גירושין

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר
  • גירושין

המדריך המלא לגירושין

 מהם גירושים / גירושין

כאשר בני זוג נישאים זה לזו, הם בטוחים כי יחיו יחד לנצח, אולם המציאות לעיתים מכתיבה סיפור אחר. למעשה, על פי הסטטיסטיקה, אחד מתוך שלושה זוגות בישראל, מתגרש.

הבשורה המעודדת היא כי גירושין אינם חייבים להיות קשים ויקרים והם אינם חייבים להיות מלווים במשבר גדול עבור בני הזוג ועבור הילדים - ניתן לעשות את זה אחרת. איך להתגרש נכון? על כך המדריך שלפניכם. 

 

גירושין בהסכמה / בשיתוף פעולה 

הצעד הראשון לגירושין קלים יותר הוא להחליט על גירושין בהסכמה. פירוש הדבר הוא, כי בני הזוג בוחרים באלטרנטיבה של  גירושין בשיתוף פעולה וזו מהווה תחליף למאבק המשפטי המתיש אשר מאפיין רבים מהליכי הגירושין. משמעות הדבר הלכה למעשה: ניהול משא ומתן בין הצדדים על נושאי הגירושין, גיבוש הסכמות וחתימה על הסכם גירושין מאוזן והוגן.  

 

במידה וישנה הסכמה בין בני הזוג בכל הסוגיות הרלוונטיות, יוכלו לפנות אל עורך דין גירושין משותף, אשר ינסח עבורם הסכם גירושין. במקרים בהם טרם גובשו הסכמות בין הצדדים, כדאי כי כל אחד מהצדדים יהיה מיוצג על ידי עורך דין מטעמו וכך יתנהל משא ומתן עד לגיבוש הסכם.  

  

הליך הגירושין

תביעת גירושין - כאשר הגירושין אינם בהסכמה ואחד מבני הזוג מעוניין להתגרש עליו להגיש תביעת גירושין בבית הדין הרבני באזור מגוריו, לא ניתן להגיש תביעת גירושין בבית משפט לענייני משפחה שכן נושא זה הינו בסמכות בית הדין הרבני בלבד.

 

חתימה על הסכם גירושין

בני זוג אשר הגיעו להסכמות בענייני הגירושין, יחתמו על הסכם גירושין מסודר, אשר יעגן באופן מלא, וברור את טיבן של ההסכמות הללו. יודגש כי על ההסכם להיות מנוסח על ידי עורך דין גירושין, אשר יבנה הסכם המותאם באופן אישי לצדדים. נציין כי בשל משמעותיו הרבות של הסכם זה, הוא טעון את אישורה של ערכאה משפטית: בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. תפקידה של הערכאה המשפטית היא לוודא כי בני הזוג מבינים את השלכותיו של ההסכם וכי הם חתמו עליו ללא שהופעל עליהם לחץ כלשהו, אלא מרצון חופשי וכנה.  

 

מה כולל הסכם גירושין? ההסכם יתייחס לכל סוגיה רלוונטית אשר עולה בעקבות הגירושין, למשל:  

  • אם בני הזוג צברו רכוש בתקופת הנישואין, יש לבצע חלוקת רכוש; 
  • היה ולבני הזוג יש ילדים, יש להתייחס לנושא של משמורת ילדים ודמי המזונות; 
  • כאשר בבעלותם של בני הזוג דירת מגורים, יש לבצע פירוק שיתוף בדירה. 

 

גירושין וחלוקת רכוש 

חלק ניכר מהזוגות המתגרשים, הספיקו לצבור רכוש בתקופת נישואיהם. על כן, כחלק מהליך הגירושין, יש לבצע חלוקת רכוש בין בני הזוג. סוגיה זו יוצרת במקרים רבים, מחלוקת גדולה בין בני הזוג משכל צד מבקש לדאוג לאינטרס הכלכלי שלו. על מנת להימנע ממאבק משפטי בעניין זה, חשוב כי בני הזוג ינסו להגיע לעמק השווה ולכלול את הסוגיה של חלוקת הרכוש בהסכם הגירושין. עורך הדין אשר ינסח את ההסכם, יקפיד לערוך פירוט מדויק של כלל הרכוש אשר בבעלות בני הזוג ולהגדיר במפורש את אופן החלוקה.

 

גירושין ומזונות 

הסוגיה של דמי מזונות ילדים, גם היא עלולה ליצור סכסוך בין הצדדים ולהוביל לתביעה משפטית. הדרך להימנע מכך ולהתגרש בצורה קלה יותר, היא כאמור, להגיע להסכמה. על בני הזוג לנהל משא ומתן כנה ופתוח, בדבר גובה המזונות המתאים, אשר צריך מחד לשקף את צרכי הילדים ומאידך, להיות תואם לרמת ההכנסה של האב 

 

 לחצ/י כאן למדריך מלא על מזונות 

 

במסגרת הסכם הגירושין, חשוב לפרט את סכום המזונות החודשי, את מועד התשלום וצורת התשלום, זאת בכדי להימנע מאי הבנות ומהיווצרות מחלוקת בעניין זה. עוד נציין כי במקרה של משמורת משותפת, ראוי להפחית את דמי המזונות היות שההורים חולקים את החזקה על הילדים, בשונה ממשמורת מלאה, בה שוהים הילדים מרבית הזמן אצל הורה אחד.  

 

גירושין – איך מספרים לילדים? 

מן האמור לעיל אנו למדים כי ניתן לצלוח את הפן המשפטי של הליך הגירושים בצורה קלה ונכונה יותר, באמצעות הסכם גירושין. עם זאת, הליך הגירושין טומן בחובו קושי מרכזי נוסף מלבד הפן המשפטי והוא איך לספר לילדים על הגירושין. ראשית, חשוב מאוד כי ההורים יקיימו יחד שיחה מסודרת עם הילדים, בה הם מבשרים להם על הפרידה. על ההורים להיות מאוחדים בדעתם וברורים מאוד ומנגד, יש להקפיד בשיחה זו על מתן תחושת ביטחון לילדים ולהבהיר להם כי הוריהם נפרדים זה מזו אך לא מהם.

 

שנית, יש להבין כי תגובת הילדים לגירושין, יכולה להיות קשה יש לתת להם זמן להסתגל. הילדים יכולים להפגין שינויים מסוימים בהתנהגות בתקופת הגירושים עצמה ולאחריה, אך חשוב להיות סבלניים ופתוחים בעניין זה. יחד עם זאת, יש לשמור על ערנות ובמקרה של קשיי הסתגלות שאינם חולפים, לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי.

 

 

עומדים בפני הליך גירושין? חשוב שתדעו - אפשר להתגרש נכון וחכם, ללא מאבקים משפטיים מיותרים. זאת באמצעות גירושין בשיתוף פעולה וחתימה על הסכם גירושין.  

 

 

הליך הגירושין (Divorce) הוא הליך מורכב מבחינה משפטית והוא דורש התנהלות זהירה ושקולה, על מנת שזכויות הצדדים לא יפגעו. לשם כך, יש לפנות בשלב מוקדם לייעוץ משפטי אצל עורך דין גירושין, אשר יבחן את נסיבות המקרה ובהתאם, יחליט על אופן ניהול התיק. הפתרון הטוב ביותר במידה ומחליטים לסיים חיי נישואין  הינו להגיע לידי חתימה על הסכם גירושין , כאשר לעיתים לשם הגשמת מטרה זו, פונים הצדדים להליך של גישור גירושין .

 

קבלת יעוץ משפטי לגירושין

התנהלות נכונה בהליך הגירושין, דורשת קודם כל, פנייה מוקדמת לייעוץ משפטי. כך יכול עורך הדין לתכנן את האסטרטגיה המשפטית של הליך הגירושים על פי שיקול דעתו וניסיונו המקצועי, ללא כל מגבלה אשר הציב בפניו עורך הדין שכנגד. הדבר חשוב במיוחד בשל⇐ מרוץ הסמכויות בין בית הדין הרבני לבין בית המשפט לענייני משפחה. במה דברים אמורים? כאשר הלקוח מגיע אל עורך הדין בשלב מוקדם, יכול עורך דין גירושין , להחליט בהתאם לנסיבות, לאיזו ערכאה להגיש את תביעת הגירושין. אולם כאשר הצד השני הקדים לעשות והגיש תביעה לערכאה מסוימת, הרי שבכך רכשה אותה ערכאה, סמכות לדון בעניין שהובא בפניה.

 

 על כן, בין אם קיבלתם החלטה להתגרש ובין אם אתם עדיין מתלבטים, חשוב שתפנו אל  עורך דין גירושין, על מנת שתדעו מהן האפשרויות המשפטיות העומדות בפניכם: הגשת תביעה, גירושין בהסכמה , גישור גירושין וכיו"ב.

 

 בחירת עורך דין גירושין 

בישראל, עורכי דין רבים העוסקים בדיני משפחה וגירושין ולבחירה נכונה של עורך הדין, משמעות מכרעת על הצלחתו של ההליך. על כן, בבואנו לבחור עורך דין גירושין, ניתן את הדעת לשלושה פרמטרים מרכזיים:

 

  1. מומחיות בתחום : יש לוודא כי עורך הדין הוא מומחה לגירושין באופן ייחודי, בעל ניסיון רב שנים בייצוג לקוחות בהליך זה. כמו כן, רצוי מאוד לפנות לעורך דין אשר משמש גם כמגשר בהליך גישור גירושין. הסיבה לכך היא כי עורכי דין בעלי ניסיון בגישור גירושין, הם בעלי כישורי משא ומתן יוצאי דופן, יצירתיים וחדי מחשבה.
  2. טיפול משפטי מתאים : בפגישת הייעוץ הראשונה, יפרט עורך דין הגירושין בפני הלקוח, את האסטרטגיה שלו לטיפול בתיק. הלקוח צריך להרגיש כי גישתו של עורך הדין מתאימה לו.
  3. כימיה וביטחון : הלקוח צריך להרגיש תחושת ביטחון ואמון כלפי עורך דינו וניתן כבר בפגישה הראשונה, להתרשם מעורך הדין ולהרגיש האם קיימת כימיה בין הלקוח לעורך הדין, אשר תאפשר תקשורת פתוחה ונוחה.   

לחצ/י כאן להתקשרות מנייד

עו"ד מאיה רוטנברג

0544705733

 

הסכם גירושין

בשנים האחרונות, רבים מהליכי הגירושין בישראל, מתנהלים בדרך של גירושין בהסכמה : הצדדים חותמים על הסכם גירושין  ואינם נדרשים להגיש תביעות משפטיות בערכאות השונות. במצב זה, מרוץ הסמכויות אינו מכתיב את הדרך ובני הזוג יושבים עם עורכי דינם ומגיעים לפשרות בכל העניינים העומדים על הפרק. 

 

למידע נוסף על הסכם גירושין לחצ/י כאן

 

הסכם גירושין צריך לכלול כל עניין רלוונטי העולה בעקבות הפרידה, כאשר ככלל, עוסק הוא בשלושה נושאים עיקריים : משמורת ילדים , תשלום מזונות ילדים   ו חלוקת הרכוש . הדרך לחתימה על הסכם גירושין, אינה תמיד קלה ובמקרים רבים, פונים הצדדים אל גישור גירושין  .   

למאמר בנושא סעיפים מרכזיים בהסכם גירושין   לחץ כאן

 

גישור גירושין (Divorce Mediation)

חתימה על הסכם גירושין , דורשת ניהול דיאלוג פתוח ואפקטיבי, על מנת לגבש הסכמות בנושאים השונים. לעיתים קרובות, זקוקים הצדדים לעזרה בהגעה לפשרות ועל כן פונים אל גישור גירושין . במסגרת הליך הגישור, יושב המגשר עם הצדדים, מתעמק בנסיבות המקרה ומאתר את מוקדי המחלוקות המרכזיים. המגשר , אשר אינו מייצג אף אחד מן הצדדים והוא ניטרלי לחלוטין , מציע פתרונות מתאימים לכל סוגיה, אשר מצד אחד ידרשו פשרה מסוימת, אך מאידך ישביעו את רצון שני הצדדים. על מנת שהליך של גישור גירושין יהיה פורה, חשוב שהמגשר יהיה עורך דין המתמחה בדיני גירושין   ובעל ניסיון רב בהליכי גישור.

 

 לצפייה: דגשים להסכם גירושין

 

 

עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג העומדת בראש מחלקת דיני משפחה ברוטנברג, משרד עורכי דין, הינה בעלת ניסיון של מעל 15 שנים בתחום דיני המשפחה, מאחוריה ניסיון רב בניהול תיקי גירושין וצוות עורכי דין בעלי מומחיות מגוונת בעולם המשפט.

מעוניינים להתייעץ? אנחנו כאן בשבילכם.

יצירת קשר עם עו''ד מאיה רוטנברג


באפשרותכם למלא את טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
ניתן להשיג אותנו באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף ת"א צפון:

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל D קומה 4 .

 רמת החייל ת"א, ישראל.

 

 

מיקוד: 6971915   

 

טלפון: 03-6161913

 

פקס:   03-6161535  

 

נייד:   0544-705733;

 

 אימייל:office@rotenberglaw.co.il

 

Maya Rotenberg, Advocate 

 
North Tel-Aviv branch:

18 Raoul Wallenberg St., Building D, 4th floor.
CU business park,(Shuk Tsafon)
Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915.

 

Tel: +972-3-6161913


Fax: +972-3-6161535


Mobile: +972-54-4705733


Email:office@rotenberglaw.co.il

 

 

*
*
*
*

 

 

 

לחצ/י כאן למפת הגעה למשרד

                                             

שאלות ותשובות בנושא גירושין.

ש: באיזה שלב צריך לפנות אל עורך דין גירושין?
ת: בשל מרוץ הסמכויות, הצד אשר פותח ראשון בהליך משפטי, זוכה במקרים רבים ליתרון טקטי. על כן, כדאי לפנות לייעוץ משפטי מוקדם ככל האפשר על מנת לשמור על הזכויות בהליך הגירושין.

ש: אני שוקל גירושין אך לא בטוח. מה עלי לעשות?
ת: ראשית, כדאי לשקול פנייה לייעוץ זוגי על מנת לבדוק אפשרות לשיקום היחסים. היה ואפשרות זו אינה רלוונטית עבור בני הזוג, מומלץ לבחור בדרך של גירושין בהסכמה: גיבוש הסכמות בין בני הזוג בענייני הגירושין, ללא מאבק משפטי ארוך ויקר.

ש: להתגרש ללא עורך דין – האם זה אפשרי?
ת: זה אפשרי אך לא מומלץ. אף בהנחה שאין בין בני הזוג מחלוקות בענייני הגירושין, חשוב מאוד לערוך הסכם גירושין מקיף ומסודר, באמצעות עורך דין, אשר יבטיח את זכויות הצדדים וימנע אפשרות של סכסוך בעתיד.

ש: כיצדמומלץ לבחור עורך דין גירושין?
ת: ישנם ארבעה פרמטרים מרכזיים בבחירת עורך דין גירושין – מומחיות משפטית בהליכי גירושין, זמינות לטיפול בלקוח, שכר טרחה הוגן וכימיה אישית בין הלקוח לבין עורך הדין.

ש: האם בני זוג יכולים לפנות לעורך דין משותף?
ת:
בהחלט, במקרה שבו לבני הזוג אין מחלוקות משמעותיות ביניהם בנושאי הגירושין, יוכלו לפנות אל עו"ד אחד משותף אשר יערוך להם הסכם גירושין.

