את הכתבהדירוג כתבה האם תהיה עליה במקרי הגירושין בעולם בעקבות משבר הקורונה?: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

 2020 עורכי דין לענייני משפחה מובילים

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד