צור קשר דיני משפחה וגירושין צור קשר

צור קשר

checked
דיני משפחה דיני משפחה וגירושין דיני משפחה
תוכן מרכזי בעמוד דיני משפחה וגירושין תוכן מרכזי בעמוד

האם יש להורות על מתן צו הורות רטרואקטיבי לאם נוספת מיום לידתה של קטינה? תמ"ש 13220-10-16 פלונית ואח' נגד היועץ המשפטי לממשלה

המבקשות התנהלו מבעוד מועד להסדרת ההורות ופעלו במשותף בכל דרך הוריית ולידת הקטינה. בין המבקשות יש הסכם המסדיר גם את נושא הילדים המשותפים, התייחסות המבקשות במלואה הינה להורות משותפת שוות זכויות וחובות. המבקשת משמשת כאימה של הקטינה לכל דבר ועניין.

 

הכרה בהורות מעת לידת הקטינה עולה בקנה אחד גם עם סעיף 7 לאמנה הבין-לאומית לזכויות הילד: "הילד יירשם מייד לאחר לידתו, ותהיה לו מלידתו הזכות להיקרא בשם, הזכות לרכוש אזרחות, וככל האפשר הזכות להכיר את הוריו ולהיות מטופל על-ידם". וכן: "המדינות החברות יבטיחו את מימוש זכויות אלה, בהתאם לדיניהן הלאומיים והתחייבויותיהן על פי המסמכים הבינלאומיים הנוגעים בדבר בתחום זה, ובמיוחד כאשר בהעדרם יהיה הילד חסר אזרחות"

 

הכרה בהורות מיום הלידה תמעיט התדיינויות משפטיות בדבר זכויות של קטינים וחובות כלפיהם. תמנע התדיינויות משפטיות לגבי הכרה בהורות בעת פרידה ותמנע צורך חלילה לדון במקרי ביניים בהם הייתה פרידה או פטירה של מי מהצדדים טרם ההכרה בזכות ההורות.

 

לא רק שזכות הקטינה אינה נפגעת מההכרה הרטרואקטיבית אלא ההכרה בהורות של המבקשת מיום הלידה מטיבה עימה ועולה עם הצורך להכיר בזהותה האמיתית ולממש את הזכויות המגיעות לה.

דרג את הכתבהדירוג כתבה האם יש להורות על מתן צו הורות רטרואקטיבי לאם נוספת  מיום לידתה של קטינה? תמ"ש  13220-10-16 פלונית ואח' נגד היועץ המשפטי לממשלה: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשר דיני משפחה וגירושין צור קשר

צור קשר

checked
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד