עורך דין הסכם ממון

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר
 • הסכם ממון

הסכם ממון מהו ? מדריך להסכמי ממון של משרד עורכי דין רוטנברג

הסכם ממון הוא חוזה בין בני זוג, המבקשים לעגן בצורה מסודרת, את הפן הכספי ביחסיהם ונושאים רבים אחרים הקשורים לניהול החיים המשותפים כגון: משמורת ילדים, חינוך הילדים, מזונות וכיו"ב. למעשה, כל עניין הנוגע לחיי הזוגיות, אשר עלול ליצור בשלב כזה או אחר, מחלוקת בין הצדדים, יכול להיכנס לתוך ההסכם. בנוסף, החוזה קובע את אופן חלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרה של פרידה ומביא לוודאות משפטית, אשר תורמת לחיי זוגיות בריאים, ללא חששות מאינטרסים כלכליים.   

 

 

הסכם ממון – ניהול משא ומתן

משנתקבלה החלטה לחתום על הסכם ממון, בני הזוג מנהלים סוג של משא ומתן ביניהם על תנאי ההסכם. בשלב זה נדרשת רגישות רבה מצד הצדדים אחד כלפי השנייה ומומלץ להיעזר בעו"ד משפחה בעל הכשרה בגישור ו ניסיון בניהול מו"מ מורכבים , על מנת שלא ליצור תסכולים וריבים אשר יפגעו בזוגיות. יש לזכור לאורך כל הדרך כי המטרה של הסכם ממון, היא לחזק את הקשר ולבסס אותו ככזה התלוי רק קשר בריא בין בני הזוג זה לזו ולא באינטרס כלכלי. כאשר בני הזוג זוכרים זאת, הם מנהלים דיאלוג סובלני יותר שבסופו, נחתם הסכם ממון לשביעות רצון שני הצדדים.    

 

היה ויש קושי להגיע להסכמות, אין צורך להיבהל, זהו תרחיש נפוץ מאוד. במצב זה, אפשר ורצוי להיעזר במגשר , אשר יכול להציע לבני הזוג פתרונות שונים שהם לא חשבו עליהם וכך לקדם את החתימה על הסכם ממון בצורה יעילה.

 

האם ניתן לערוך הסכם ממון באופן עצמאי או שמא כדאי לפנות אל עורך דין דיני משפחה? 

 

מה כולל הסכם ממון?   

אחד המיתוסים בהקשר של הסכם ממון, הוא כי הסכם זה מתייחס לחלוקת הרכוש בלבד. אולם, הסכם ממון יכול להסדיר נושאים רבים אחרים הקשורים לניהול החיים המשותפים כגון: משמורת ילדים, חינוך הילדים, מזונות וכיו"ב. למעשה, כל עניין הנוגע לחיי הזוגיות, אשר עלול ליצור בשלב כזה או אחר, מחלוקת בין הצדדים, יכול להיכנס לתוך ההסכם. נקודה נוספת וחשובה בהקשר של הסכם ממון, הוא אישור ההסכם. כאשר בני הזוג עורכים הסכם ממון לפני נישואין ניתן לאשר את ההסכם אצל נוטריון או בפני בית המשפט לענייני משפחה. אולם, כאשר ההסכם נחתם לאחר הנישואין , האישור להסכם יינתן על ידי בית המשפט בלבד. 

 

מה חשוב לדעת על הסכם ממון

הסכם ממון הוא חוזה בין בני זוג, המבקשים לעגן בצורה מסודרת, את הפן הכספי ביחסיהם ונושאים רבים אחרים הקשורים לניהול החיים המשותפים כגון: משמורת ילדים , חינוך הילדים, מזונות וכיו"ב. למעשה, כל עניין הנוגע לחיי הזוגיות, אשר עלול ליצור בשלב כזה או אחר, מחלוקת בין הצדדים, יכול להיכנס לתוך ההסכם. בנוסף, החוזה קובע את אופן חלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרה של פרידה ומביא לוודאות משפטית, אשר תורמת לחיי זוגיות בריאים, ללא חששות מאינטרסים כלכליים.


לחצ/י כאן למידע מפורט בנושא:

 

הסכם ממון לפני נישואין

 

הסכם ממון לאחר נישואין

 

הסכם חיים משותפים- הסכם בין ידועים בציבור

 

חשיבותו של הייעוץ המשפטי

עריכת הסכם ממון היא מלאכה מורכבת, הן מבחינה משפטית והן מבחינה רגשית. ההסכם חייב להיות מקצועי, מקיף וברור, עליו להיות מותאם באופן ספציפי לבני הזוג ועליו לצפות פני עתיד ולתת מענה משפטי מלא לסיטואציות שונות. זאת על מנת להימנע ממאבקים משפטיים במקרה של פרידה. כמו כן, היות שהצדדים להסכם הם בני זוג ולא אנשים זרים בעלי אינטרס עסקי בלבד, נדרשת התנהלות זהירה ורגישה מומחיות וניסיון רב שנים בתחום דיני המשפחה בישראל ולא פחות חשוב מכך יכולת גישור  וניהול מו"מ רגיש ומדויק  לאורך התהליך, על מנת שלא לפגוע בזוגיות.

 

לאור זאת, עריכת הסכם ממון באופן עצמאי, איננה מומלצת וחשוב לפנות אל עורך דין לענייני משפחה לעריכת ההסכם. עורך הדין ינסח הסכם ממון ברור ומקיף, המתייחס לכל נושא ונושא, לכל הפרטים הרלוונטיים ויבטיח את עתידם של שני הצדדים. המטרה היא ליצור וודאות משפטית, אשר תבסס אמון ותסיר כל חשש מלב הצדדים, בדבר אינטרס כלכלי ותבהיר את כללי המשחק, היה ובני הזוג ייפרדו.

 

סמכותו של בית המשפט במהלך אישור הסכם ממון

תפקידו של בית המשפט בהליך אישור הסכם ממון אינו פאסיבי, על בית המשפט החובה לוודא כי הצדדים מבינים את משמעותו ותוצאותיו של ההסכם ולוודא כי ההסכם נערך ללא כפיה ומתוך רצון חופשי של הצדדים. 

 

עם זאת, לבית המשפט אין סמכות להתערב בהסדרים הרכושיים שנקבעו בהסכם מתוך כוונה לשנותו או להשיג איזון רכושי שונה ממה שהצדדים הסכימו מרצונם החופשי. (ראה תקנה 258 כו לתקנות סדר הדין האזרחי  התשמ"ד 1984).

 

הסכם ממון וגירושין  

בשנים האחרונות, עולה וגוברת המודעות לחשיבותם של הסכמי ממון וגירושין. מטרתו של הסכם ממון, היא בעיקר להסדיר את חלוקת הרכוש בין בני זוג במקרה של גירושין אך גם נושאים רבים אחרים הקשורים לניהול החיים המשותפים כגון: משמורת ילדים, חינוך הילדים, מזונות וכיו"ב. למעשה, כל עניין הנוגע לחיי הזוגיות, אשר עלול ליצור בשלב כזה או אחר, מחלוקת בין הצדדים, יכול להיכלל בהסכם.  כיום זוגות רבים בוחרים כיום לחתום על הסכם ממון לפני נישואין. הסכם גירושין, הוא הסכם המסדיר את כל ענייני הגירושין, לרבות נושא חלוקת הרכוש.

 

ההחלטה להתגרש אינה החלטה קלה, אולם משנתקבלה, על בני הזוג לעשות כל שניתן כדי לנהל את ההליך בצורה הטובה ביותר. דרך המלך היא חתימה על הסכם גירושין שהינו למעשה הסכם ממון, במסגרתו מגיעים בני הזוג להסכמות הדדיות בנושאי הגירושין ומביאים לסיומו של ההליך תוך זמן קצר, ללא מאבקי כוח מיותרים. הסכם ממון וגירושין יכלול את כל נושאי הגירושין, לרבות הסכם ממון, המתייחס לפן הכספי. היה ובני הזוג חתמו בעבר על הסכם ממון, יהווה ההסכם חלק מהסכם הגירושין ובני הזוג יידרשו לגבש הסכמות ביתר הנושאים, כמו משמורת ילדים ומזונות.

 

 

הסכם גירושין – דגשים

ההחלטה לחתום על הסכם גירושין, היא ללא ספק ההחלטה הטובה ביותר כאשר מדובר על הליך הגירושין. הסיבה לכך היא, כי כאשר ההסכם נחתם מתוך הסכמה הדדית, בכוחו למנוע מחלוקות ומאבקי כוח בין הצדדים בעתיד. עריכת הסכם גירושין, כמו עריכת הסכם ממון, תיעשה על ידי עורך דין דיני משפחה, אשר ייתן דעתו לעניינים הבאים:

 

 • הסכם מקיף : הסכם גירושין טוב צריך להתייחס לכל ענייני גירושין העומדים על הפרק. כלומר, אין הוא מתייחס רק לנושא חלוקת הרכוש, אלא גם לנושא משמורת ילדים ומזונות.

 • ניסוח ברור : עורך דין דיני משפחה מקפיד לנסח הסכם גירושין באופן ברור, אשר אינו משתמע לשתי פנים ואינו פותח פתח למחלוקות פרשניות.

 • אישור ההסכם : הסכמי ממון וגירושין, טעונים אישור של בית המשפט, על מנת שיהיה להם תוקף של פסק דין. עורך דין משפחה ידאג להגשת ההסכמים לאישור וילווה את הלקוח עד אשר ההסכמים יקבלו תוקף של פסק דין מחייב.

 

בחירת עורך דין דיני משפחה

מטרתם של הסכמי ממון וגירושין, היא להסדיר את הנושאים השונים במסגרת מערכת היחסים הזוגית ולמנוע מצב של מאבק משפטי בין הצדדים. על כן, לשם עריכת ההסכמים הללו, יש לפנות אל עורך דין  משפחה, הבקיא היטב בסוגיות המשפטיות השונות ויש לו ניסיון רב בעריכת הסכמים מסוג זה. מלבד הידע המשפטי הנרחב והניסיון המקצועי, עו"ד משפחה, צריך להיות סובלני ואמפתי כלפי הלקוח. עליו לנהוג ברגישות ולכבד את הקשיים אשר חווה הלקוח בתקופת הגירושין.

 

עו"ד  ומגשרת מאיה רוטנברג העומדת בראש מחלקת דיני משפחה במשרד עורכי דין רוטנברג, הינה בעלת ניסיון של מעל 15 שנים בתחום דיני המשפחה, מאחוריה נסיון עתיר של בניית הסכמי ממון טרום נישואין, לאחר נישואין, הסכמי גירושין, הסכמי הורות וכד' וייצוג הסכמים אלו בבתי המשפט האזרחיים ובתי הדין הרבניים.

 

מידע נוסף:

 

בהתאם לסעיף 2 א לחוק יחסי ממון , הסכם בין בני זוג אשר מסדיר רכוש ויחסי ממון טעון אישור של בית משפט לענייני משפחה או לחילופין בית דין דתי.

 

על פי סעיפים 2 ג ו 2 ג1 לחוק יחסי ממון כאשר הסכם הממון נכרת לפני הנישואין הוא יכול להיות מאושר על ידי נוטריון או רושם נישואין מוסמך.

 

על פי סעיף 2 ב לחוק, בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין  נדרש להשתכנע כי הצדדים חותמים על ההסכם מרצונם החופשי תוך הבנת משמעות חתימה על הסכם הממון ותוצאותיו.

 

לחצ/י כאן ⇓ להורדת חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973 (נוסח מקורי)

 

 

כיצד להציג הסכם ממון לבן/בת הזוג ?

 

 

 

יצירת קשר עם עורכת דין מאיה רוטנברג

באפשרותכם למלא את טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
ניתן להשיג אותנו באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל D קומה 4 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building D, 4th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

טופס יצירת קשר

*
*
טען קובץ
checked

 

 

 

שאלות ותשובות הסכם ממון

 

ש: מתי יש לחתום על הסכם ממון?

 ת: בני זוג יכולים לחתום על הסכם ממון בכל שלב של מערכת היחסים ביניהם, לפני או לאחר הנישואין ואף אם אין בכוונתם להינשא (ידועים בציבור). הסכמי ממון נדרשים גם במקרים מסוימים בעת מינוי לתפקיד עסקי רגיש כגון מנכ"ל, הקמת עסק או כניסה לשותפות עסקית על מנת להגן על אינטרסים של שותפים עסקיים. לשם עריכת הסכם ממון, חשוב לפנות לעורך דין מקצועי אשר יבנה לבני הזוג הסכם ממון המותאם להם באופן אישי, על פי צרכיהם.

 

ש: אילו סעיפים חייבים להופיע בהסכם ממון?

ת: הסכם ממון הוא חוזה לכל דבר ועניין ועל כן עליו להיות מותאם באופן ספציפי לבני הזוג. יחד עם זאת, ניתן לומר כי בכל הסכם ממון יש להקפיד על פירוט מלא של כל הרכוש הקיים ואשר עתיד להיצבר. כמו כן, חשוב לעשות הבחנה ברורה בהסכם, בין רכוש אישי אשר יחזור לבעליו בעת פרידה, לבין רכוש משותף, אשר יחולק בין הצדדים.

 

ש: האם הסכם ממון יכול להתייחס לנושא של משמורת ילדים?
ת: בארץ ניתן להתייחס במסגרת הסכם הממון לכל נושא הנוגע למערכת היחסים של בני הזוג, לרבות לסוגיה של משמורת ילדים. עם זאת, ראוי לציין, כי במקרה של פרידה יהיה ה
סדר משמורת הילדים כפוף לאישורו של בית המשפט אשר צריך לוודא כי ההסדר תואם את טובת הילד.

 

ש: האם ניתן לבטל הסכם ממון?
ת: ביטול הסכם ממון הוא אפשרי כאשר נפל פגם חוזי מהותי בהסכם. עם זאת חשוב לציין, כי היות שהסכם ממון מאומת על ידי נוטריון או מאושר על ידי בית המשפט, חובת ההוכחה גדולה יותר מאשר בחוזים אחרים ובתי המשפט אינם נענים בקלות לתביעה של ביטול הסכם ממון.

 

ש: האם הסכם ממון מחייב אישור של בית משפט?
ת: תלוי במועד עריכת ההסכם. כאשר בני הזוג טרם נישאו, די באימות הסכם ממון בפני נוטריון. אולם, אם ההסכם נערך לאחר הנישואין, יש לפנות אל בית המשפט לענייני משפחה או אל בית הדין הרבני לאישור ההסכם.

 

הסכם ממון לפני נישואין  

 ⇐ למאמר בנושא לחץ כאן

ש: מדוע כדאי לחתום על הסכם ממון טרום נישואין?
ת: חתימה על הסכם ממון נותנת לבני הזוג את הביטחון והשקט הנפשי כי אף אחד מהם לא נמצא בקשר בשל מניע כלכלי, אלא מתוך אהבה ורצון לחיים משותפים. כמו כן, עריכת הסכם ממון מונעת סכסוך כספי במקרה של פרידה, היות שבני הזוג קבעו מבעוד מועד את אופן חלוקת הרכוש .

 

ש: באילו נסיבות כדאי לעשות הסכם ממון לפני נישואין?

ת: כשאתם מעוניינים להסדיר את הזכויות והחובות הרכושיות והפיננסיות של החיים המשותפים לפני החתונה; כאשר יש לך עסק או רכוש אשר יש לך תכניות מסוימות לגביו ורוצה לשמור על זכויותיך לגביו; כאשר יש לך חובות ואת/ה מעוניינ/ת למנוע  פגיעה בבן/בת הזוג; כאשר יש לך ילדים ממערכות יחסים קודמות או התחייבויות פיננסיות מנישואין קודמים.


ש: כיצד מאשרים הסכם ממון אצל נוטריון?
ת: בהסכם ממון טרום נישואים על בני הזוג להגיע יחד אל משרדו של הנוטריון  עם ההסכם. הנוטריון מוודא עם בני הזוג כי הם מבינים את ההשלכות הנובעות מן ההסכם וכי הם חותמים עליו מתוך רצון חופשי וללא כפייה או לחץ. לאחר שווידא זאת הנוטריון, יחתמו בפניו בני הזוג על ההסכם והוא יאמת את חתימתם .

 

ש: האם יש יתרון בעריכת הסכם ממון לפני הנישואין?
ת: בהחלט, הסכם ממון אשר נחתם טרם הנישואין אינו מחייב את אישורו של בית המשפט, על מנת שיהיה לו תוקף, אלא די בכך שההסכם ייחתם בפני נוטריון. זאת להבדיל מהסכם ממון אשר נחתם לאחר הנישואין, אז ההסכם אינו תקף אלא לאחר קבלת אישור מבית המשפט.

 

ש: לשנינו אין רכוש מדוע אנו צריכים הסכם ממון לפני החתונה?

ת: גם אם אין לכם רכוש או ממון רב, במידה ואתם שותפים לעסק, או עוסקים במסגרת משפחתית ברבות השנים עסקים עלולים לתפוס תאוצה או חלילה לצבור חובות כדאי ומומלץ להסדיר את הדברים לפני הנישואין כי לאחר החתונה קשה יותר להגיע להסכמות על "דף חלק".

 

הסכם ממון אחרי נישואין

   ⇐ למאמר בנושא לחץ כאן

 

ש: האם ניתן לערוך הסכם ממון ללא עורך דין?
ת: ניתן לעשות זאת אך לא מומלץ. מטרתו של הסכם ממון היא להגן על האינטרס הכלכלי של בני הזוג במקרה של פרידה ולשם כך יש לפנות לעורך דין מקצועי אשר יערוך הסכם טוב והוגן. כמו כן, במקרה של הסכם ממון אחרי נישואין, נדרש לפנות אל בית המשפט לענייני משפחה לקבלת אישור להסכם וחשוב כי בני הזוג יהיו מיוצגים על ידי עורך דין בהליך זה.

 

ש: תיקון הסכם ממון – האם זה אפשרי?
ת: בהחלט, יש לפנות אל עורך הדין אשר ינסח את התיקון להסכם ולאחר מכן, פונים אל בית המשפט בבקשה לאישור התיקון.

 

ש: אישור הסכם ממון – כיצד?
ת: הסכם ממון אשר נחתם לאחר הנישואין, מחייב אישור של ערכאה משפטית – בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

 

הסכם חיים משותפים

    ⇐ למאמר בנושא לחץ כאן

 

ש: מי חותם על הסכם חיים משותפים?
ת: בני זוג אשר חיים יחד כידועים בציבור ואינם מתכננים להינשא, אך רוצים להסדיר את חייהם יחד, חותמים על הסכם חיים משותפים.  חשוב לציין, כי הסכם זה אינו שונה במהותו מהסכם ממון בין בני זוג נשואים והצדדים יכולים לכלול בהסכם כל סוגיה הנוגעת לקשר ביניהם.

 

ש: מהו תוקפו של הסכם זוגיות?
ת: הסכם זוגיות או הסכם חיים משותפים, תקף מרגע החתימה עליו כאשר בני הזוג צריכים לחתום על ההסכם בפני נוטריון . זאת להבדיל מהסכם אשר נחתם בין בני זוג נשואים, אז ההסכם יהיה תקף רק עם קבלת אישור מבית המשפט.


ש: האם ניתן לאשר את ההסכם בבית המשפט?
ת: בני הזוג רשאים לפנות אל בית המשפט לענייני משפחה ואם יאשר את ההסכם, תהיה בידם גושפנקא נוספת לתוקפו של ההסכם. 
 

שאלות נפוצות מלקוחות

אנא פנו אלינו בכתב או טלפונית לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

מה זה הסכם ממון?

הסכם ממון הינו הסכם בכתב בין בני זוג המסדיר את ענייניהם הרכושיים. לעיתים בהסכמי ממון נכנסים גם עניינים נלווים כמו משמורת ומזונות.

 

מדוע חשוב לחתום על הסכם ממון ?

הסכם ממון מטרתו להפחית במידה ניכרת את נקודות החיכוך בין בני הזוג בעניינים הכרוכים בגירושין ו/או הנישואין.

 

הסכם ממון על דירה מה חשוב לכלול בהסכם.

כשאחד מבני הזוג מגיע לנישואין עם דירה או נכס אחר שנרכש מהונו הפרטי שצבר טרם הנישואין או שהוריו רכשו לו במתנה, ובן הזוג  רוצה להחריג אותו מהשיתוף בחיי הנישואין חשוב לערוך הסכם ממון.


לכאורה, עפ"י חוק יחסי ממון נכס שהיה לפני הנישואין אינו חלק מהרכוש המשותף, ואולם קיימת פסיקה רחבה המקנה זכויות לבן הזוג השני בדירה, בין המבחנים של בית המשפט בבואו להכריע הינם: האם בן הזוג התגורר בדירה שנים רבות?; האם לבני הזוג נולדו ילדים בדירה?; האם הצדדים השקיעו והשביחו את הדירה במהלך הנישואין או שילמו משכנתא מחשבון הבנק המשותף?. בנסיבות אלו חשוב לערוך הסכם ממון  בטרם הנישואין שיכלול בצורה נכונה וברורה את החרגת הדירה בטרם הנישואין.

 

יתרונות וחסרונות של הסכם ממון

 

יתרונות:

 • מעודד תקשורת פתוחה בין בני הזוג.
 • הסכם נכון מגן על נכסים מלפני הנישואין כגון ירושות ונכסים עסקיים.
 • מגן על זכויות של ילדים מנישואין קודמים.
 • שומר על הפרדה רכושית כאשר יש סיבה לכך.(לדוגמא: מפני נושים).
 • מסייע למניעת סכסוכים עתידיים.
 • יוצר בסיס לדיון בין בני הזוג על החלטות הנוגעות לעתיד המשפחה.

חסרונות:

 • דיון על נושאים כספיים ונכסים הנו רגיש בתחילת הזוגיות ועלול לגרום למריבות.
 • תחושה של הכנה ליום הגירושין בתחילת היחסים - לא רומנטי בלשון המעטה.
 • עירוב של עורכי דין שאינם בעלי ניסיון בתחום או ללא הכשרה בגישור בהליך המשא ומתן להסכם עלול להוביל לחשדנות ותסכול. 

הסכם ממון ושותפות בעסק, כיצד ניתן להגן על אינטרסים של שותפים ?

כיצד לפרק את הנישואין מבלי לאבד את הרכוש שצברת ?

 

הסכם ממון לחיים משותפים.

הסכם ממון לחיים משותפים הינו הסכם ממון של ידועים בציבור המסדיר את ענייניהם הרכושיים ואת דרך התנהלות חייהם המשותפים כבני זוג.

 

במה שונה הסכם ממון בין זוגות חד מיניים ?

זוגות חד מיניים קיבלו מעמד משפטי כשל ידועים בציבור, שכן, בית המשפט החיל עליהם את הדין של ידועים בציבור.
זוגות חד מיניים רשאים לערוך ביניהם הסכם ממון כבני זוג. בני הזוג לא חייבים לאשר אותו בבית המשפט לענייני משפחה, ואולם אם יבקשו לעשות כן בית המשפט יאשר אותו על פי חוק בית המשפט לענייני משפחה כשם שמאשרים הסכם של ידועים בציבור ולא עפ"י חוק יחסי ממון בין בני זוג.

הסכם ממון כשבן הזוג תושב חוץ.

 

מהו הסכם ממון בין ידועים בציבור.

עריכת הסכם ממון מומלצת עבור כל זוג לרבות לידועים בציבור. מי הם הידועים בציבור? בני זוג המקיימים חיי אישות  כבעל ואשה ומשק בית משותף.
על הידועים בציבור להבדיל מזוגות נישואים אין חוג המסדיר את מעמדם, והדבר יוצר עמימות ביחס להגדרת הנכסים המשותפים שבין הצדדים, ועל כן בנסיבות העניין חשוב לערוך הסכם ממון בין ידועים בציבור שהוא מכונה אף "הסכם חיים משותפים", אשר יסדיר ויגדיר בצורה ברורה וודאית את חלוקת הרכוש שבין הידועים בציבור. חשוב בהסכם חיים משותפים לעשות הבחנה ולקבוע מה יכלל בתוך ההון המשותף של הצדדים ומה יופרד מההון המשותף, מומלץ להסתייע בעורך דין מומחה לענייני משפחה לניסוח ההסכם ובכל

מקרה להתייעץ עם עו"ד משפחה מנוסה בטרם חתימה על הסכם שנדרש על ידי בן/בת הזוג.

הסכם ממון ידועים בציבור אישור בית משפט האם נדרש ?

הסכם ממון בין ידועים בציבור להבדיל מזוגות נשואים אינו מצריך את אישור בית המשפט לענייני משפחה וההסכם תקף מן הרגע בו חתמו בני הזוג על ההסכם.  והם אינם מחויבים לפנות לבית המשפט על מנת לקבל את אישורו להסכם. ואולם, למרות העובדה כי החוק אינו מחייב את הידועים בציבור לקבל את אישורו של בית המשפט להסכם, לעיתים נכון וראוי לאשר את ההסכם בפני בית המשפט, ההסכם יקבל תוקף של פסק דין לאחר שבית המשפט בחן את רצונם של הצדדים, רצונם הטוב והחופשי וגמירות דעתם.

 

מה הופך הסכם ממון להסכם חכם ?

הסכם ממון הוגן כיצד ?

מהם היתרונות והחסרונות של הסכם ממון ?

כיצד לשמור על זכויות האישה בהסכם ממון ?

עורך דין משפחה הסכם ממון מה תפקידו ומדוע עליו להיות מגשר ?

הליך גישור ויישוב סכסוכים מסייע להשגת הסכם ממון טוב יותר?

מהו הסכם ממון חד צדדי והאם הוא יכול להיות תקף במבחן בית משפט ?

כיצד להימנע מהסכם דרקוני שאינו תקף בבית משפט ?

כיצד עושים הסכם ממון להגנה מקסימלית.

כיצד משפיע הסכם ממון על חיי הזוגיות.

אילו סעיפים חובה להכניס להסכם ממון.

מה ההבדל בין הסכם ממון לפני נישואין (הסכם טרום נישואין), הסכם ממון לאחר נישואין והסכם גירושין.

כתובה והסכם ממון מה גובר ?

מה לא ניתן לכלול בהסכם ממון ?

הסכם ממון וילדים.

דין תורה והסכם ממון לבני זוג דתיים

הסכם ממון ברבנות

 

שינוי של הסכם ממון.

במידה וקיים שינוי מהותי בנסיבות שהתקיימו בעת חתימת ההסכם (כגון: הפסקת עבודה של אחד הצדדים, שינוי מהותי בהוצאות הילדים, הגירה לחו"ל של הצדדים, שינויים בהסדרי משמורת ילדים וכד') או לחילופין קיימת עילה חוזית מובהקת כגון: תרמית ועושק, טעות או הטעיה, כפייה.  ניתן לפנות בבקשה לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני בבקשה לדון בפרטי ההסכם.

 

הסכם ממון בנישואים שניים - מה חשוב לכלול ?

הסכם ממון בין בני זוג נשואים:

במקרים רבים בני זוג טועים לחשוב כי לא ניתן לחתום הסכם ממון לאחר הנישואין, למרות שהמקרה פחות סטנדרטי, הסכם לאחר נישואין עדיין מקנה יתרון של תכנון ותיאום ציפיות קדימה של החיים המשותפים וניהול חיי המשפחה השוני היחידי בין ההסכמים הינו מועד חתימתו לאחר טכס או רישום של מיסוד הקשר בין בני הזוג.

 

טעות נפוצה נוספת היא כי לא ניתן לשנות או לעדכן הסכם ממון לאחר חתימתו או לאחר מועד הנישואין. למעשה, במידה והתרחש שינוי בחיי הנישואין (ראה לעיל) ניתן לשנות תנאים בהסכם כל עוד הדבר נעשה בהסכמה ובכתב. חשוב לציין כי בשינוי או עריכת החוזה ממון כל הסעיפים האחרים נשארים תקפים, ולכן כדאי שעו"ד מומחה בהסכמי ממון יאשרר את החוזה החדש ויבדוק כי לא קיימת סתירה משפטית בין סעיפים שונים של ההסכם.

 

תקפות הסכם ממון במעבר מדינה או הגירה

בהעברת מרכז החיים למדינה אחרת, יש לקחת בחשבון כי ייתכן וחלים דינים שונים על תקפות הסכם הממון ו/או על תקפות סעיפים מסוימים בהסכם. לפיכך, מומלץ להתייעץ עם עו"ד ובמידת הצורך לשנות את הסכם הממון כך שיתאים לדיני מדינת היעד.

 

מתי מומלץ לנסח צוואה ביחד עם הסכם ממון?

עדכון הסכם ממון.

ביטול הסכם ממון כיצד ?

האם ניתן לתבוע פיצויים בגין הפרת הסכם ממון ?

באיזה בית משפט יש לאשר הסכם ממון

הסכם ממון פיקטיבי למניעת תביעת נושים האם יעמוד במבחן בית משפט ?

הסכם ממון להפרדת רכוש או גירושין פיקטיביים בין בני זוג להימנע מחובות ? פסיקה עדכנית

מה בין חלוקת נכסים חיצוניים והלכת השיתוף הספציפית

חוק לחלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו, התשע"ד-2014 והשפעתו על הסכם ממון

מה גובר הסכם ממון או ירושה ?

הסכם יחסי ממון צוואה מה גובר ?

מה בין הסכם ממון וצו ירושה ?

מס רכישה והסכם ממון כיצד להימנע מטעויות

רישום בטאבו - הסכם ממון והשפעותיו

כיצד לבצע הפרדה רכושית מוחלטת על ידי הסכם ממון ?

האם הסכם ממון מקנה הגנה מפני נושים של בן/בת הזוג ? על מה נדרש להקפיד כדי שתהיה הגנה מלאה ?

האם מומלץ לעשות הסכם ממון בנישואים שניים ?

מה בין הסכם טרום נישואין לחוזה נישואין ?

מס שבח והסכם ממון

פשיטת רגל והסכם ממון, כל מה שצריך לדעת.

הסכם ממון לפני הנישואין ניתן לאשר בבית משפט, נוטריון או רושם הנישואין לאחר הנישואין בית המשפט או בית הדין הרבני רשאים לאשר את ההסכם.

כיצד מאשרים הסכם ממון ברבנות.

מה מעמדו של הסכם הממון ביהדות ?

אילו סוגים של הסכמי ממון קיימים ומה ההבדל ביניהם?

כיצד ומתי מאשרים הסכם ממון על ידי נוטריון.

אילו טפסים נדרשים לאישור הסכם ממון בבית משפט לענייני משפחה ?

אילו טפסים נדרשים לאישור הסכם ממון בבית דין רבני ?

אילו טפסים נדרשים לאישור הסכם ממון על ידי נוטריון ?

האם קיים הסכם ממון בין הורים לילדים ?

בני זוג גרים בדירה של הורים, כיצד ניתן לכלול זאת בהסכם ממון?

מהו הסכם ממון לאחר גירושין ?

האם דרוש עורך דין מומחה בדיני משפחה לצורך עשיית הסכם ממון.

הסכם ממון חייב להיעשות ע"י עורך דין מוסמך בדיני משפחה המודע לכל התרחישים האפשריים ומודע לכל הפסיקות הקיימות בנוגע לביטולי הסכמי ממון, שכן מטרתו של הסכם הממון הינו להבטיח לצדדים את עתידם הכלכלי..

ביטול הסכם ממון שקיבל תוקף של פסק דין

⇐ ביטול הסכם ממון בשל עושק ופגם בכריתתו הטעייה, חוסר תום-לב וזאת על אף שאושר על ידי בית המשפט וניתן לו תוקף של פסק-דין- תה"ס 963-07-13 מ. נ' מ.

 

כמה זמן לפני חתונה ניתן להציג הסכם ממון כדי שיהיה תקף.

כמה עולה לעשות הסכם ממון ע"י עורך דין מומחה בדיני משפחה ?

עורך דין להסכם ממון בתל-אביב, רמת גן, גבעתיים, כפר סבא.

