עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב טלפון: 03-6161535 נייד: 0544705733  Email:office@rotenberglaw.co.il

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר
  • גירושין

חוקר פרטי גירושין

 חוקר פרטי

 

 

בתיקי גירושין רבים, נעזר עורך הדין בשירותיו של חוקר פרטי, אשר ממצאיו יכולים לבסס את טענות בן/בת הזוג בהליך הגירושין ולסייע בקבלת התוצאה המשפטית הרצויה. הצורך בחוקר פרטי עולה בשלושה מצבים עיקריים: חקירה כלכלית, אלימות והזנחה ובמקרה של בגידה.

 

חוקר פרטי בתיקי גירושין

במסגרת הטיפול המשפטי של עורך הדין בתיקי גירושין, עולה לא אחת הצורך בפנייה לחוקר פרטי. זאת לשם איסוף ראיות אשר יבססו את טענות הלקוח/ה. תפקידו של החוקר הפרטי הוא לבצע בדיקות שונות במאגרי מידע, בירורים ומעקבים בעת הצורך, אשר יניבו את הראיות הדרושות ללקוח/ה. על מנת לחסוך בעלויות הליך הגירושין, ישנה לעיתים התנגדות מצד הלקוח/ה כי עורך הדין יפנה לחוקר פרטי. אולם, זו נובעת בדרך כלל מהעדר הבנה בדבר חשיבותו של החוקר הפרטי בהליך המשפטי. תיק גירושין קם ונופל על ראיות אשר הדרך היעילה ביותר לאתר אותן הוא באמצעות חוקר פרטי, אשר לו הידע המקצועי והניסיון המתאימים. על כן, חסכון בעלויות שירותיו של החוקר הפרטי יכול לעלות ללקוח/ה בהפסד התיק משאין בידיו את הראיות הדרושות לביסוס טענותיו. בשל השלכותיו של הליך הגירושין, חשוב מאוד לבסס באופן הטוב ביותר את הטענות כדי לשמור על מלוא הזכויות.

 

הוכחת בגידה

זוגות רבים נפרדים על רקע של בגידה ולצד הפגיעה האישית הרבה, לזו יכולה להיות גם השלכה כלכלית מהותית בהליך הגירושין. על כן, שירותיו של חוקר פרטי נדרשים במקרים אלו על מנת להוכיח את מעשה הבגידה. מהי המשמעות הכלכלית של בגידה?כאשר אישה בגדה בבעלה, הצגת ראיות על בגידה על ידי הבעל, יכולה להביא לכך כי בית הדין הרבני ישלול מן האישה את כתובתה ובכלל זה את זכותה למזונות אישה. כאשר המקרה הוא הפוך, אם תציג האישה עדות לבגידת בעלה, יכול בית הדין הרבני לפסוק לה את הכתובה. בן הזוג הנבגד יכול כמובן גם הוא לאסוף עדויות לבגידה כגון תכתובת ווצטאפ או מיילים, אך בכל הנוגע לביצוע מעקב אחר בן/בת הזוג, כדאי שהדבר יבוצע על ידי חוקר פרטי מנוסה ומיומן על מנת שהראיות יהיו מהימנות וקבילות בכל הליך משפטי.

 

חקירה כלכלית

בקרב זוגות רבים, אחד מבני הזוג הוא זה אשר אחראי על הפן הכספי ואילו בן הזוג האחר אינו מעורב ואינו מודע תמיד להיקף הרכוש. מצב זה מהווה בעיה בעת גירושין והצד שאינו מעורב בניהול הכלכלי עלול למצוא עצמומקופח במסגרת חלוקת הרכוש. לשם מניעת מצב זה ומימוש כל זכויותיו הכספיות של בן/בת הזוג,פונה עורך הדין המייצג לחוקר פרטי, אשר מבצע חקירה כלכלית מקיפה, על מנת לאתר את כל מלוא הרכוש שבבעלות בני הזוג. צורך זה מתחדד עוד יותר כאשר עולה חשד להברחה או הסתרת נכסים, פעולה שכיחה מאוד בהליכי גירושין, במסגרתה מנסה אחד מהצדדים להשיג יתרון כלכלי על פני האחר. יש לציין כי חקירה כלכלית יכול ותידרש גם לאחר שהסתיים הליך הגירושין, למשל, במסגרת תביעה להקטנה או הגדלת מזונות ילדים, אז תפקידו של החוקר הפרטי יהיה לברר אם אכן חל השינוי הכלכלי הנטען שבגינו מתבקשת הפחתה או הגדלה של דמי המזונות וכך יוכל הצד הנתבע להגיע אל הדיון מוכן.

 

 

אלימות והזנחה

למרבה הצער, ישנם זוגות אשר מתגרשים על רקע של אלימות ו/או הזנחה מצד אחד הצדדים כלפי בן/בת הזוג ואף כלפי הילדים. במצב זה, על בן הזוג הנפגע לדאוג לביטחונו האישי ולביטחון הילדים. כיצד עושים זאת? עורך הדין המייצג את הצד הנפגעידאגלקבלת צווי הגנה מתאימים אשר ירחיקו את הצד הפוגע מבן הזוג והילדים. שנית על ידי טיפול נכון בתביעת המשמורת כך שתישללנה מבן הזוג הפוגע זכויות משמורת או ייקבעו ביקורים בפיקוח, עד לשינוי המצב. בכדי להשיג מטרות אלו, צריך להוכיח לבית המשפט את האלימות וההזנחה ולשם כך ייעזר עורך הדין בשירותיו של חוקר פרטי אשר יאגד את כל הראיות והעדויות להתעללות.

 

 

  חוק חוקרים פרטיים ושרותי שמירה, תשל"ב 1972
  חוק חוקרים פרטיים ושרותי שמירה, תשל"ב 1972 - להורדה (מקור)
  תקנות חוקרים פרטיים ושירותי שמירה (רישיונות) (תיקון), תשע"ז - 2017
  רשימת חוקרים פרטיים פעילים
דרג את הכתבהדירוג כתבה חוקר פרטי גירושין: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
5 מדרגים
עבור לתוכן העמוד
עורך דין גירושין