ש: כיצד גישור על ידי מגשר גירושין מוסמך יכול לעזור בעת גירושין?
ת:
כאשר ישנה מחלוקת בין הצדדים בסוגיות השונות, גישור גירושין יסייע לבני הזוג להגיע לעמק השווה ולחתום על הסכם גירושין בהסכמה. כך יוכלו לסיים את ההליך תוך זמן קצר וללא עלויות כספיות גבוהות.

ש: כמה עולה להתגרש?
ת:
העלות של תיק גירושין תלויה מטבע הדברים בנסיבות העניין, כאשר חשוב לומר כי במידה ובני הזוג יפנו לעורך דין משותף, יוכלו לחסוך בעלויות שכר הטרחה. כמו כן, זוגות הפונים להליך של גישור גירושין ישלמו הרבה פחות עבור ישיבות הגישור, בהשוואה לבני זוג אשר ינהלו את ההליך בבית המשפט.

 

 

 

 

לחצ/י כאן להתקשרות מנייד

עורכת דין מאיה רוטנברג

0544705733

 

חוק בית המשפט לענייני משפחה, התשנ"ה-1995

 

 

 

בית משפט לענייני משפחה

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג­1953 * 

 
 
לקריאה נוספת באתר:

גירושין בהריון
גירושין עם ילדים
גירושים ברבנות
גירושין ללא ילדים
גירושים אזרחיים
גירושים בישראל
גירושים מאוחרים
גירושין לאחר לידה
גירושים אזרחיים בחו"ל
גירושים אחרי בגידה
גירושים ביהדות
כיצד מתבצעים גירושין בארה"ב
גירושין בגיל מבוגר
 גישור וגירושין 
גירושים גברים
גירושין דרך בית משפט
מה בין גירושין ודמי מזונות
גירושים דרך הרבנות
גירושים דתיים
כמה עולה עו"ד לגירושין בת"א?
מה ההגדרה של גירושים
כיצד נקבעם הסדרי ראיה בגירושין?
גירושים והסכם ממון
גירושין הייטק
גירושים ומשכנתא
גירושין ומשמורת
גירושים וכתובה
גירושין וחלוקת רכוש
גירושים זכויות האישה
מהן העילות לגירושין ?
במידה והבעל אינו דואג לצרכי האישה קיימת עילה לקבלת גט,  על פי דין תורה מחויב הבעל לפרנס את אשתו לאורך תקופת הנישואין ועל כן אם הוא אינו ממלא חובה זו, תוכלי לפנות לבית הדין הרבני בתביעה לגט.
 
אם בעל לא מפרנס מתקיימת עילה לגירושין?

סידור הגט בין בני זוג יהודים, נעשה על פי דין תורה, הקובע כי לא ניתן להורות על מתן גט ללא שהוכחה עילה לגירושין. המשפט העברי מונה מספר עילות לגירושין לאישה ולגבר ואחת העילות הרלוונטיות לאישה היא כאשר הבעל אינו דואג לפרנסתה, קרי למזונותיה.

חובת הבעל לפרנס

על פי חוקי ההלכה, מחויב הבעל, לאורך כל תקופת הנישואין, לדאוג לצרכיה של אשתו: שארה – מזון וצרכים בסיסיים, כסותה – לבוש והנעלה ועונתה- לקיים עמה יחסי מין. הפרשנות שניתנה לשתי החובות הראשונות היא פרשנות רחבה ועל פיה, על הבעל לדאוג לכל צרכיה של האישה ולפרנס אותה.

כאשר הבעל אינו דואג לצרכיה של אשתו, ייתכן והדבר ישמש לה כעילה לגירושין, היה וברצונה להיפרד. כמו כן, תוכל היא להגיש תביעה למזונות אישה, בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה, אשר יורה לבעל על תשלום חודשי לאישה עד למתן גט.