 

לחצ/י כאן למידע מפורט בנושא:

 

הסכם ממון לפני נישואין

 

הסכם ממון לאחר נישואין

 

הסכם חיים משותפים- הסכם בין ידועים בציבור

 

 הסכם ממון על דירה

 

הסכם ממון במקרה מוות

 

תקפות הסכם ממון שנחתם ולא אושר

 

דחיית תביעה לביטול הסכם ממון

 

הסכם ממון וגירושין אשר לא אושר כנדרש על פי דין

 

מימוש משכנתא דירה ע"י בנק - הסכם ממון ידועים בציבור

 

 וע 001038/03 חזקת התא המשפחתי היבט מיסוי מקרקעין  ברכישת דירה 

כשיש הסכם ממון טרום נישואין  בין בני הזוג

 

 

 

טפסים  

טופס אישור הסכם ממון

Premarital Binding Arbitration Agreement California

בקשה לערוך ברית זוגיות ולהירשם במרשם הזוגיות

 

 

Ehevertrag ‏‏‏‏
  ægtepagt‏‏‏‏
  evlilik sözleşmesi‏‏‏‏
  婚前契約‏‏‏‏
  婚前協議書‏‏‏‏
  capitulaciones prematrimoniales‏‏‏‏
  avioehto‏‏‏‏
  contrat de mariage‏‏‏‏
  брачный договор‏‏‏‏

2015

הסכם ממון לפני נישואין

הסכם טרום נישואין – מהו? מדוע כדאי לחתום עליו? פנו אל עורך דין הסכם ממון לקבלת ייעוץ בעניין זה ועריכת הסכם ממון מקצועי ומקיף.

דוגמא להסכם ממון לפני נישואין

הסכם ממון, המכונה בפי רבים גם כהסכם נישואין או הסכם טרום נישואין הינו מסמך מקובל ונפוץ ברחבי העולם כולו שתפקידו הוא להסדיר את מערך הזכויות בין בני זוג במידה ויחליטו לפרק את המסגרת המשפחתית ביום מן הימים. הסכם הממון הינו למעשה חוזה בכתב אשר מסדיר מראש את החלוקה הממונית וקובע מהו הרכוש האישי של כל אחד מבני הזוג אשר מבקרה בו יגמרו אומר להיפרד יישאר ברשות בעליו ואילו מהו הרכוש המשותף אשר יחולק בין בני הזוג במקרה של פרידה. המסוכם בין הצדדים בהסכם הממון גובר על הוראות חוק יחסי הממון.

טופס אימות הסכם ממון שנכרת לפני הנישואין

על פי החוק בישראל הסכם קדם נישואין/טרום נישואין/הסכם ממון לפני נישואין בין בני זוג הינו תקף, כאשר הוא מאושר ע"י בית משפט למשפחה או חתום בפני נוטריון. במידה וההסכם לא אושר באחת משתי הדרכים הנ"ל, לא ניתן לאוכפו בבית המשפט. כדי לקבל אישור להסכם ממוני קדם נישואין/טרום נישואין/הסכם ממון לפני נישואין על בני הזוג לחתום על ההסכם בנוכחותו של נוטריון או לאשרו בבית משפט לענייני משפחה כאשר מומלץ להיות מלווה בעורך דין מומחה לדיני משפחה.

הסכם ממון לאחר נישואין

הסכם ממון לאחר נישואין – מהו הסכם ממון? מהי מטרתו? פנו אל עורך דין דיני משפחה לעריכת הסכם ממון המותאם לכם אישית.

הסכם ממון דוגמא

הסכם ממון זה הינו לדוגמא בלבד ואין לעשות בו שימוש משפטי ללא עריכה וייעוץ של עורך דין מומחה בדיני משפחה. יש לזכור כי הסכם ממון הוא חוזה בעל השלכות כבדות משקל לשני הצדדים ועל כן, הוא מחייב קבלת ייעוץ מקצועי, על מנת להבטיח את זכויות הצדדים.

טופס הסכם ממון דוגמא להורדה

הסכם ממון לפני נישואין /הסכם טרום נישואין/הסכם קדם נישואין שנחתם בין בני זוג בישראל צריך להיות מאושר ע"י בית משפט לענייני משפחה. לרשותך טופס דוגמא להורדה , אין לעשות שימוש בטופס ללא ייעוץ משפטי ע"י עו"ד מומחה בדיני משפחה.

הסכם חיים משותפים- הסכם בין ידועים בציבור

הסכם חיים משותפים – מהו והאם כדאי לחתום עליו? הסכם ממון בין ידועים בציבור נועד כדי להסדיר את מערכת היחסים בין בני הזוג. פנו אל עורך דין דיני משפחה לקבלת ייעוץ משפטי בעניין זה.

הסכם חיים משותפים בעברית

הסכם חיים משותפים גרסה בעברית Cohabitation agreement Israel Hebrew version

הסכם חיים משותפים באנגלית

הסכם חיים משותפים גרסה אנגלית Cohabitation agreement Israel English version

הסכם ממון אונליין

הסכם ממון אונליין מאפשר לך לבצע את תהליך המו"מ והשלמת הפרטים לפני החתימה על ההסכם, בלווי עורך דין מגשר מוסמך ומומחה בתחום דיני המשפחה ללא צורך בפגישות מרובות ו/או וחיכוכים מיותרים. אם את/ה בחו"ל, תוכל/י להחל בתהליך ללא דיחוי באמצעות שרותי האונליין של משרדנו.
עבור לתוכן העמוד