לכלל המחייב את הבעל לדאוג לפרנסתה של אשתו יש חריגים, על כך נעמוד מיד. לאישה, חשוב לציין אין חובת הפרנסה כלפי הבעל ומבחינת דין תורה, היא כלל אינה מחויבת לעבוד מחוץ לבית. אולם מצופה ממנה לדאוג לילדים ולמשק הבית ואם לא תעשה כן, יכול ותוכרז כאישה מורדת ועלולה היא לאבד את כתובתה.

החריג לכלל

כאמור מעלה, על פי דין תורה, מחויב הבעל לפרנס את אשתו, לאורך כל תקופת הנישואין, אולם לכלל זה יש חריגים. למשל, כאשר האישה עוזבת את הבית ללא סיבה מוצדקת, כגון אלימות מצד הבעל, כאשר היא אינה מקיימת את חובתה לטיפול בילדים ובבית, במקרה של ניאוף וכיו"ב.

במצבים אלו, לא זאת בלבד כי בית הדין הרבני לא יחייב את הבעל לדאוג לצרכי אשתו, אלא שהיא עלולה להיות מוכרזת כמורדת, על כל המשתמע מכך. חריג נוסף לחובת הבעל לדאוג לצרכי אשתו הוא במצב של בעיה רפואית, הפוגעת בכושר העבודה שלו ולפיכך מונעת ממנו למלא את חובת הפרנסה. בסיטואציה מעין זו, סביר כי מחדלו של הבעל לא יוכל לשמש לאישה כעילה לגירושין, היות שהוא אינו מקיים את חובתו, לא משום שאינו רוצה בכך, היות שאין ביכולתו לעשות כן. 

הגשת תביעה למזונות אישה  בהליך גירושין 

מן האמור לעיל אנו מבינים כי בעל המסרב לדאוג לפרנסתה של אשתו, מקים לה בזאת עילה לגירושים. אולם אין די בכך, שהרי כיצד תוכל האישה לקיים את עצמה עד אשר ייכנס הגט לתוקפו ותבוצע חלוקת רכוש בין הצדדים?

 

הדין נתן פתרון למצב זה: תביעה למזונות אישה, במסגרתה יורה בית המשפט על תשלום חודשי שיחויב הבעל להעביר לאישה, לשם כלכלתה. דמי המזונות יחושבו בהתאם להיקף צרכיה של האישה ובהתאם לרמת הכנסתו של הבעל.

 

בהקשר זה נהוג הכלל של "עולה עמו ואינה יורדת" אשר משמעותו כי הבעל נדרש לשמור על רמת החיים של האישה, אליה הורגלה בזמן נישואיהם, אולם הלכה למעשה בית המשפט מתחשב רבות ביכולת ההשתכרות של הבעל. כך למשל היה וחל שינוי לרעה במצבו הכספי של הבעל, הרי שתהיה לכך משמעות בפסיקת המזונות. תשלום זה חשוב להבהיר, יחול על הבעל כל עוד בני הזוג נשואים ותוקפו יפוג בעת פקיעת הנישואין.

 

עורכת דין גירושין מאיה רוטנברג, מנהלת תחום דיני משפחה וירושה במשרד עורכי דין רוטנברג בת"א. המשרד הינו מהמובילים בתחום וקיים מעל 20 שנה, עו"ד מאיה רוטנברג הינה בנוסף מגשרת מוסמכת לתחום המשפחה, מאחוריה מעל 15 שנים נסיון בתחום, במהלכן שימשה כעורכת דין במשרדים עו"ד ציון סמוכה ו עו"ד זורח רוזנבלום בת"א.

במידה ואת/ה זקוק/ה לעזרה או מעוניין להתייעץ, ניתן לפנות אלינו באמצעים הבאים:

 ..

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל D קומה 4 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building D, 4th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

..

*
*
טען קובץ
checked


זכויות הגבר בגירושין - מדריך
גירושי וזכויות פנסיה
במה שונה הליך גירושין לזוגות חד מיניים?

חוק גירושין חדש בשנת 2016
גירושים חלוקת חצי חצי
אילו טפסים קיימים בהליך גירושין?
גירושים טיפים
מהו טקס הגירושין
טופס גירושין
מה הקשר בין גירושין וירושה?

גירושין ידועים בציבור מול גירושים רגילים הסבר
האם מומלץ להתגרש ללא עורך דין
גירושים ללא הסכמה
גירושין ללא הסכם ממון
גירושים סטטיסטיקה 2017
גירושים עם תינוקת
גירושים פתיחת תיק בבית משפט או ברבנות?
מהם גירושים פיקטיביים?
גירושים שאישה בהריון
גירושים שאלות ותשובות
עד כמה נפוצים גירושים בתל אביב 

גירושין בהסכמה

מהם גירושין בהסכמה ? הליכי גירושים נעשים בהסכמה כאשר בני הזוג מגבשים הסכמות בנושאים השונים ומגישים הסכם גירושין לאישור בית המשפט באמצעות עורך דין גירושין.

הסכם גירושין

הסכם גירושין מתבצע בהסכמה בין בני זוג, מה דין יחסי הממון בין בני הזוג ? כיצד חולקים בדירה ? הסכם עם ילדים או ללא ילדים, מה נכלל בהסכם גירושין סטנדרטי? שאלות ותשובות על ידי עורך דין מומחה בהסכמי גירושין.

סעיפים מרכזיים בניסוח הסכם גירושין

הסכם גירושין נועד להסדיר את ענייני הגירושין באופן מוסכם ובכך למנוע תביעות משפטיות. לשם עריכת חוזה גירושין שיעמוד במבחן בית המשפט, כדאי לפנות אל עורך דין גירושין מקצועי בעל הסמכה בגישור.

גירושין עם עסק משותף

עומדים בפני גירושין ויש לכם עסק משותף? מה נכון לעשות? להמשיך ולעבוד יחד או למכור את העסק וללכת כל אחד לדרכו? זוהי דילמה לא פשוטה ויש לשקול את החסרונות והיתרונות לכאן ולכאן.

גירושין בהריון

גירושין בהריון – ההחלטה לסיים את קשר הנישואין היא תמיד קשה ובפרט כאשר בני הזוג מצפים לילד. איך עוברים את זה נכון ובצורה הקלה ביותר?

גירושין ברבנות

גירושין ברבנות מהם? במה שונה הליך גירושין ברבנות ? מהו מרוץ הסמכויות בגירושין ? – מדריך גירושין ברבנות עם שאלות ותשובות

סרבנות גט

סרבנות גט- תופעה שכיחה ומקוממת, הפוגעת בזכויות היסוד של האדם. כעת, ניתן יהיה להטיל גם עונש מאסר על סרבני גט. על כך תוכלו לקרוא במאמר זה.

גירושין אזרחיים

מדריך בנושא גירושין אזרחיים: זוגות רבים בוחרים להינשא בטקס אזרחי. מה קורה כאשר הם מחליטים להתגרש? האם עליהם לפנות לרבנות? שאלות ותשובות גירושין אזרחיים בישראל, כל מה שצריך לדעת. Civil divorce Israel

הסכם שלום בית

שוקלים להתגרש אך עוד מתלבטים? ייתכן כי עריכת הסכם שלום בית הוא הפתרון בשבילכם. במסגרת ההסכם תקבלו החלטות בנוגע לחייכם המשותפים וכן תעגנו את ענייני הגירושין בהסכם, למקרה של פרידה.

תביעת אבהות

תביעת אבהות, בדיקת אבהות, בדיקת סיווג רקמות שאלות ותשובות ומידע מקיף

הסכם גירושין דוגמא להורדה

דוגמא להסכם גירושין להורדה מסדיר נכסים ממון דירה מזונות משמורת ילדים divorce agreement girushin sample download doc Israel family lawyer

הסכם גירושין אונליין

קבל ייעוץ אונליין מעורך דין מומחה בתחום הסכם גירושין, אישור הסכם גירושין בווידאו Get online consultation from Israeli family law expert video conference divorce agreement approval Israel
עבור לתוכן העמוד